روزه برای درمان کبد چرب موثر است

به گزارش تور چین ارزان، خبرنگاران : تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می دهد که جلوگیری از خوردن و آشامیدن در ساعات مشخصی از روز باعث بهبود بیماری کبد چرب می شود.

روزه برای درمان کبد چرب موثر است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران ، مطالعات دانشمندان نشان می دهد که جلوگیری از خوردن و آشامیدن در مدت معینی از روز، متابولیسم کبد را تنظیم می کند.

دانشمندان در موسسه تحقیقاتی هلمهولتز زنتروم، اطلاعات جدیدی در مورد آنچه در سطح مولکولی هنگام گرسنگی اتفاق می افتد، به دست آورده اند. نتایج تحقیقات این موسسه نشان می دهد که با محرومیت از غذا، پروتئین خاصی تولید می شود که سوخت و ساز کبد را تنظیم می کند.

در این مطالعه، دانشمندان به دنبال تفاوت فعالیت ژنتیکی سلول های کبدی ناشی از روزه داری بودند. در تحقیقات معین شد که پروتئین GADD45β با تحمل گرسنگی در ساعات معینی از روز که مطابق با ساعات معین روزه داری است، در بدن انسان فعال می شود.

آزمایش های شبیه سازی بعدی نشان داد که GADD45β وظیفه کنترل جذب اسید های چرب در کبد را بر عهده دارد و موش هایی که فاقد ژن مربوطه بودند بیشتر در معرض بیماری کبد چرب بودند. با این حال هنگامی که پروتئین بازیابی شد، محتوای چربی کبد نرمال شد و همچنین متابولیسم قند بهبود یافت. دانشمندان توانستند این نتیجه را در انسان ها نیز تأیید کنند. سطح پایین GADD45β با افزایش تجمع چربی در کبد و افزایش سطح قند خون در انسان ها همراه بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1888

به "روزه برای درمان کبد چرب موثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزه برای درمان کبد چرب موثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید