ماجرای دروغین فردی که 30 ساعت زیر آوار بود

به گزارش تور چین ارزان، شب گذشته صداوسیما گزارشی پخش کرد که در آن فردی مدعی شد پس از 30ساعت از زیر آوار در آمده است؛ حالا امروز تصویری از این فرد در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد او قبلا در حال کمک رسانی به مردم در ماجرای حادثه آبادان بوده است.

ماجرای دروغین فردی که 30 ساعت زیر آوار بود

دانشگاه علوم پزشکی آبادان متنی را در خصوص صحبت های شهروند صدمه دیده در متروپل منتشر کرد:

ضمن عرض خسته نباشید به تمام جهادگرانی که این روز ها در عرصه های مختلف خدمت در جهت سرانجام دادن به بحران جانخراش سقوط ساختمان متروپل و التیام درد های به حق شهروندان هستند، به اطلاع می رساند در پی ادعای فردی مبنی بر اینکه در حادثه فروریختن ساختمان، بعد از 30 ساعت از زیر آوار بیرون آورده شده است، بر خود لازم می دانیم تا توضیحات زیر به منظور تنویر افکار عمومی حضور مطالبه گران محترم عنوان می شود.

بر اساس وظیفه ذاتی نیرو های امدادگر درمانی در خط دوم حادثه قرار می گیرند و معمولاً پس از اعلام نیاز نیرو های آتش نشان و آواربردار، آمبولانس به خط اول حادثه اعزام می شود.

در موضوع شب گذشته نیز با توجه به ازدحام امدادگران و نیرو های مردمی اعلام می شود فردی زنده از زیر آوار بیرون آورده شده است و با اعلام درخواست اعزام یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه، بلافاصله کارکنان فوریت های پزشکی در محل حاضر و فرد مصدوم را به بیمارستان انتقال می دهند.

گزارشگر صداوسیمای مرکز آبادان نیز به محض اطلاع از این موضوع برای تهیه گزارش در بیمارستان با فرد مصدوم مصاحبه می کند که در این مصاحبه فرد مدعی می شود که به مدت 30ساعت در زیر آوار بوده و با کمک کارکنان آتش نشانی بیرون کشیده شده است.

در اظهارت بعدی معین می شود این فرد از نیرو های مردمی حاضر در محل بوده و برای کمک به داخل حفره ایجاد شده می رود و وقتی احساس خطر می کند با فریاد درخواست کمک کرده و نیرو های امدادگر نیز برحسب وظیفه وی را بیرون آورده و سپس از طریق کارکنان فوریت های پزشکی به بیمارستان انتقال می دهند.

در این میان لازم به ذکر است نیرو های امدادگر در صحنه و کارکنان فوریت های پزشکی در جهت خدمات رسانی به مصدومان صرفا وظیفه ذاتی خود را انجام داده و مسئول اظهارنظر و صحبت افراد نمی باشند و در کمک به فرد مذکور که علائم آسیب دیدگی در وی دیده می شد خدمات رسانی درمانی وظیفه زحمتکشان اورژانس و سپس بیمارستان بوده که به خوبی اجرا شده است.

از خداوند متعال برای همه شهروندان محترمی که در این ایام سوگوار از دست دادن عزیزان شان هستند صبر جمیل و برای مصدومان حادثه، شفای عاجل مسئلت داریم.

منبع: فرارو
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2370

به "ماجرای دروغین فردی که 30 ساعت زیر آوار بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای دروغین فردی که 30 ساعت زیر آوار بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید