سنای ایتالیا رای گیری در مورد برلوسکونی را به تاخیر انداخت

خبرنگاران: یک مقام رسمی حزب آزادی خلق ایتالیا تاکید نمود، سنای این کشور رای گیری در مورد اخراج سیلویو برلوسکونی را تا ماه آینده میلادی به تاخیر خواهد انداخت.

سنای ایتالیا رای گیری در مورد برلوسکونی را به تاخیر انداخت

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز؛ برلوسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا که به جرم کلاهبرداری مالیاتی از سوی دادگاه به 4 سال حبس محکوم شده در آستانه اخراج از سنا قرار گرفته است.

پیش از این قرار بود رای گیری سنای ایتالیا در مورد برلوسکونی در ماه جاری برگزار گردد ولی اکنون یک مقام ارشد حزب آزادی خلق ایتالیا از به تاخیر افتادن این رای گیری به ماه نوامبر خبر داده است.

سنای ایتالیا در کنترل مخالفان برلوسکونی است و به نظر می رسد مجلس نمایندگان ایتالیا به اخراج وی رای دهد.تصمیم گیری در مورد آینده سیاسی برلوسکونی به مساله ای حساس در مجلس ایتالیا تبدیل شده است و می تواند تاثیر زیادی بر تحولات سیاسی آینده این کشور داشته باشد.

ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو پس از آلمان و فرانسه به شمار می رود که با بحران بدهی 2 هزار میلیارد یورویی و بیکاری روبرو است.این کشور با طولانی ترین رکود خود پس از جنگ جهانی دوم روبرو شده و از اواسط سال 2011 میلادی در رکود مالی به سر می برد.

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 1 مهر 1398 شناسه مطلب: 503

به "سنای ایتالیا رای گیری در مورد برلوسکونی را به تاخیر انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنای ایتالیا رای گیری در مورد برلوسکونی را به تاخیر انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید