چک رنت؛ چرا اجاره خودرو در ترکیه به صرفه تر است؟

به گزارش تور چین ارزان، اگر تا به حال به ترکیه سفر نموده و با معظل حمل و نقل روبرو شده اید، پس ما به عنوان شرکت کرایه خودروی چک رنت توصیه می کنیم حتما این مقاله را تا آخر دنبال کنید.

چک رنت؛ چرا اجاره خودرو در ترکیه به صرفه تر است؟

ما با راهکار آسان کرایه خودرو به شیوه ای نو، مشکل شما را به راحتی رفع ساخته ایم.

حتما شما نیز در اولین سفرتان به ترکیه متوجه هزینه بالای حمل و نقل در این کشور شده اید. علاوه بر بحث هزینه، سفر به نقاط خاص و نو در ترکیه به وسیله وسایل حمل و نقل عمومی، بسیار سخت و طاقت فرسا است؛ از این رو، اجاره خودرو در ترکیه برای سفرهای درون شهری و بین شهری می تواند گزینه بسیار مناسب تری باشد.

همین علت باعث شده، بیشتر سفرهای ترکیه به مقاصد تکراری مانند: استانبول و آنتالیا و ...، ختم گردد؛ این درحالی است که کشور ترکیه با قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی ممتاز، طبیعت و جاده های بسیار زیبایی دارد که رانندگی و گذراندن اوقات فراغت در این مکان ها لطف دیگری دارد.

بیشتر مکان های دیدنی و شهرهای زیبای ترکیه مانند: فتحیه، کایسری، دالامان و ...، برای ما ایرانی ها ناشناخته است؛ چراکه هزینه های سفر به این نقاط به وسیله تاکسی یا ...، بسیار گزاف و هزینه ای نامعقول است.

اجاره خودرو در ترکیه برای سفرهای درون و بین شهری، می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد؛ چراکه به عنوان مثال، در شهری مانند استانبول هزینه تاکسی از فرودگاه تا هتل در مسافت های معمولی چیزی حدود 100 الی 150 لیر است. این درحالی است که با صرف همین هزینه یا کمتر، می توانید یک روز کامل خودرو شخصی در اختیار داشته باشید.

در سفرهای بین شهری نیز باتوجه به نرخ بلیط های هوایی و زمینی، باز هم کرایه خودرو به صرفه تر خواهد بود و مهم تر از آن، به علت آنکه درمورد انتخاب مقصد یا توقف های بین راه گزینه های بیشتری در اختیار خواهید داشت، لذا با آسودگی و لذت به گشت و گذارتان می پردازید.

چگونه می توان در ترکیه خودرو اجاره کرد؟

مسئله ای بزرگی که مانع اجاره خودرو برای ایرانیان می گردد، درخواست کارت اعتباری برای پرداخت هزینه اجاره خودرو است. از سوی دیگر، اجاره خودرو از رنتال های ایران به علت فرایند پیچیده: دریافت وثیقه، دپازیت، چک بالای 10 میلیون تومان و مراحل دیگر، بسیار خسته نماینده و زمان بر است؛ بعلاوه بسیاری از ایرانیان ساکن ترکیه نیز، نمی توانند برای کارهای حضوریِ رنت خودرو به دفاتر رنتال ها در ایران مراجعه و خودرویی را کرایه نمایند.

چک رنتمشکل درخواست کارت اعتباری برای اجاره خودرو را حل نمود!

چک رنت با ارائه سیستم نوین رزرواسیون آنلاین خودرو در ترکیه، مشکل تأمین اعتبار ایرانیان را حل نموده است. بدین ترتیب که با ثبت رزرو در سایت چک رنت، اعتبار شما به وسیله این مؤسسه تأمین و بدون احتیاج به کارت اعتباری با پرداخت به وسیله کارت های عضو شتاب ایران، می توانید خودرو درخواستی خود را به راحتی و به صورت آنلاین رزرو کنید.

اجاره خودرو به وسیله سایت چک رنت بسیار آسان بوده و کافی است با وارد کردن شهر و بازه تاریخی، درخواست خودرو مورد نظرتان را بدون احتیاج به هیچ گونه: وثیقه، دپازیت، تضمین بانکی و ارائه مدرک کاغذی، کاملا به صورت آنلاین رزرو و ثبت کنید. پس از پرداخت به وسیله کارت های عضو شبکه شتاب نیز ووچر رسمی برای شما صادر خواهد شد.

مطابق قانون جهانی و بین المللی کرایه خودرو، مدل تمام خودروهای چک رنت حدبیشتر یک یا دو ساله بوده و خودرو پس از معاینه فنی و شستشو کامل، به مشتری تحویل داده می گردد.

نکته مهمی که در این زمینه می تواند سفر شما را لذتبخش تر کند، این است که شما می توانید ماشین مورد نظرتان را در هر شهر ترکیه به دفاتر شرکت تحویل بدهید. این به شما یاری می نماید در صورت تمایل، به چند شهر سفر نموده و نگران تحویل خودرو در شهر اول نباشید.

نحوه پرداخت در چک رنت به چه صورت است؟

در جهت رفاه و کسب رضایت مندی مشتریانِ چک رنت، 2 نوع روش پرداخت برای اجاره خودرو در نظر گرفته شده است: روش اول، پرداخت کل مبلغ هنگام رزرو است که هزینه به صورت تومان دریافت و هنگام تحویل خودرو نیز احتیاجی به پرداخت هیچگونه هزینه ای به صورت ارزی نیست.

روش دوم، اجاره خودرو با پرداخت بیعانه است؛ شما می توانید با پرداخت مبلغ بسیار کمی (مبلغ بیعانه نسبت به هزینه رزرو معین می گردد)، خودرو مورد نظرتان را رزرو و مابقی هزینه را هنگام تحویل گرفتن خودرو به صورت ارزی (یورو، دلار و لیر)، پرداخت کنید.

توجه داشته باشید که دریافت بیعانه بابت قطعی کردن رزرو است تا خودرو درخواستی تان برای شما به صورت 100 درصدی ثبت و نگه داری گردد.

مدارک مورد احتیاج برای اجاره خودرو از چک رنت:

1- عکس پاسپورت 2- عکس گواهینامه بین المللی 3- شماره موبایل 4- آدرس منزل 5- بلیط پرواز رفت (در صورت سفر هوایی)

چگونه گواهینامه بین المللی دریافت کنیم؟

برای بین المللی کردن گواهینامه، کافی است با در دست داشتن: اصل گواهینامه، شناسنامه، کارت ملی و دو قطعه عکس، به آژانس های مسافرتی رسمی مراجعه کنید تا گواهینامه بین المللی شما در کمتر از 2 ساعت آماده گردد.

آیا خودروهای چک رنت بیمه شده اند؟

تمامی خودروها دارای بیمه بدنه و سرقت بوده و می توانید با آرامش خاطر و بدون هیچگونه نگرانی، فقط به فکر سفرتان باشید و با پشتیبانی 24 ساعته فارسی، هیچ دغدغه ای بابت مسائل احتمالی نداشته باشید. در صورت تمایل، می توانید بیمه خسارات جزئی نیز برای رزروتان لحاظ کنید. بیمه خسارات جزئی یا همان Mini Hasar Sigortası برای مواقعی است که خسارت وارد شده هنگام عدم حضور راننده رخ داده است (به عنوان مثال، وقوع حادثه برای خودرو در پارکینگ). این بیمه تا سقف 500 لیر خودرو را پوشش داده و توصیه ما استفاده از این بیمه برای رزروهای کمتر از ده روز است.

مدت زمان اجاره خودرو چگونه محاسبه می گردد؟

مدت اجاره ماشین در ترکیه (در شهرهای مهم ترکیه مثل استانبول ، آنکارا ، ازمیر و ...) معمولا کمتر از 48 ساعت نیست؛ از این رو، زمان کرایه خودرو درست از ساعتی که آن را تحویل می گیرید محاسبه خواهد شد.

آیا امکان کنسل کردن رزرو به هر علتی امکان پذیر است؟

بله؛ می توانید با مراجعه به بخش پروفایل، نسبت به کنسل کردن رزرو ثبت و پرداخت شده اقدام کنید.

مبالغ استرداد رزرو مربوط به کنسل کرایه خودرو در ترکیه، به وسیله حواله بین بانکی سحاب طی 72 ساعت کاری به کارت بانکی شما واریز خواهد شد.

از زمان صدرو تا 24 ساعت مانده به زمان تحویل خودرو، کنسل رزرو رایگان است و جریمه ای به شما تعلق نخواهد گرفت. از 24 ساعت مانده به زمان تحویل خودرو نیز، 20% از مبلغ کل رزرو کسر و مابقی عودت داده خواهد شد.

در صورت بروز تصادف چگونه باید عمل کنم؟

لطفا در صورت بروز هرگونه حادثه، به ترتیب زیر عمل کنید:

ابتدا شرکت چک رنت را از موضوع باخبر سازید، سپس با پلیس (155)، تماس گرفته و یک کپی از گزارش تأیید شده پلیس را به همراه مدارک خودرویی که با شما تصادف نموده و نیز کپی کارت شناسایی، گواهینامه و بیمه فرد مقابل را دریافت کنید.

اگر خودرو در میانه راه خراب گردد چکار باید کرد؟

اگر خودرو شما به هر علتی خراب شد، کافی است با پشتیبانی چک رنت تماس گرفته و محل دقیق خود را اعلام کنید؛ ظرف کمتر از دو ساعت، خودرو نو به شما تحویل و خودرو معیوب از شما تحویل گرفته خواهد شد.

* این سرویس هزینه اضافی دربرنداشته و جزو خدمات اجاره خودرو محسوب می گردد.

از آن جایی که ترکیه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری ایرانیان است، اجاره خودرو در این کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

معمولا ایرانیان به علت نداشتن Credit Card (کارت اعتباری) نمی توانند در خارج از کشور خودرو اجاره نمایند. در این زمینه CheckRent.IR با راه اندازی و توسعه سیستم رزرواسیون خودرو شرایطی فراهم نموده است که مشتریان ایرانی بتوانند بدون داشتن کارت اعتباری و تنها با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب شخصا خودرو درخواستی شان را رزرو نمایند.

شرکت چک رنت به عنوان یکی از زیرمجموعه های ایپک یولی آراز فعالیت خود را از سال 2016 شروع نموده است. سیاست اصلی چک رنت سهولت فرایند اجاره خودرو بوده و بر همین مبنا احتیاجی به دریافت دپازیت و وثیقه نیست.

چک رنت در تمامی شهرهای مهم ترکیه آماده ارائه خدمات بوده و ضمن تضمین کیفیت و خدمات با پشتیبانی فارسی 24 ساعته مشتریان خود را حمایت می نماید.

منبع: کجارو / checkrent.ir
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2292

به "چک رنت؛ چرا اجاره خودرو در ترکیه به صرفه تر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چک رنت؛ چرا اجاره خودرو در ترکیه به صرفه تر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید