اخبار سیاسی

برخورد کوبنده ای با سوداگران خواهد شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، حسان دیاب نخست وزیر لبنان گفت: دولت لبنان دستاورد مهمی در زمینه مقابله با کرونا طی دو ماه و نیم به دست آورده است.

18 تیر 1399

گنبد برج قابوس بازسازی می گردد

با آنالیز پروپوزال طرح بازسازی گنبد برج قابوس در جلسه هیئت راهبردی، بازسازی گنبد این اثر جهانی در دستور کار نهاده شد.

18 تیر 1399

دانشگاه تهران چگونه شکل گرفت و توسعه یافت؟

خبرنگاران - کتاب ره آغاز دانشگاه یکی از آثاری است که به تازگی در سلسله کتاب های مجموعه تهران شناسی که به اهتمام دفتر پژوهش های فرهنگی منتشر می شود به چاپ رسیده است. این کتاب را سید محسن حبیبی استاد دانشگاه تهران به همراه علی سبحانی نوشته است. ره آغاز دانشگاه...

15 تیر 1399

(ویدئو) جزئیات مرگ آسیه پناهی زن کرمانشاهی؛ ورود دستگاه قضا به ماجرای تخریب خانه آسیه پناهی و مرگ مشکوک او

فوت آسیه پناهی در یکی از محلات حاشیه ای کرمانشاه در پی تخریب آلونک کوچکش، این روزها در فضای مجازی و رسانه ها سر و صدایی به پا نموده است. موضوعی که تا نظریه پزشکی قانونی اعلام نشود نمی توان اظهار نظر دقیقی درباره آن داشت.

13 تیر 1399

شمخانی: پیکر کم جان برجام با دور زدن قطعنامه 2231 به مرگ ابدی خواهد رفت

دبیر شورای عالی امنیت ملی نوشت: پیکر کم جان برجام با دور زدن قطعنامه 2231 و تداوم غیرقانونی تحریم تسلیحاتی ایران به مرگ ابدی خواهد رفت.

11 تیر 1399

پیگیر رایگان شدن اینترنت دانشجویان دانشگاه امیرکبیر هستیم

معاون آموزشی دانشگاه امیرکبیر گفت: هفته گذشته نیز مجددا نامه ای به معاون وزیر ارتباطات برای رایگان شدن اینترنت دانشجویان ارسال کرده ایم، ما همچنان این موضوع را پیگیری می کنیم امیدوار هستیم این امر محقق شود.

7 تیر 1399

23 تن در اعتراضات سودان دستگیر شدند اعتراض سودانی ها مقابل فرماندهی ارتش

پلیس سودان 23 معترض حامی نظام عمر البشیر را بازداشت کرد.

7 تیر 1399

مطهرنیا: بحران کرونا کارآمدی دولت ها را در بوته آزمایش قرار داده است

یک استاد دانشگاه گفت: در شرایط فعلی کشورها از شرق و غرب درگیر بحران کرونا هستند و عملکرد دولت ها زیر ذره بین است. مهم این است که دولت ها چه بر اساس نظریه هابس حکومت مطلقه باشند و چه بنا بر عقیده جان لاک حکومت لیبرال، متعهد به حفظ جان مردم هستند و این تعهد...

6 تیر 1399

برگزاری مجازی نمایشگاه کتاب یا یک سال بدون نمایشگاه؟

به گزارش خبرنگاران ، کارشناسان حوزه فرهنگ موضوع برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب را در برنامه گفت و گوی فرهنگی رادیو گفت و گو آنالیز کردند.

5 تیر 1399

اصلی ترین دغدغه در شرایط مقابله با کرونا، توجه به حفظ و ارتقای کیفیت آموزش است

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم تاکید کرد: در شرایط سخت مقابله با کرونا، توجه به حفظ و ارتقای کیفیت آموزش، اصلی ترین دغدغه است.

4 تیر 1399

جزئیات عرضه سهام شرکت های دولتی در بورس ، امکان مشارکت با کد بورسی و کد ملی

رئیس سازمان خصوصی سازی توضیحاتی در خصوص عرضه نخستین صندوق ETF تحت عنوان واسطه گری اقتصادی که شامل سه بانک و دو شرکت بیمه می گردد، ارائه کرد.

4 تیر 1399

کرونا ، شمار تلفات انگلیس به ایتالیا نزدیک شد

تعداد قربانیان ویروس کرونا در انگلیس با افزایش 621 نفری، به چند قدمی شمار تلفات در ایتالیا نزدیک شد.

2 تیر 1399

در جریان آتش بس دروغین ائتلاف سعودی حملات به یمن افزایش یافته است

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی انصارالله یمن در واکنش به اقدام ائتلاف متجاوز سعودی در تمدید آتش بس خود گفت: ما منتظر عمل هستیم نه حرف و سخن، تمدید آتش بس نباید جنبه رسانه ای و تبلیغاتی داشته باشد.

31 خرداد 1399

بازار عمده پوشاک استانبول کجاست؟

بازار عمده پوشاک استانبولدرست است که استانبول شهری بسیار زیبا و تفریحی است و پتانسیل زیادی برای جذب گردشگر و گردشگر از بسیاری از نقاط جهان و علی الخصوص ایران را دارد اما یکی از جاذبه های سفر به استانبول، خرید از بازار عمده پوشاک استانبول است. البته این...

25 خرداد 1399

آشنایی کامل با نقشه کشور روسیه

نقشه کامل روسیه و معرفی شهرهای مهم آنکشور روسیه در دنیا را به عنوان بزرگترین کشور دنیا می شناسند و با اینکه این کشور در طول تاریخ پر از فراز و نشیب خود بارها تقسیم شده است اما هنوز این عنوان را دارد. یکی دیگر از جالب ترین موضوعاتی که باید راجع به روسیه...

24 خرداد 1399

واشنگتن: جنگنده روسیه با یک پهپاد آمریکایی مقابله کرد

نیروی دریایی آمریکا مدعی شد یک فروند جنگنده روسی، طی یک اقدام ناامن، با یک پهپاد تجسسی آمریکا در دریای مدیترانه مقابله نموده است.

20 خرداد 1399

خبرنگاران جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی هنوز در ایران است

تهران - خبرنگاران - جعبه سیاه پرواز ناتمام 752 تهران- کی یف متعلق به خطوط هواپیمایی اوکراین هنوز به مرحله بازخوانی اطللاعات نرسیده است و تعیین نیست قرار است در کدام لابراتور بین المللی یا با یاری کدام تجهیزات ارسالی در ایران بازخوانی گردد.

19 خرداد 1399

گزارش بخش پایانی، کرونا٬ جنگ جهانی مدرن و کارنامه حکومت ها

دولت ترامپ و مسئولین آمریکا مداوماً در حال سبک سنگین کردن دو مفهوم مهم اقتصاد و سلامت هستند؛ گروهی می گویند سلامت مهم است و گروه دیگر نیز بر این باورند که باید هر طوری شده٬ منافع مالی را حفظ کرد.

19 خرداد 1399

دستورکار معدنی وزیر صنعت، صادرات فولادایران به کانادا،اروپا و آسیا

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه نقشه های یک صد هزارم کل معادن ایران منتشر شده و در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد، گفت: هماهنگی کامل معدن و صنایع معدنی، خط مشی وزیر صنعت است.

17 خرداد 1399

پزشک آمریکایی: ترامپ برای هیچ یک از توصیه های متخصصان درباره کرونا ارزشی قائل نیست

پزشکی آمریکایی با انتشار ویدئویی از سیاست های ترامپ در مقابله با کرونا انتقاد کرد.

17 خرداد 1399
تعداد: (306)