شاخص آلودگی هوا در همدان به 500 رسید؟

به گزارش تور چین ارزان، خبرنگاران/همدان براساس اطلاعات درج شده در سایت کنترل کیفیت هوا، ساعت 17 امروز -چهارشنبه 4 دی- شاخص آلودگی هوای همدان با PM10 روی عدد 500 ایستاد تا یک بار دیگر ضرورت توجه مدیران به سلامت مردم را گوشزد کند.

شاخص آلودگی هوا در همدان به 500 رسید؟

طی هفته گذشته همدان در تمام روزها با آلودگی هوا روبرو بود اما از آنجا که مدیران دستاندرکار معتقد بودند میزان مراجعه مردم به بیمارستان ها افزایش نداشته آن را غیر واقعی می دانستند.

به همین دلیل اداره کل محیط زیست استان همدان اطلاعیه ای صادر کرد: به اطلاع همشهریان گرامی در همدان می رساند ایستگاه پایش کیفیت هوای همدان در ساعت 17 عصر به صورت موقت دچار نقص فنی شده و عدد غیرواقعی مبنی بر شرایط خطرناک نشان داده در صورتی که شرایط واقعی، ناسالم برای گروه های حساس و مهمترین آلاینده هوا ذرات کمتر از 2.5 میکرون بوده است.

به گروه های حساس از جمله جانبازهای شیمیایی، مادران باردار، سالمندان، بچه ها، بیماران قلبی، ریوی و تنفسی توصیه می شود حتی الامکان فعالیت های خود را در خارج از منزل کاهش دهند. همچنین گروه های حساس از حضور در خارج از منزل پرهیز کنند.

آلودگی هوای همدان باعث شده هم اکنون کارگروه اضطراری آلودگی هوای استان در محل استانداری تشکیل شود. بعد از کارگروه نخست تصمیم بر آن شد اداره کل حفاظت محیط زیست پس از دریافت اطلاعات لازم از اعضای کارگروه نسبت به اعلام هشدار اقدام کند اما پس از تماس های مکرر خبرنگار تور چین ارزان، این موضوع محقق نشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 940

به "شاخص آلودگی هوا در همدان به 500 رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص آلودگی هوا در همدان به 500 رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید