امضای قرارداد 34 میلیون یورویی ایران و ایتالیا در صنعت پتروشیمی

به گزارش تور چین ارزان، براساس این قرارداد که شامگاه دوشنبه (27 آذرماه) امضا شد، شرکت تکینت در مدت 18 ماه برای یک واحد 500 هزار تنی لایسنسور معین خواهد نمود و هزینه نهایی ساخت پروژه اصلی را که GTOP یا GTPP یعنی گاز طبیعی به پلی پروپیلن یا گاز طبیعی به پلی الفین خواهد بود را برآورد می نماید.

امضای قرارداد 34 میلیون یورویی ایران و ایتالیا در صنعت پتروشیمی

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش تجارت نیوز، بهرام شهسواری، رئیس هیئت مدیره پتروشیمی اردبیل با اشاره به این که این مگاپروژه ملی دارای حجم بالای سرمایه گذاری معادل 1.6 میلیارد یورو برای کل پروژه است، گفت: انجام این پروژه خاتمه منجر به ایجاد 1500 شغل مستقیم و 10 هزار شغل غیرمستقیم برای استان اردبیل می گردد.

وی ادامه داد: از اواسط سال 96 که واحد مهندسی فعال در داخل شرکت پتروشیمی اردبیل شکل گرفت، همزمان مذاکرات با شرکت تکینت ایتالیا همسو با رویکرد صنعت به فراوری پلی پروپیلن از متانول شروع شد.

شهسواری از جمله دستاوردهای مهم این قرارداد را بومی سازی دانش مهندسی و تربیت نیروی انسانی متخصص تحت نظارت مهندسان تراز اول دنیای شرکت تکینت دانست و توضیح داد: این کار منجر به انتقال دانش به مهندسان ایرانی می گردد و علاوه بر آن در بخش ساخت، نظارت بر نصب و راه اندازی به عنوان سرمایه شرکت باقی خواهند ماند و خاتمه پتروشیمی اردبیل با استفاده از توان مهندسی خود برای تأمین، نگهداری و بهره برداری از پروژه خودکفا خواهد شد.

برنامه دراز مدت تکینت ایتالیا برای حضور در ایران

همچنین جورجو ورونزی، مدیر بازرگانی شرکت ساخت و مهندسی تکینت نیز در مراسم امضای این قرارداد گفت: این شرکت برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران برنامه دراز مدت دارد و بر اساس استراتژی شرکت برای کاهش هزینه های مهندسی از نیروی های بومی در سراسر دنیا استفاده شده است که بنا بر خواست پتروشیمی اردبیل این راهبرد در ایران نیز اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به این که شرکت تکینت با اطلاعات کامل در زمینه مهندسی پروژه برای همکاری با شرکت های مهندسی فعال در داخل ایران آمادگی دارد، اظهار کرد: شرایط کار در صنعت انرژی ایران نسبت به سال های پیش از تحریم های بین المللی تغییر نموده است و ما کوشش داریم تا خودمان را سازگار کنیم و همه خدماتی که این صنعت احتیاج داشته باشد در اختیار آنها قرار خواهیم داد.

منبع: ایلنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 746

به "امضای قرارداد 34 میلیون یورویی ایران و ایتالیا در صنعت پتروشیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای قرارداد 34 میلیون یورویی ایران و ایتالیا در صنعت پتروشیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید