سبد متنوعی از خدمات طیف سنجی به کمک پژوهشگران آمد

به گزارش تور چین ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مریم بحرینی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با بیان این که این شرکت دانش بنیان محصولات و خدماتی را در حوزه تجهیزات طیف سنجی ارائه می دهد، ادامه داد: در این شرکت دانش بنیان انواع مختلفی از دستگاه های طیف سنجی داریم که بیش ترین کاربرد را دستگاه میکرو اسپکتروفتومتر به خود اختصاص می دهد.

سبد متنوعی از خدمات طیف سنجی به کمک پژوهشگران آمد

وی اضافه کرد: این دستگاه، چندین روش طیف سنجی همزمان به همراه روش های تصویربرداری روی آن سوار شده و ویژگی خوبی که دارد این است که این دستگاه خود یک آزمایشگاه کامل است چراکه همزمان چندین روش متد طیف سنجی را می توانیم با این دستگاه انجام بدهیم.

بحرینی با اشاره به تعامل با دانشگاهیان و پژوهشگران عنوان نمود: طیف گسترده ای از دانشگاهیان با این مجموعه ارتباط هستند و در دوره دانشجویی کارآموزی با ما می گذرانند و پس از فارغ التحصیلی در این شرکت جذب می شوند.

وی با اشاره به آزمایشگاه تخصصی این شرکت با ارائه خدمات آزمون و پژوهش گفت: این خدمات به گروه گسترده ای از مخاطبان از جمله شرکت های دانش بنیان، دانشجویان و پژوهشگران ارائه می گردد؛ خدمات تحقیقاتی نیز در قالب همکاری که با فارغ التحصیلان دانشگاهی خصوصا فارغ التحصیلان دکتری ایرانی داخل و خارج از کشور صورت می گیرد.

این فعال حوزه فناوری با اشاره به پروژه های خاص عنوان نمود: بر روی لایه های مواد دو بعدی کار کردیم که شامل لایه های نازک، لایه های گرافن تک لایه هستند.

وی با اشاره به حضور این آزمایشگاه در نمایشگاه نانوفناوری عنوان نمود: در قالب این نمایشگاه، تجهیزات و روش آزمون ها را معرفی کردیم و به مدت دو روز آشنایی با دستگاه ها به روش آنالیزی برگزار گردید که مورد استقبال نهاده شد.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی عنوان نمود: دوره آموزشی طیف سنجی دو هدف را دنبال می نماید که نخست آشنایی افراد با این تجهیزات به صورت عمومی و دومین هدف، ارتقای توانمندی کارشناسان به صورت تخصصی برای کاربری بهتر این دستگاه ها است.

این فعال حوزه دانش بنیان با اشاره به نحوه ایجاد پل ارتباطی بین پژوهش تا محصول عنوان نمود: این پل ارتباطی به وسیله یک مسیر علمی برقرار می گردد که این مسیر را معمولا فارغ التحصیلان دانشگاهی می توانند طی نمایند.

بحرینی ادامه داد: لازم است تا دانشگاهیان، در فضای عمل و به صورت دقیق، در دوره های کارآموزی یا کارگاه های کوتاه مدت و میان مدت شرکت داشته باشند و در این شرکت دانش بنیان کوشش کردیم این فضا را فراهم کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 خرداد 1402 بروزرسانی: 31 خرداد 1402 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2547

به "سبد متنوعی از خدمات طیف سنجی به کمک پژوهشگران آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبد متنوعی از خدمات طیف سنجی به کمک پژوهشگران آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید