برگزاری جام باشگاه های کتابخوانی سالمندان

به گزارش تور چین ارزان، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگ سالمندی، نشست هم اندیشی اولین دوره جام باشگاه های کتابخوانی سالمندی با حضور نمایندگان بعضی دستگاه های مدعو برگزار گردید.

برگزاری جام باشگاه های کتابخوانی سالمندان

در ابتدای این نشست مسعود صبغی، مدیرعامل بنیاد فرهنگ سالمندی با ارایه توضیحات لازم به تشریح اهداف و شیوه های اجرایی این طرح پرداخت و بیان داشت که پرداختن به این موضوع، نسبت به میزان اهمیت توجه به موضوعات مختلف سالمندان و در اولویت آنها برنامه های فرهنگی، بسیار قابل توجه و ضروری به نظر می رسد.

وی به ترویجی بودن ماهیت این طرح اشاره نمود و گفت: ما از این طرح انتظاری متفاوت از طرح های اجرایی دیگر داشته و در واقع با نشست های مختلفی که با مدیرکل محترم دفتر مطالعات و برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته ایم اتفاق نظر بر این بود که با این طرح می توان حساسیت لازم نسبت به سالمندان را در جامعه بالا برده و در عین حال با تقویت نقش پذیری اجتماعی سالمندان شرکت کننده در این طرح بتوانیم شرایط مطلوب تری در حوزه سلامت روان این عزیزان ایجاد کنیم.

در این نشست حشمتی معاون دفتر مطالعات و برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با اشاره به اجرای برنامه های مشابه اجرا شده در حوزه کودک و نوجوان، زندان ها و حوزه های دیگر ابراز امیدواری کرد که این برنامه نیز مانند دیگر برنامه ها بتواند جای خود را در بین جامعه هدف که سالمندان هستند، باز نموده و اثرات پیش بینی شده را در پی داشته باشد.

وی در مورد مشارکت دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی در این طرح گفت: موضوع فرهنگ سازی و فعالیت هایی با این گستردگی، قطعا احتیاج به مشارکت و هم افزایی دستگاه ها و نهادهایی دارد که در یک موضوع مشترک فعالیت دارند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری بنیاد فرهنگ سالمندی آمادگی هرگونه همکاری در جریان برگزاری این برنامه را دارد.

در ادامه مهدی امیری، معاون ارتقای سلامت شهرداری تهران که به نمایندگی از اداره کل سلامت شهرداری در این نشست حضور داشت، کلیات طرح را ارزنده و بسیار قابل توجه دانست و روی این موضوع تاکید کرد که در حوزه اجرا باید دقت داشت نسبت تا متناسب با ویژگی ها و روحیات سالمندان این طرح ها به اجرا در آمده و نتایج مورد نظر حاصل گردد.

ایشان نیز با اعلام آمادگی سازمان شهرداری تهران در مشارکت موثر در اجرای این طرح خواست که در مورد اجرا جزئیات معین تری ارایه گردد تا نحوه و میزان مشارکت ها شفاف تر گردد.

بنابر اعلام بنیاد فرهنگ سالمندی نزدیک به 8 دستگاه و نهاد مرتبط از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کشور، سازمان فرهنگی هنری شهرداری و دبیرخانه شورای عالی سالمندی دعوت به عمل آمده بود.

گفتنی است که اولین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی سالمندان با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط بنیاد فرهنگ سالمندی از ابتدای آذرماه با شروع ثبت نام متقاضیان در سایت این بنیاد شروع شده و مراحل ثبت نام در حال اجرا است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1748

به "برگزاری جام باشگاه های کتابخوانی سالمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جام باشگاه های کتابخوانی سالمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید