شهر زیبای بانکوک

بانکوک از زیباترین شهرهای کشور تایلند برای بازدید است. در شهر بانکوک باید به بازدید معابد و قصرهای زیبا، آب راه های خوش منظره، بازارهای پر تردد و شب های پر جنب و جوش آن بروید.

شهر زیبای بانکوک

شهر بانکوک تایلند با جمعیتی بالغ بر یازده میلیون نفر پایتخت تایلند و بزرگترین شهر این کشور است. اگر روزی به بانکوک سفر کردید، اجازه ندهید گرمای شدید، ساختمان های بلند مرتبه، ترافیک سنگین و شب های شیطنت آمیز تمام ذهنتان را مشغول کند. از معابد و قصرهای زیبا، آب راه های خوش منظره، بازارهای پر تردد و شب های پر جنب و جوش شهر بانکوک در تور تایلند قافل نشوید.

سال های دور، بانکوک چیزی به جز بندری تجاری کوچک در حاشیه رود چایو فرایا نبود. در سال 1782 میلادی برمه ای های مهاجم به تایلند که موفق به تصرف پایتخت (Ayutthaya) نشدند، آن را به آتش کشیدند. از آن پس بود که کم کم بانکوک به پایتخت فرهنگی، معنوی، سیاسی، اقتصادی، تحصیلی و دیپلماتیک تایلند تبدیل شد.

طبیعی است بانکوک که در چهارده درجه شمال خط استوا واقع شده است آب و هوای گرم استوایی داشته باشد. در بدو ورود به شهر؛ گرمای هوا، اندکی آلودگی و برخورد گرم و صمیمانه و لبخند مردم نظرتان را جلب خواهد نمود. بانکوک در حقیقت از آن چه در نگاه اول به نظر می رسد و یا ممکن است در رسانه ها به گوشتان رسیده باشد، قانونمند تر و امن‌تر می‌باشد و تنها ممکن است جرایم بسیار جزیی در سطح این شهر اتفاق بیفتد. میوه های خوشمزه و خوشرنگ و درختچه های زیبای استوایی در همه جای شهر دیده می‌شوند و غذاهای تایلندی به تنوع و خوشمزگی در تور تایلند مشهور هستند. بانکوک برای برخی تداعی کننده یک شهر سنتی آسیای شرقی است. خوراک های زعفرانی، بشقاب های تند، نورنماهای پراکنده در معابر، معماری زیبای تایلندی، فروشگاه های پر زرق و برق و ترافیک معابر، همگی در این شهر در تور تایلند به دور هم جمع شده‌اند.

انتشار: بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 42

به "شهر زیبای بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر زیبای بانکوک"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید