مجسمه بودای لشان در سی چوان چین

بودایی ها کلی یادگار در چین به جای گذاشته اند که از معابد  مجسمه های مختلف گرفته تا کتب و معماری خاص خودشان، این سازه ها گاهی آنقدر شگفت انگیزند که برای گردشگران نیز جالب توجهند و هر ساله گردشگران از جاهای مختلف برای دیدن بناهای مختلف به چین سفر میکنند، یکی از عجایب بودایی چین، مجسمه بودای لشان در سی چوان چین است که در ادامه بیشتر از آن خواهیم دانست.

مجسمه بودای لشان در سی چوان چین

بزرگترین مجسمه سنگی بودای در دنیا مجسمه بودای غول پیکر لشان در چین ‏‏است که یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری تور چین محسوب میشود و در سی چوان قرار دارد.

‏‏مجسمه بودای غول پیکر لشان، پابرهنه با گوش های آویزان، موهایی مرتب به شکل گیس، دستانی که بر روی زانو تکیه داده در هیئت می تریا است که از پایین پایش هم یک رودخانه میگذرد. چینی ها معتقدند که تریا یکی از بوداهای زمان آینده است که زمان راهنمایی مردم برسد ظهور میکند. می تریا کلمه ای است که ریشه آن سانسکریت بوده و دوستی معنا شده که در قرن های 4 تا 7 میان افرادی که پیرو بودا بودند رواج داشته.

اخبار و مقالات مرتبط با "مجسمه بودای لشان در سی چوان چین"

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گروه هنر و تجربه، برنامه نگاهی بر سینمای چین از چهارشنبه 24 الی 26 مرداد در 6 شهر تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، کرمان و بابل به طور همزمان برگزار خواهد شد. آیین افتتاحیه این برنامه روز چهارشنبه 24 مرداد ساعت 17 با حضور مقامات سفارت چین، سفرای...

هیچ اثری به اندازه دیوار بزرگ چین (Great Wall) نماد قدرت تاریخی یک ملت نیست، اثری که حتی در تصاویر ماهواره های هم دیده میشود، مردم چین باستان این دیوار مستحکم و عظیم را برای حفظ مرزهایشان از گزند متجاوزین ساختند که تا به امروز از این مردم حفاظت نموده است و پیکره ای که از آن باقی مانده...

چین و قزاقستان، مسابقات وزنه برداری بازی های آسیایی 2018 اندونزی را از دست دادند.

در گزارش پنتاگون آمده است، ارتش چین عملیات بمب‌افکن‌های خود را در سال‌های اخیر افزایش داده و احتمالا در حال ‌آموزش نیروهایش برای انجام حملات علیه آمریکا و متحدانش است.

به "مجسمه بودای لشان در سی چوان چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با مجسمه بودای لشان در سی چوان چین

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید