رویدادی فناورانه در حوزه سرمایه گذاری بین المللی برگزار می گردد

به گزارش تور چین ارزان، یکی از شتابدهنده ها با همکاری مرکز تحول دیجیتال تهران رویداد بوت کمپ سرمایه گذاری بین المللی را با هدف جذب سرمایه از سرمایه گذاران بین المللی برای استارت آپ های ایرانی برگزار می نماید.

رویدادی فناورانه در حوزه سرمایه گذاری بین المللی برگزار می گردد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، بوت کمپ تخصصی سرمایه گذاری (Launch Pad) با شعار (out to scaleup start) آن­ سوی مرزها؛ فرصتی برای رشد و شکوفایی، در سه مرحله و با حضور مدرسان، منتور ها و سرمایه گذاران ایرانی و بین المللی برگزار می گردد و کوشش دارد تا ضمن آشنایی استارت آپ ­های شرکت­ نماینده با آخرین استاندارد های بین المللی در زمینه سرمایه ­گذاری، فرصت جذب سرمایه از سرمایه گذاران بین المللی را برای استارت آپ های ایرانی تسهیل کند.

این رویداد از سوی یکی از شتاب دهنده ها و با حمایت کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران، کمیسیون کسب و کار های دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران، کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران و مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران با هدف آشنایی با ظرفیت ­های متقابل زیست بوم استارت آپی ایران و آفریقا، در فروردین و اردیبهشت 1401 برگزار خواهد شد.

حوزه های هوشمندسازی صنعتی (Smart Manufacturing)، تجارت الکترونیک (E-Commerce)، لجستیک (Logistics/tracking)، فناوری های اقتصادی (FinTech) و فناوری های کشاورزی (AgriTech) و بعلاوه فناوری های مرتبط با انقلاب صنعتی چهارم همانند بلاکچین (Blockchain)، هوش مصنوعی (AI)، اینترنت اشیا (IoT)، واقعیت افزوده (AR)، واقعیت مجازی (VR)، هوشمندسازی صنعتی و چاپ سه بعدی (Value added manufacturing & 3D printing) به عنوان ظرفیت های مشترک زیست بوم استارت آپی ایران و آفریقا در این بوت کمپ پوشش داده خواهند شد.

مخاطبین اصلی این بوت کمپ تخصصی سرمایه گذاری، آن دسته از فعالان استارت آپی هستند که محصول خود را به صورت MVP ارائه داده و در حال توسعه بازار و جذب سرمایه هستند؛ بعلاوه با توجه به محتوا هایی که در این وبینار ها ارائه می گردد، دیگر فعالان استارت آپی نیز می توانند از آموزش های آن بهره ببرند.

وبینار اول این بوت کمپ با موضوع آنالیز ظرفیت ­ها و لزوم حضور استارت آپ ها در بازار های دنیای و ارائه داستان­ های موفقیت از دو زیست بوم ایران و کنیا به صورت رایگان و در 18 فروردین ماه 1401 برگزار خواهد شد.

در وبینار دوم که در 25 فروردین 1401 برگزار می گردد، مدرسان بین المللی به نحوه جذب سرمایه خارجی، لزوم تهیه مستندات استاندارد برای ارائه به سرمایه گذار و بعلاوه نحوه حضور و فروش در بازار های دنیای می پردازند.

مرحله سوم، بوت کمپ تخصصی پیچ دک (Pitch Deck) است که در روز های 23 و 24 اردیبهشت 1401 برگزار خواهد شد. در این مرحله، استارت آپ های منتخب شرکت ­نماینده در این رویداد، زیر نظر منتور های بین المللی، به تهیه و تدوین پیچ دک پرداخته و خود را برای ارائه در برابر سرمایه گذاران بین المللی آماده می نمایند.

در روز نهایی نیز این استارت آپ ها، کسب وکار خود را به سرمایه گذاران معرفی نموده و کوشش می نمایند سرمایه موردنیاز خود برای توسعه و حضور در بازار های بین المللی را جذب نمایند.

سحر بنکدارپور، رئیس مرکز نوآوری و تحول دیجیتال تهران، در رابطه با هدف این همکاری گفت: یاری به حوزه صادرات، جذب سرمایه گذار و توانمندسازی کسب وکار های سنتی، استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان همیشه از اهداف اصلی فعالیت های این مرکز بوده است. از این رو، در راستای تحقق این امر اقدام به همکاری در برگزاری این رویداد کردیم.

مشکات اسدی، مدیر گروه کسب و کار های نوین نیز درباره هدف از برگزاری این رویداد، گفت: بوت کمپ حاضر و به طور کلی بوت کمپ هایی از این جنس، فرصتی هستند برای اینکه استارت آپ هایی که ما شناسایی کردیم و فکر می کنیم به درد بازار های بین المللی می خورند در فضای استاندارد بین المللی قرار بگیرند.

علیرضا بهزادی، هم بنیانگذار این شتابدهنده نیز در رابطه با پتانسیل های زیست بومی کشور های افریقایی گفت: جمعیت فراوان کنیا و نوع نگاه و فرهنگ کارآفرینی که در کنیا وجود دارد و نمونه ای از فرهنگ بخش بزرگی از افریقا به شمار میرود، باعث شده نگاه مثبتی در این کشور به فرهنگ استارت آپی وجود داشته باشد. دنیا هم نگاه مثبتی نسبت به آن منطقه دارد و سرمایه گذاری های خوبی هم در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 تیر 1401 بروزرسانی: 8 تیر 1401 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2364

به "رویدادی فناورانه در حوزه سرمایه گذاری بین المللی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویدادی فناورانه در حوزه سرمایه گذاری بین المللی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید