پلیس سن دیه گو استفاده از فناوری تشخیص چهره را کنار گذاشت

به گزارش تور چین ارزان به نقل از انگجت، فناوری تشخیص چهره کلیر ویو که مورد استفاده پلیس سن دیه گو بوده است، با استفاده از هوش مصنوعی تلاش می کرد هویت افراد را با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته شناسایی کند. اما بررسی ها نشان می دهد که دقت این فناوری بر خلاف ادعاهای اولیه چندان زیاد نبوده است.

پلیس سن دیه گو استفاده از فناوری تشخیص چهره را کنار گذاشت

ضعف این فناوری باعث شده تا بسیاری از شرکت های فناوری و گروه های مدنی مدافع حقوق و آزادی های مردم در مورد کاستی ها و خطاهای آن هشدار دهند. در نهایت پلیس ایالت سن دیه گو نیز به جمع برخی پلیس های ایالتی دیگر در آمریکا پیوست که استفاده روزمره از فناوری تشخیص چهره کلیر ویو را متوقف می کنند.

علت اصلی توقف کاربرد این ابزار تشخیص چهره ضعف آن در شناسایی دقیق سیاه پوستان و زنان است. با توجه به اینکه ابزار یادشده بیشتر بر مبنای بررسی چهره ها و عکس های سفیدپوستان مذکر طراحی شده در شناسایی دقیق لاتین تبارها، آسیایی ها و سیاه پوستان ضعف های جدی دارد و این ضعف در مورد زنان لاتین، آسیایی و آفریقایی به اوج می رسد.

پلیس سن دیه گو اعلام کرده به علت ضعف الگوریتم های این سیستم در شناسایی بی طرفانه افراد دارای جنسیت ها و نژادهای مختلف آن را دیگر به کار نمی گیرد. بررسی تصاویر دوربین های امنیتی با این سیستم در صورتی که چهره فرد به صورت مستقیم و از روبرو در دوربین ثبت نشده باشد، نیز با مسائل جدی روبرو می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1145

به "پلیس سن دیه گو استفاده از فناوری تشخیص چهره را کنار گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس سن دیه گو استفاده از فناوری تشخیص چهره را کنار گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید