تعقیب خطرناک یک ناو آمریکایی توسط ناوشکن چینی

به گزارش تور چین ارزان به نقل از راشاتودی، نیروی دریایی آمریکا خاطرنشان کرد که ناو یو اِس اِس دکاتور آمریکا در حین کشتیرانی در دریای چین جنوبی با یک ناوشکن چینی روبرو شد که برای اسکورت این ناو آمریکایی به محل اعزام گردیده بود.

تعقیب خطرناک یک ناو آمریکایی توسط ناوشکن چینی

به گفته مقامات نیروی دریایی آمریکا، این ناوشکن چینی به طرز خطرناکی به ناو آمریکایی نزدیک شد تا جایی که ناو آمریکایی برای جلوگیری از برخورد دو آنها به یکدیگر مسیر حرکت خود را تغییر داد.

رویارویی ناوهای چین و آمریکا صبح روز یکشنبه در حالی شروع شد که ناو آمریکایی یو اِس اِس دکاتور تحت لوای اصل حقوقی آزادی دریانوردی به یکی از تپه های دریایی گاون در ساحل تیزارد جزایر نانشا (سپراتلی) در دریای چین جنوبی نزدیک گردیده بود.

نیروی دریایی چین نیز در واکنش به این اقدام، یک ناوشکن را برای اسکورت ناو آمریکایی به این منطقه اعزام کرد که بنا بر روایت طرف آمریکایی، این ناوشکن چینی به شیوه ای خطرناک و غیرحرفه ای به ناو آمریکایی نزدیک گردیده بود.

در این ارتباط، ناخدا چارلی براون سخنگوی ناوگان پاسیفیک آمریکا روز دوشنبه گفت که ناوشکن چین به اجرای یک سری مانورهای به شدت تهاجمی و دادن اخطارهای متعدد به دکاتور جهت خروج از منطقه مبادرت کرد.

وی در ادامه اضافه کرد که این ناوشکن چین به 45 یاردی قسمت جلویی ناو آمریکایی نزدیک گردیده بود که ناو دکاتور برای جلوگیری از برخورد آنها به یکدیگر، مسیر حرکت خود را تغییر داد.

به رغم ادعای مکرر چین مبنی بر برخورداری از حق حراست از منافع و دعاوی سرزمینی خود در دریای چین جنوبی و انتقاد از سوء استفاده سایر کشورها از اصل حقوقی آزادی دریانوردی، ناوگان دریایی پاسیفیک آمریکا همچنان متعهد است که به کشتیرانی در نزدیکی آبهای مورد مناقشه چین جنوبی ادامه دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 146

به "تعقیب خطرناک یک ناو آمریکایی توسط ناوشکن چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعقیب خطرناک یک ناو آمریکایی توسط ناوشکن چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید