رفت و آمد در پوکت

قبل از سفر به هر شهری خوب است بدانید که سیستم حمل و نقل آن شهر به چه صورتی است. رفت و آمد شما در تور پوکت می‌تواند از طریق اتوبوس، تاکسی، موتور، قایق، توک توک و یا حتی دوچرخه باشد.

رفت و آمد در پوکت

بخش بزرگی از سیستم حمل و نقل این شهر از توک‌توک‌ها تشیل شده است. توک توک در واقع موتورسیکلتی سه چرخ با یک کابین خیلی کوچک است که بسته به حال و هوای راننده‌ای که دارد با رنگ و آویزهای گل و مهره تزئین شده است. کم پیش می‌آید توریستی را مشاهده کنید که در تور پوکت باشد، اما توک توک سوار نشود.

در تور پوکت به این نکته هم توجه کنید که کرایه‌ توک توک‌ها از پیش تعیین شده نبوده و باید با هم توافق نمایید.

تاکسی‌ها مجهز به تاکسی‌متر می‌باشند چرا که هزینه‌ خیلی بالایی ندارند اما از اتوبوس گران‌تر می‌باشند. اتوبوس‌ها را در سطح شهر کمتر مشاهده می‌شوند و برای گشتن در داخل شهر سه تا گزینه‌ برای شما وجود دارد توک‌توک، تاکسی و مینی‌بوس.

مینی‌بوس‌ها در سطح جزیره، ایستگاه‌های متعدد دارند و کرایه‌ آنها از پیش تعیین شده است و اگر وقت دارید، می‌توانید سوار یکی از آنها بشوید و محله‌های مختلف را مشاهده نمایید و از هرجا خوشتان آمد، پیاده شوید. وارد شهر که می‌شوید، باید مواظب رانندگانی که كرايه‌ بيشتری از شما می‌خواهند باشید. سونگ تائو، نوعی وانت صندلی‌دار می‌باشد که بیشتر در خيابان رانونگ و نزديك بازار تردد می‌کنند و از ساعت ٦صبح تا 18، با کرایه‌ی ارزان، گردشگران را جابه‌جا می‌کنند. 

اگر به موتور‌سواری علاقه دارید، در پوکت می‌توانید موتور‌سيكلت كرايه نمایید، اما بايد وقت گذشتن از جاده‌های پيچ در پيچ و خطرناک با حواس جمع رانندگی کنید.

به "رفت و آمد در پوکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با رفت و آمد در پوکت

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید