برقراری اولین تماس تصویری با کیفیت 4K از فضا

به گزارش تور چین ارزان، این ارتباط زنده با وضوح 4K از ایستگاه فضایی بین المللی در ششم ژانویه در بزرگترین کنفرانس فناوری دنیا برگزار گردید.

برقراری اولین تماس تصویری با کیفیت 4K از فضا

روز گذشته (6 ژانویه) فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) اولین تماس با کیفیت 4K را با زمین برقرار و طی آن درباره نمایشگاه CES 2023 صحبت کردند.

به گزارش آی ای، روز گذشته دو فضانورد ساکن ایستگاه فضایی بین المللی طی تماسی با زمین در خصوص فناوری های فضا در نمایشگاه CES 2023 صحبت کردند. این ارتباط زنده با وضوح 4K از ایستگاه فضایی بین المللی در ششم ژانویه در بزرگترین کنفرانس فناوری دنیا برگزار گردید و طی آن فضانوردان ناسا نیکول مان و فرانک روبیو در خصوص زندگی و کار در فضا صحبت کردند. هر روز نمی توانید دو فضانورد را در زمان حال دیدن کنید که به طور معمولی یک میکروفن را در دست دارند و به سوالاتی که از زمین از آن ها پرسیده می گردد، پاسخ می دهند.

در وهله اول، بحث درباره این بود که اکنون زندگی در فضا چگونه است. ایستگاه فضایی بین المللی که از آن به عنوان آزمایشگاه ریزگرانش نیز یاد می گردد، تنها مکانی است که می توانیم چالش برانگیزترین بخش اکتشاف فضا یعنی حضور انسان در فضا را مطالعه کنیم.

به همین علت، فضانوردان نیکول مان و فرانک روبیو در حال حاضر در حال اجرا یک ماموریت علمی هستند. انجام این ماموریت ها درک محققان را توسعه می دهد و به توسعه فناوری های پیشرفته برای مأموریت های اکتشافی رباتیک و انسانی آینده مانند مأموریت های آرتمیس ناسا به ماه یاری می نماید.

روبیو گفت: ما بیش از 20 سال است که در ایستگاه فضایی بین المللی زندگی می کنیم و باید گفت همانطور که انسان بیشتر و بیشتر دورتر می گردد، بسیار خودمختارتر می گردد. مان گفت: ما کار های زیادی انجام می دهیم. دوش گرفتن در اینجا خوب است، ما آب گرم زیادی داریم، یکی از جالب ترین چیز هایی که ما داریم درست در کنار من است و نامش Astrobee است.

ربات های Astrobee ناسا به فضانوردان در انجام آزمایش ها در ایستگاه فضایی بین المللی یاری می نمایند. ربات های Astrobee ربات های آزادی هستند که برای یاری به فضانوردان در انجام کار های معمولی ساخته شده اند تا انسان ها بتوانند زمان بیشتری را صرف انجام کار های سرگرم نماینده نمایند. به گفته ناسا، این ربات های مکعبی شکل می توانند با استفاده از دوربین های داخلی خود نکات لازم درباره لیست بندی و آزمایش ها را ثبت نمایند یا حتی محموله ها را در ایستگاه فضایی جابجا نمایند.

نیکول مان اضافه کرد: هرچه آزمایش ما پیش می رود، متوجه می شویم که در آینده ترکیبی از سیستم های کامپیوتری اتوماتیک و ربات ها و سپس انسان های روی فضاپیما بیشتر باهم در تعامل خواهند بود.یکی دیگر از دستگاه ها، تاسیسات بیوفبریکاسیون (biofabrication) است. روبیو گفت: این دستگاه برای من به عنوان یک پزشک، واقعاً یک چیز هیجان انگیز است.

او اضافه کرد: ما در می یابیم که تکثیر سلولی از بسیاری جهات متفاوت و بهتر است و در آینده، شاید بتوانیم کل اندام ها را در اینجا بسازیم. رویدادی که دنیا را تغییر می دهد؛ و این همه ماجرا نیست، فرانک اخیراً به نصب یک آرایه خورشیدی در طول پیاده روی فضایی یاری کرد تا نیروی الکتریکی را برای عملیات و تحقیقات فضایی تقویت کند. او اظهار کرد: ما اساساً آرایه خورشیدی را بیرون آوردیم، آن را راه اندازی کردیم و سپس آخرین پیچ را چرخاندیم و سپس آن را مستقر کردیم. ما می خواهیم از فناوری های مشابه، اگر نگوییم یکسان، برای نیرو دادن به پایگاه ها بر روی ماه استفاده کنیم.

مان گفت: من فکر می کنم در دهه آینده شاهد تغییرات و پیشرفت های بسیاری در حوزه فناوری فضا خواهیم بود.

منبع: فرادید
انتشار: 22 دی 1401 بروزرسانی: 22 دی 1401 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2477

به "برقراری اولین تماس تصویری با کیفیت 4K از فضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برقراری اولین تماس تصویری با کیفیت 4K از فضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید