معرفی بهترین استان در مقابله با کرونا ، چهار ویژگی ماه های آخر ریاست لاریجانی در مجلس

به گزارش تور چین ارزان، معاون رئیس جمهور بیان نمود: قم بهترین استان کشور در مقابله با کرونا بود.

معرفی بهترین استان در مقابله با کرونا ، چهار ویژگی ماه های آخر ریاست لاریجانی در مجلس

به گزرش تور چین ارزان به نقل از ایسنا، محمد نهاوندیان عصر پنجشنبه اول خرداد ماه در نخستین جلسه شورای اداری قم در سال 99 و آیین تکریم از خدمات علی لاریجانی در سه دوره نمایندگی مردم قم در مجلس شورای اسلامی که با حضور رییس سابق مجلس، در سالن همایش های شهرداری قم برگزار گردید، گفت: آقای لاریجانی در طول 12 سال ریاست بر قوه مقننه بر اساس قاعده مندی و انعطاف این نهاد را مدیریت کردند.

معاون مالی رییس جمهوری اظهار کرد: قانون برطرف موانع فراوری، بهبود فضای کسب وکار، حمایت از بخش خصوصی و باز کردن جهت مناسبات مالی چهار ویژگی مهم رییس مجلس شورای اسلامی در ماههای اخیر بود.

معاون مالی رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر ضرورت پررنگ تر شدن نقش بخش خصوصی در اقتصاد، گفت: موفقیت مالی ایران تنها در شرایطی عملیاتی می گردد که تصدی گری اقتصاد به عهده بخش خصوصی گذاشته گردد و دولت صرفا وظیفه نظارتی و راهنمایی گری داشته باشد. لازمه گذر از دوران تحریم این است که در شرایط حاکم بر کشور، چالاکی در تصمیم گیری پیاده و مصوبات شورای عالی مالی کشور به درستی رعایت گردد.

وی با ذکر این مطلب که قم دارای بهترین عملکرد در مقابله با شیوع ویروس کرونا در سطح کشور بوده است، یادآورشد: قم در مقابله با کرونا رتبه اول کشوری را به دست آورده است. قم با شدیدترین و طولانی ترین حالت مقابله با کرونا دست وپنجه نرم می کرد اما بااین وجود عملکرد بسیار مطلوبی را از خود بر جای گذاشته است.

معاون مالی رییس جمهوری با بیان این مطلب که کرونا چالشی به وجود آورد که دولت ها و نظام ها در یک مسابقه بین المللی تاب آوری نظام سلامت و اقتصاد خود را به منصه ظهور رساندند، اظهارکرد: دراین بین ایران عملکرد بسیار درخشانی داشت. وجود زیرساخت های درمانی مجهز در سرتاسر کشور یکی از مهم ترین عوامل فزونی و موفقیت ایران در دوران کرونا بود.

نهاوندیان گفت: تمرکز و چالاکی در تصمیم گیری، حمایت بخش های مختلف از تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و سرمایه ایمانی ملت ایران از دیگر عوامل مهم در موفقیت ایران در دوران کرونا است.

معاون مالی رییس جمهوری گفت: به رغم تمام آسیب ها، شکاف های مالی و آزردگی خاطر مردم، در مبحث کرونا سرمایه های اجتماعی مردم به شدت توسعه پیدا کرد.

وی گفت: 50 هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت های کرونا به کسب وکارهای آسیب دیده به زودی پرداخت خواهد شد.در کشوری مانند آمریکا به دلیل نبود روحیه ایمانی و جهادی بسیاری بیماران کرونایی و سالمندان به حال خود رهاشده اند.

وی اضافه کرد: اگر این 4 عامل موفقیت ایران در کرونا در عرصه مالی نیز پیاده سازی گردد، بخش بسیار مهمی از مسائل معیشتی، فراوری و اشتغال کشور از بین خواهد رفت. موفقیت های ایران در دوران کرونا در حالی اجرا شده که همچنان مسائل ساختاری، تورم و تحریم بر کشور سایه افکنده است.

نهاوندیان گفت: بعد از انقلاب اسلامی در مباحث مربوط به حمل ونقل و انرژی کارهای بسیار ارزنده ای در طول 40 سال گذشته انجام گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1314

به "معرفی بهترین استان در مقابله با کرونا ، چهار ویژگی ماه های آخر ریاست لاریجانی در مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی بهترین استان در مقابله با کرونا ، چهار ویژگی ماه های آخر ریاست لاریجانی در مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید