کاهش 33 درصدی مسافران پروازهای داخلی ایران

به گزارش تور چین ارزان، تعداد مسافران شرکت های هواپیمایی داخلی ایران در مهر ماه امسال، نسبت به سال گذشته 33 درصد کاهش داشته است.

کاهش 33 درصدی مسافران پروازهای داخلی ایران

مقصود اسعدی سامانی، دبیرانجمن شرکت های هواپیمایی در مورد شرایط قیمت پروازهای داخلی ایران در پاییز امسال گفت:

اکنون در فصل کم رونق گردشگری (Low Season) قرار داریم و تقاضا برای بلیط هواپیما کم است. بنابراین قیمت ها اکنون تعدیل شده است.

او همچنین درباره احتمال کاهش قیمت در فصل پر رونق گردشگری (High Saeson) گفت:

قیمت ها در این فصول کاهش نداشته است، اما شرکت های هواپیمایی دارای کلاس های نرخی مختلفی در پروازها هستند. این شرکت ها در فصل کم رونق که تقاضا کم است، کلاس های نرخی پایین و در فصل پر رونق، کلاس های نرخی بالا را به مسافران عرضه می کنند. برای نمونه اکنون پرواز تهران به مشهد حدود 260 هزار تومان است که نرخ متعادلی است.

اسعدی سامانی در ادامه افزود:

متاسفانه در مهرماه امسال نسبت به مهر ماه سال گذشته با کاهش 33 درصدی مسافران حمل و نقل هوایی روبرو بوده ایم، که بخشی از این کاهش به افزایش نرخ بازار باز می گردد. زیرا مردم سفرهای هوایی و سفرهای خارج از کشور را از سبد هزینه های خود خارج کرده اند.

او در انتها درباره باقی ماندن پروازهای گرجستان به ایران برای بازگرداندن مسافران دیپورت شده بیان نمود که به صورت خاص مطلبی در این باره نشنیده است، اما نه تنها گرجستان، بلکه در همه کشورها مرسوم است که اگر مسافر دیپورتی در پرواز باشد، آن پرواز را نگه می دارند تا مسافر دیپورتی با آن باز گردد.

منبع: کجارو / خبرآنلاین
انتشار: 18 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1401 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2322

به "کاهش 33 درصدی مسافران پروازهای داخلی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 33 درصدی مسافران پروازهای داخلی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید