شهردار لندن: ترامپ نماد ملی گرایی سفیدپوست و الهام بخش جانسون و فاراژ است

شهردار لندن، بوریس جانسون و دونالد ترامپ را رهبران راستگرای افراطی توصیف کرد و گفت، درس های جنگ جهانی دوم به دلیل افزایش محبوبیت آن ها در خطر فراموشی قرار دارند.

شهردار لندن: ترامپ نماد ملی گرایی سفیدپوست و الهام بخش جانسون و فاراژ است

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران، صادق خان، شهردار لندن دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا را نمادی برای ملی گرایان سفیدپوست دانست و او را الهام بخش رهبران راستگرای دیگر بخش های دنیا از جمله بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس و نایجل فاراژ، رهبر حزب بریگزیت دانست.

شهردار لندن اضافه کرد، حمایت از دموکراسی در غرب به پایین ترین حد خود رسیده است.

به گزارش روزنامه دیلی میل، او همچنین بر این باور است که فاراژ، جانسون و حزب محافظه کار را برای راستگراتر، لیبرال تر و نابردبارتر شدن تحت فشار گذاشته است.

خان در این مطلب که در روزنامه آبزرور منتشر شده، نوشته است: برای نخستین بار در بیش از 70 سال اخیر به نظر می رسد که درس هایی که از جنگ دنیای دوم گرفته ایم در خطر فراموشی یا بدتر از آن، در خطر تحریف قرار دارند.

وی ادامه داد: اتحادیه اروپا و ناتو که نقش بسیار مهمی در جلوگیری از بروز یک جنگ دنیای خونین دیگر دارند، با حملات بی سابقه ای روبه رو می شوند که معمولا از سوی رهبران کشورهایی صورت می گیرد که خودشان آن ها را تشکیل داده اند.

این شهردار تاکید نمود: حمایت از دموکراسی در دنیا غرب در پایین ترین حد خود قرار گرفته و ارزش های لیبرال دموکراسی - از حاکمیت قانون و استقلال نظام قضایی تا آزادی مطبوعات و جامعه مدنی پویا- تحت محاصره هستند.

خان در مورد تصمیم جانسون برای تعطیلی مجلس انگلیس اظهار کرد: به تازگی شاهد اهانت بوریس جانسون به مجلس و دموکراسی مان بودیم.

صادق خان اضافه کرد، پیروزی ویکتور اوربان در مجارستان، ماتئو سالوینی در ایتالیا و مارین لوپن در فرانسه نمونه هایی از موفقیت راستگراهای افراطی و فرسایش دموکراسی است.

او بر این باور است که مسئولیت گسترش پوپولیسم راستگرا در دنیا بر دوش حملات معمول به مطبوعات و نظام قضایی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 1 مهر 1398 شناسه مطلب: 505

به "شهردار لندن: ترامپ نماد ملی گرایی سفیدپوست و الهام بخش جانسون و فاراژ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار لندن: ترامپ نماد ملی گرایی سفیدپوست و الهام بخش جانسون و فاراژ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید