اخبار اقتصادی

10 نکته برتر که جهانیان باید از چینی ها بیاموزند

چینی ها در زندگی روزمره و آداب و رسوم خود، از نحوه غذا خوردن تا تعاملات اجتماعی، نکات آموزنده ای دارند که اگر جهانیان از آن ها استفاده نمایند، خالی از لطف نیست.

20 آبان 1398

پرش دلار به قله 2 هفته اخیر

نتایج مثبت سفر ترامپ به شرق آسیا باعث شد دلار مجددا به مدار صعودی بازگردد.

20 آبان 1398

چین: ریشه تنش های هسته ای ایران، خروج آمریکا از برجام است

سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به تنش های پیرامون مسئله هسته ای ایران اعلام نمود که تنها آمریکا می تواند این بحرانی که ایجاد نموده را درست کند.

20 آبان 1398

واکنش چین به تحریم های تازه آمریکا علیه ایران

فارس نوشت: وزارت خارجه چین با انتقاد مجدد از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران خاطرنشان کرد که اعمال فشار و تحریم ها مسئله ای را رفع نمی کند.

20 آبان 1398

آمادگی ایران برای پذیرش 3میلیون گردشگر چینی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: بعد از لغو ویزا، تعداد گردشگران چینی به ایران افزایش پیدا نموده اما این تعداد بسیار کم است. با پتانسیل های خوبی که در ایران داریم می توانیم تعداد گردشگران چینی را که از جاذبه های تاریخی و فرهنگی ایران بازدید...

20 آبان 1398

یوآن چین جایگزین دلار آمریکا در مبادلات تجاری اسلام آباد و پکن خواهد شد

با تصمیم سران دو کشور چین و پاکستان به زودی واحد پول چین جایگزین دلار آمریکا در مبادلات تجاری میان دو کشور خواهد شد.

20 آبان 1398

توقف 2 ماهه کشتی چینی در بندرعباس با محموله یک نوع خاک خاص ، ماجرا چیست؟

حدود 2 ماه از توقف یک کشتی چینی در بندر شهید رجایی بندر عباس با محموله بزرگ یک نوع خاک خاص می گذرد.

20 آبان 1398

بحران در دولت ترودو بعد از استعفای وزیر کانادایی

استعفای ناگهانی یک وزیر کانادایی باعث شد که اتهام دخالت در دادرسی کیفری پرونده یک شرکت مهندسی به بحران سیاسی عظیمی برای نخست وزیر کانادا تبدیل گردد.

20 آبان 1398

چین به دنبال پر کردن جای آمریکا در افغانستان نیست

خبرنگاران: نماینده ویژه چین در افغانستان تاکید نمود: پکن به هیج وجه قصد ندارد پس از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان جای آنها را بگیرد ولی نقش مهم و بزرگی را برای یاری به بازسازی افغانستان ایفا خواهد نمود.

14 آبان 1398

حجم مبادلات بازرگانی و تجاری ایران و عمان افزایش می یابد

رئیس اتاق بازرگانی استان مسندم کشور عمان با اشاره به ارتباطات و تشابهات فرهنگی عمان و ایران گفت: با برطرف قانونی موانع و انجام تسهیلات لازم حجم مبادلات بازرگانی و تجاری ایران و عمان افزایش می یابد.

13 آبان 1398

فساد هزاران مقام دولتی چین زیر ذره بین دستگاه قضایی

رسانه های چین گزارش دادند کوشش این کشور در مبارزه با فساد اداری، تنها طی سال گذشته میلادی باعث شده فعالیت های 54 هزار کارمند و مقام دولتی تحت آنالیز قرار گیرد.

12 آبان 1398

وقتی همه خلاف کارند؛ از ملکه انگلیس تا وزیر بازرگانی آمریکا

خبرنگاران، گروه بین الملل: واکنش جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس، به اسناد پارادایز حکایت از عمق قانون گریزی سران کشورهای غربی دارد.

10 آبان 1398

الجبیر: برای پاسخ به ایران گزینه های متفاوتی را در نظر داریم

وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه بار دیگر ایران را مسئول را حمله به آرامکو خواند و گفت سعودی ها برای آنچه پاسخ گویی به ایران خوانده می شود گزینه های مختلفی را مدنظر دارند.

8 آبان 1398

بیانیه اتحادیه اروپا در واکنش به ناآرامی های عراق

فارس نوشت:دفتر مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای ضمن اظهارنظر درباره تحولات اخیر عراق، از بیانیه نخست وزیر این کشور حمایت کرد.

7 آبان 1398

مخالفان برگزیت در لندن تظاهرات کردند

صدها هزار نفر از مخالفان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هم زمان با برگزاری نشست فوق العاده برگزیت در مجلس در خیابان های لندن دست به تظاهرات زدند.

6 آبان 1398

بهترین هتل های پوکت؛ بهشتی در تایلند

پوکت یکی از مقاصد گردشگری محبوب به خصوص برای دوستدارن طبیعت ساحلی و غواصی است. معابد قدیمی، طبیعت بکر، مراکز خرید متعدد و غذاهای محلی از جاذبه های گردشگری این شهر هستند. در ادامه بهترین هتل های پوکت را معرفی خواهیم کرد.

5 آبان 1398

پیشی دریافت تعداد ثروتمندان چینی از آمریکایی ها

بانک کردیت سوئیس گزارش داد: برای نخستین بار تعداد ثروتمندان چینی از تعداد ثروتمندان آمریکایی بیشتر شده است.

5 آبان 1398

سرانجام مذاکرات تجاری کانادا-آمریکا باعث نوسان وال استریت شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در سرانجام معاملات اندک روز آدینه به وقت آمریکا (صبح شنبه به وقت تهران)، درحالی که در سرانجام هفته منتهی به روز کارگر مذاکرات تجاری آمریکا و کانادا بدون نتیجه به سرانجام رسید، اس اندپی 500 بدون تغییر ماند، داوجونز افت...

4 آبان 1398

رکود ناشی از جنگ تجاری با چین باعث شکست ترامپ در انتخابات می گردد

خبرنگاران- گروه بین الملل: سایت تحلیلی نشنال اینترست اخیرا مقاله ای با قلم دانیل دی مارتینو منتشر کرده که در آن نویسنده معتقد است استراتژی اعمال تعرفه علیه چین با شکست روبرو خواهد شد.

3 آبان 1398

ماجرای سرقت کتیبه های آب انبار مولاوردیخانی از نگاهی دیگر

متولی موقوفات مولاوردیخانی با بیان اینکه سرقت کتیبه های آب انبار مولاوردیخانی در ماه رمضان و اردیبهشت ماه 98 رخ داده است، گفت: در مورد سرقت کتیبه ها برخی از سخنان مدیریت میراث فرهنگی استان قزوین موجب تعجب و ناراحتی ما شد زیرا احساس می شود آن ها کاملاً...

2 آبان 1398
تعداد: (167)