چگونه در تایلند موتور کرایه کنیم؟

کرایه موتور در تایلند

موتور سواری در تایلند و یا در هر جای دیگری از آسیا آداب و رسوم خاص خودش را دارد. می توانید برای گشت و گذار در اطراف شهر از هر وسیله ای که دوست دارید بهره ببرید اما هزینه کرایه موتور معمولا روزی 5 دلار و یا حتی ارزان تر است. اگر تا به حال به آسیای جنوب شرقی نرفتید و روش رانندگی در اطراف تایلند را ندیده اید یک چیز را باید بدانید و آن اینکه موتور سواری در این کشور کمی چالش انگیز است. پس قبل از اینکه در تایلند تصمیم بگیرید که موتور سواری کنید باید نکاتی را درباره کرایه موتور بدانید، در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

چگونه در تایلند موتور کرایه کنیم؟

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

برای کرایه موتور در تایلند چه مدارکی احتیاج است؟

  • پاسپورت
  • فتوکپی پاسپورت
  • پول نقد (گاهی ممکن است که مغازه های کرایه موتور کارت اعتباری هم قبول نمایند)
  • گواهی رانندگی
  • اطلاعات تماس

موتورهایی را کرایه کنید که بیمه داشته باشند

اگر برای کرایه موتور به مغازه های بزرگ تر بروید برخی از آن ها به شما خدمات بیمه هم ارائه می دهند. پیشنهاد می کنیم که حتما کمی بیشتر پول خرج کنید و خودتان را بیمه کنید چون در صورت بروز حادثه، هزینه های شما بسیار کمتر می گردد. این بیمه اغلب، خسارت و هر نوع تصادفی را پوشش می دهد.

پاسپورت خود را به مغازه دار ندهید

شاید با دیدن اولین موتور وسوسه شوید که هر چه زودتر آن را کرایه کنید اما بهتر است که مغازه های بیشتری را بگردید و گزینه های بهتری را پیدا کنید. دنبال ارزان ترین موتور نباشید و در عوض به دنیال مغازه هایی باشید که موتورهای باکیفیت تری دارند. مغازه هایی که اعتبار بیشتری دارند به شما اجازه می دهند تا بدون اینکه پاسپورت خود را در آنجا بگذارید موتور را کرایه کنید. در این مغازه ها به جای پاسپورت اصلی می توانید کپی پاسپورت را به همراه مقداری سپرده در ازای کرایه موتور به فروشگاه بدهید. گاهی پیش آمده که به دلیل صدماتی که به موتور وارد شده مغازه ها پاسپورت مشتری را به او نداده اند. اما اگر موتورهای خیلی بزرگ کرایه کنید معمولا همه مغازه ها پاسپورت را به عنوان ضمانت پیش خودشان نگه می دارند.

از موتوری که کرایه می کنید عکس بگیرید

در هنگام کرایه موتور خوب آن را بازرسی کنید و ازش عکش بگیرید. با این عکس هر نوع خراشیدگی ها و صدماتی که موتور دارد را ثبت می کنید و در هنگام پس دادن موتور، مغازه دار نمی تواند از شما پولی بابت این صدمات بگیرد. این را موقعی تجربه کردم که به خاطر چند خط خوردگی کوچک موتور محبور شدم 200 دلار بیشتر پول دهم!

در هنگام موتورسواری همواره از کلاه بهره ببرید

موتور وسیله بسیار خطرناکی است مخصوصا این که آن را در جایی سوار شوید که جاده های خرابی دارید و به قوانین رانندگی چندان توجهی نمی گردد. حتی اگر قرار باشد فقط چند متر سوار موتور باشید باز هم حتما از کلاه بهره ببرید. از فروشنده، کلاهی را درخواست کنید که همه جای سر و صورت شما را به خوبی بپوشاند.

برای مبلغ کرایه، زیرکانه چانه بزنید

بیشتر این فروشگاه های کرایه موتور توسط گردشگران استفاده می شوند. اگر موتور را برای مدت زمان بیشتری کرایه کنید قیمت تمام شده کرایه شما پایین تر می آید. همواره بالبخند چانه بزنید، هیچ وقت در هنگم چانه زدن بی ادبانه رفتار نکنید و تخفیفی معقولانه را پیشنهاد دهید.

منبع: adventureinyou.com

منبع: الی گشت
انتشار: بروزرسانی: 17 مهر 1398 شناسه مطلب: 556

به "چگونه در تایلند موتور کرایه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در تایلند موتور کرایه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید