حمید مطهری: اگر مقابل پیکان تمرکز صددرصدی نداشتیم ضربه می خوردیم، برای انصاری حاشیه نسازید

به گزارش تور چین ارزان، مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: با کار های ترکیبی و ایجاد مثلث در کناره های زمین، فشردگی پیکان را شکستیم و گلزنی کردیم.

حمید مطهری: اگر مقابل پیکان تمرکز صددرصدی نداشتیم ضربه می خوردیم، برای انصاری حاشیه نسازید

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، حمید مطهری که به جای یحیی گل محمدی در نشست خبری پس از پیروزی یک بر صفر امروز پرسپولیس مقابل پیکان تهران حاضر شده بود، گفت: بازی شکل و فرم خیلی خوبی داشت. سعی می کنیم جابجایی های زیاد و تشکیل مثلث از کانال های کناری را در تیم داشته باشیم. از این طریق به گل رسیدیم و فشردگی تیم حریف را شکستیم.

وی اضافه کرد: بار ها این حرکات در تیم ما دیده شده است. در نیمه دوم دو مدافع کناری خود را به عرض آوردیم. سعی کردیم عرض حمله را بیشتر کنیم. کار های ترکیبی و ایجاد مثلث شگرد ما است و خدا را شکر جواب داد. این بازی از آن بازی هایی است که همواره باید تمرکز صد درصد داشته باشید با سبکی که پیکان بازی می نماید. اگر تمرکز نباشد روی اتفاق و کار هایی که تبحر دارند، ضربه می خورید.

مربی پرسپولیس یادآور شد: بازیکنان ما فوق العاده جنگجو و متمرکز بودند. از تک تک آن ها تشکر می کنم. بازهم می گویم این از آن بازی هایی بود که باید تمرکز صد درصدی داشته باشیم.

مطهری در مورد نیمکت نشینی مهدی عبدی و اینکه آیا به دلیل فشردگی مسابقات و خستگی است، گفت: خستگی نه؛ این ها دلایل تاکتیکی است. یک موقع بهترین بازیکن را روی نیمکت می نشانید. دنبال دلیل خاصی نباشید.

مربی پرسپولیس درباره موقعیت دادن به تیم پیکان اعلام نمود: وقتی می خواهیم فوتبال رو به جلو بازی کنید طبیعی است که یک موقعیت هم بدهید. خط دفاعی و گلر ما امروز با تمرکز بازی کردند. یک موقع اصل کار ما دفاع تیمی و منسجم است، ولی در شرایط بازی چنین اتفاقاتی رخ می دهد.

مطهری در مورد محمد انصاری گفت: انصاری از نظر فنی و اخلاقی توانمند است. محمد بعد از یک عمل سنگین به ما اضافه شده است. به خاطر کرونا نمی توانیم بازی محبت آمیز داشته باشیم. محمد باید در بازی های محبت آمیز محک بخورد و کم کم به تیم اضافه گردد. تنها دلیلش همین است. از دوستان خواهش می کنم برای محمد حاشیه درست ننمایند. اول باید از بازیکنمان مراقبت کنیم. هر موقع به فرم خوب رسید بازی می نماید.

وی در سرانجام درباره تاکتیک اوت دستی پیکان گفت: نادر محمدی را من و مجید جلالی از تیم امید مقاومت به پیکان آوردیم. مربیان حق دارند از سبک های مختلف استفاده نمایند. ما به این سبک ها احترام می گذاریم. طبیعی است که می خواهند از اوت بهره ببرند. نمی توانیم بگوییم اوت نیندازند. به تیم پیکان تبریک می گویم. نمی توان ایرادی گرفت. این جزو نکات فنی و تاکتیکی تیم پیکان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1816

به "حمید مطهری: اگر مقابل پیکان تمرکز صددرصدی نداشتیم ضربه می خوردیم، برای انصاری حاشیه نسازید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمید مطهری: اگر مقابل پیکان تمرکز صددرصدی نداشتیم ضربه می خوردیم، برای انصاری حاشیه نسازید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید