معمای پر رمز و راز ناپدید شدن هواپیمای مالزی ادامه دارد

خبرنگاران: تلاش های بین المللی برای یافتن هواپیمای مسافربری مالزی با 239 مسافر و خدمه در حالی همچنان ادامه دارد که این معمای پر رمز و راز هر لحظه عمیق تر می شود.

معمای پر رمز و راز ناپدید شدن هواپیمای مالزی ادامه دارد

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از اکونومیک تایمز، با گذشت دو روز از ناپدید شدن هواپیمای مسافربری مالزی و مطرح شدن حدس های مختلف در خصوص علت اصلی ناپدید شدن آن مقام های رسمی مالزی اعلام کردند، هنوز هیچ نشانه ای از بقایای این هواپیما پیدا نکرده اند.

بر اساس این گزارش در حالی که مقام های ویتنام روز گذشته از پیدا شدن برخی قطعات مربوط به لاشه این هواپیما در نزدیکی جزیره ای در جنوب این کشور خبر داده بودند ولی رئیس سازمان هواپیمایی مالزی در کنفرانس خبری تاکید کرد، متاسفانه هنوز هیچ اثری از این هواپیما پیدا نشده است.

مقام های مالزی قصد دارند کلیه احتمالات مربوط به علت اصلی ناپدید شدن این هواپیما از جمله حمله تروریستی و هواپیما ربایی را مورد بررسی و تحقیق قرار دهند. این هواپیما یک ساعت پس از برخاستن از فرودگاه کوالالامپور و در جهت خود به سوی پکن از صفحه رادار محو شده است. حضور 2 مسافر با پاسپورت های جعلی موجب شده تا حدس ها در خصوص هواپیما ربایی و احتمال حمله تروریستی در این هواپیما تقویت شود.

5 مسافر نیز که بلیط این هواپیما را خریده بودند نتوانسته اند خود را به پرواز برسانند. وزیر کشور مالزی نیز تاکید کرد، 2 مسافر که با پاسپورت های سرقتی سوار هواپیما شده اند، شکل و شمایل آسیایی داشته اند. وی در جمع خبرنگاران گفت، من هنوز از این مساله تعجب می کنم که ماموران فرودگاه چگونه نتوانسته اند مسافران ایتالیایی و اتریشی را از مسافران آسیایی تشخیص دهند و این دو مسافر آسیایی توانسته اند با پاسپورت های جعلی سوار هواپیما شوند.

تیم عملیات امداد و نجات برای یافتن این هواپیمای مسافربری شامل 40 فروند کشتی 22 فروند هواپیمای نظامی و امدادی از ویتنام، چین، آمریکا، مالزی و فیلیپین است. اندونزی و استرالیا نیز کشتی های خود را برای کمک به این عملیات اعزام کرده اند.یک فروند هواپیمای بوئینگ 777 متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی روز شنبه در ساعت 12 و 41 دقیقه فرودگاه کوالالامپور را با 239 مسافر و خدمه به مقصد پکن ترک کرده ولی در ساعت یک و 20 دقیقه از رادارها محو شده و تماس خلبان با برج کنترل قطع شده است. این هواپیما حامل 12 خدمه و 227 مسافر از جمله 154 تبعه چینی بوده است.

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 548

به "معمای پر رمز و راز ناپدید شدن هواپیمای مالزی ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای پر رمز و راز ناپدید شدن هواپیمای مالزی ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید