سیستم ناوبری ماهواره ای چینی ها نیمه اول سال 2020 راه اندازی می گردد

به گزارش تور چین ارزان، چین در حال تکمیل سیستم ناوبری ماهواره ای خود موسوم به بیدو است و آن را در نیمه اول سال 2020 راه اندازی می نماید.

سیستم ناوبری ماهواره ای چینی ها نیمه اول سال 2020 راه اندازی می گردد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی تور چین ارزان به نقل از آسین ایج، چین سیستم ناوبری ماهواره ای بیدو را که رقیبی برای سیستم امریکایی جی پی اس است، به زودی تکمیل می نماید. بدین منظور دو ماهواره دیگر در نیمه اول سال 2020 به فضا پرتاب می شوند.

ران چنگ جی مدیر این طرح می گوید هسته اصلی سیستم موقعیت یابی ماهواره ای چین در ماه جاری تکمیل می گردد و با پرتاب دو ماهواره دیگر تعداد کل ماهواره های مورد استفاده در سیستم یادشده به 24 عدد می رسد.

وی دقت بیدو را بسیار بالا توصیف نموده و می گوید از آن برای موقعیت یابی محلی دقیق استفاده خواهد شد و تعداد کاربران آن هم بسیار گسترده خواهد بود. برنامه ریزی چین برای کنار گذاشتن سیستم جی پی اس از سال 2012 شروع شده بود. این کشور همچنین میخواهد مدلی هوشمندتر، قابل دسترسی تر و یکپارچه تر از بیدو را در سال 2035 راه اندازی کند.

چین برای استفاده از خدمات نسل پنجم، اعزام ماه نورد و مریخ نورد به این دو سیاره و اکتشاف سیارات دیگر برای تبدیل آنها به نقاطی برای سکونت هم برنامه های گسترده ای را در دست اجرا دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 883

به "سیستم ناوبری ماهواره ای چینی ها نیمه اول سال 2020 راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم ناوبری ماهواره ای چینی ها نیمه اول سال 2020 راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید