تندیس فردوسی در جای خود آرام گرفت

به گزارش تور چین ارزان، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در قزوین، در حالی که طی هفته گذشته خبرها و بحث های مختلفی پیرامون تخریب مجسمه فردوسی در ابتدای خیابان فردوسی شمالی قزوین، یا به عبارتی در میانه پاتوق محله فردوسی در بین اهالی این شهر درگرفته بود، با نصب دوباره تندیس فردوسی در صندلی جدید، این بحث ها فروکش کرد.

تندیس فردوسی در جای خود آرام گرفت

مجسمه حکیم ابوالقاسم فردوسی، حالا سال هاست از ساکنین قدیمی خیابان فردوسی شمالی محسوب می گردد؛ مجسمه ای که تنها چند ساعت نبود آن در مکان معروف حسابی خبرساز شد و مجموعه شهرداری و شورای شهر قزوین را مجبور به پاسخگویی کرد.

سیده مهدیه قافله باشی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین نیز در گفت وگویی با خبرنگار ایبنا اطمینان خاطر داده بود که مجسمه صحیح و سلامت است و تخریب پایه مجسمه به منظور ساخت پایه جدید و انتقال مجسمه از حاشیه پارک محله به میانه پاتوق، صورت گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مردم اطمینان داده بود که کمتر از 10 روز دیگر مجسمه در جای جدید خود نصب می گردد.

با همه حواشی ایجاد شده در شهر قزوین، حالا خیال دوستداران ادبیات در این شهر با نصب دوباره تندیس فردوسی در جای جدید خود راحت شده است. در آخرین روزهای هفته گذشته با حضور جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران حوزه شهری در قزوین، تندیس حکیم ابوالقاسم فردوسی در میانه پاتوق فردوسی و در جای جدید خود آرام گرفت.

مهدیه قافله باشی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین نیز در این خصوص گفت: خوشحالیم که مردم استان در مباحث فرهنگی حساس هستند و نسبت به اتفاقات اتفاق افتاده در استان واکنش نشان دادند که این مسئله نشان از دقت نظر مردم استان است.

وی اعلام کرد: مجسمه فردوسی دوباره صحیح و سلامت در جای خود نصب شد و قطعا به مردم اطمینان خاطر می دهیم که مجموعه مدیریت شهری بیش از هر زمان دیگری برای تعالی فرهنگ و احترام به بزرگان این مرز و بوم پای کار ایستاده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1294

به "تندیس فردوسی در جای خود آرام گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تندیس فردوسی در جای خود آرام گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید