کنایه محمد پولادگر به میزبان جام جهانی 2026

به گزارش تور چین ارزان، سیدمحمد پولادگر روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی پرس تی وی درباره تصمیم کانادا در لغو بازی محبت آمیز برابر تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: پس از توافق برای برگزاری بازی محبت آمیز ایران و کانادا، از آنجا که در سال های اخیر مسائل سیاسی بین 2 کشور وجود داشت و رابطه سیاسی برقرار نبود، ملاحظاتی مطرح شد. بعلاوه اخباری به ما رسید که ممکن است تحرکاتی علیه ایران در کانادا انجام گردد، ولی از آنجایی که ما روح ورزش را جدا از سیاست می دانیم محدودیتی برای این ملاقات لحاظ نشد.

کنایه محمد پولادگر به میزبان جام جهانی 2026

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: با توجه به تاکیدات فدراسیون بین المللی فوتبال و منشور کمیته بین المللی المپیک که ورزش و سیاست را از هم جدا می داند ما آماده این بازی تدارکاتی بودیم و فدراسیون فوتبال کانادا نیز اطمینان داده بود که تمام ملاحظات ما رعایت می گردد.

وی با اشاره به صحبت های نخست وزیر کانادا اظهار داشت: بعد از این اظهارنظر، رییس فدراسیون فوتبال این کشور طی مصاحبه ای خاطرنشان کرد موافق صحبت های نخست وزیر کشورش نیست و خواهان این موضوع شد که سیاست و ورزش باید از هم جدا باشند. با مکاتبات اجرا شده و ابراز اطمینان مقامات فدراسیون فوتبال کانادا، تیم ملی برای گرفتن ویزا راهی ترکیه شد، ولی این بازی بصورت یکطرفه از سوی کانادا لغو شد و علت آن را نیز سیاسی خاطرنشان کردند.

پولادگر اظهار کرد: جای تأسف است دولتی که در حرف مدعی جدایی ورزش از سیاست است به طور واضح قوانین بین المللی را نقض می نماید. فدراسیون فوتبال ایران پس از لغو این بازی در کوشش است که تیم ملی ملاقات محبت آمیز ای برگزار کند. در این راستا فدراسیون درحال رایزنی است، اما آن چیزی که در اذهان مردم باقی می ماند این است که دولت کانادا سیاست را وارد ورزش و قرارداد را ظالمانه لغو کرد. تیم ایران در این خصوص هم لطمه اقتصادی و هم لطمه روحی خورد و آن ها باید جوابگو باشند.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: پیگیر احقاق حق تیم ملی فوتبال هستیم و امیدواریم که بازیکنان تیم ملی بتوانند به دور از حاشیه آماده حضور در جام جهانی 2022 قطر شوند. به طور قطع همه مردم ایران منتظر درخشش ملی پوشان در جام جهانی هستند.

وی در خاتمه گفت: کشوری، چون کانادا که قرار است میزبان دور بعدی مسابقات جام جهانی باشد توانایی برگزاری یک بازی تدارکاتی را ندارد. با وجود این همه ادعا آن ها توافقنامه را یکطرفه لغو می نمایند و حرف هایشان بهانه ای بیش نیست.

منبع: ایرنا

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2372

به "کنایه محمد پولادگر به میزبان جام جهانی 2026" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنایه محمد پولادگر به میزبان جام جهانی 2026"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید