تور دبی: مهمانداران هواپیمایی امارات: 11 مزایای باور نکردنی

به گزارش تور چین ارزان، خطوط هوایی امارات یکی از مجلل ترین خطوط هوایی در جهان است. در این هواپیماهای زیبا سالن سرو نوشیدنی، جایگاه های مجللِ بزرگ و حتی سالن استحمام در حین پرواز وجود دارد. این هواپیماها، تشریفاتی ترین و برترین راه تحمل پروازهای طولانی هستند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید. به یاد داشته باشید همیشه با موتور جستجوی بلیط هواپیما می توانید بلیط هواپیما خود را به ارزانترین قیمت بخرید.

تور دبی: مهمانداران هواپیمایی امارات: 11 مزایای باور نکردنی

با تور دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

خط هوایی امارات رکورد حمل بیشترین مسافر را در جت لوکس آ 380 به ظرفیت 615 نفر دارد که اخیرا آن را به فهرست هواپیماهای سریع السیر خود اضافه نموده است. اداره چنین هواپیماهایی تنها از عهده برترین ها برمی آید. مسافرانی که مبالغ زیادی برای این پروازها می پردازند از طریق خدمه ای خبره پذیرایی می شوند که از طریق خود کارفرما های شرکت انتخاب شده اند. به این کارفرماها یک ماموریت سخت و معیار صریحی برای استخدام افراد داده شده است. آن ها هر ساله با 200،000 داوطلب در سراسر جهان مصاحبه می نمایند و تنها 5000 نفر از آنان برای همکاری به شرکت معرفی می شوند.

به دست آوردن این شغل دوست داشتنی و انجام دادن آن کار آسانی نیست. مهمانداران این هواپیما کار سختی در پیش دارند و در این موقعیت به خصوص باید ظاهر مناسبی هم داشته باشند. (به طور غیر رسمی، حتی ظاهر افراد هم هنگام انتخاب در نظر گرفته می گردد). یک برنامه سخت آموزشی وجود دارد که مهمانداران برای شرکت در آن باید به امارات متحده عربی مهاجرت نمایند (بنابراین تقریبا همه آن ها باید کشور و تمام کسانی را که می شناسند ترک نمایند) و خودشان را با قوانین سخت زیادی تطبیق بدهند.

درعوض مهمانداری از نظر افراد زیادی یک فرصت شغلی بسار مناسب است. مزایای مهمانداران خطوط هوایی امارات با مهمانداران شرکت های هواپیمایی دیگر خیلی فرق دارد. در اینجا به 11 مورد از آن می پردازیم.

1. اسکان مجانی در دبی

همانطور که می دانیم ضروری است که مهمانداران خطوط هواپیمایی اماراتدر دبی اقامت داشته باشند. آن ها در یکی از شصت ساختمانی که شرکت برای مهمانداران تدارک دیده در کنار هم زندگی می نمایند. هدف از این کار ایجاد یک رابطه خوب بین مهمانداران است و از آنجایی که آن ها همه بستگان خود را ترک نموده اند ایجاد چنین محیطی برایشان مفید است. با توجه به تعداد زیاد ساختمان ها، فضای زیادی برای هر فرد وجود دارد. این آپارتمان ها مبله هستند و از امکاناتی همانند آب، گاز و برق برخوردارند. معمولا هر مهماندار یک هم اتاقی دارد و اگر شخصی (مثلا کسی که خانواده دارد) بخواهد تنها زندگی کند، به او یک یاری هزینه خرید مسکن تعلق می گیرد. همه اقامتگاه های شرکت نو و مدرن هستند.

2. برخورداری از یک حس خوب و ظاهری زیبا

داشتن ظاهری آراسته و مناسب یکی دیگر از ملزومات این حرفه است، اما در واقع این مسئله یکی دیگر از امتیازات این کار است. شما هنگامی که ظاهر مناسب تری دارید، احساس خوشایندتری خواهید داشت. به مهمانداران هواپیمایی امارات یک قانون مهم حفظ آراستگی آموخته شده است که حتی در زمانی که مشغول کار هم نیستند باید این قانون رعایت گردد. همین امر باعث شده خط هوایی امارات برای همه تصویر زیبایی داشته باشد و مهمانداران هم هنگام دریافت یونیفورم خود هیجان زده می شوند. یونیفرم خاکی و کلاه قرمز روشن از نمادهای بزرگ ترین خط هوایی خاورمیانه است.

برای این که مهمانداران که در واقع چهره شرکت هستند، همه چیزهایی که در 7 هفته تمرین در دبی انجام داده اند را کاملا یاد بگیرند، موظف هستند که همه دستورالعمل ها، از جمله استفاده از محصولات بهداشتی پوستی که به آن ها توصیه شده را رعایت نمایند. در هنگام پرواز آن ها باید از ژل چشم استفاده نمایند و در زمان استراحت در اتاقک نیز از ماسک صورت ویتامین سی استفاده نمایند تا چهره شان درخشندگی خود را حفظ کند. داشتن اضافه وزن هم قابل قبول نیست و مهمانداران باید همواره اندامی متناسب داشته باشند.

3. مزایای محلی

کارمندان هواپیمایی امارات کارت هایی دریافت می نمایند که شامل صدها بن تخفیف رستوران، فروشگاه و هتل در دبی و دیگر شهرهای امارات است. کارت دیگری به نام FACE (Flight Attendant Club of Emirates) یا همان باشگاه مهمانداری هواپیمایی امارات وجود دارد که برای اعضا، دسترسی به رویداد های ورزشی و اجتماعی، باشگاه و تفریحگاه های ساحلی و بلیط افتخاری صرف غذا و نوشیدنی در نقاط متعددی در دبی را فراهم می آورد. این امتیاز خیلی باارزش است تا حدی که یکی از مهمانداران در مصاحبه اش گفته است:

تنها کاری که در دبی می توان انجام داد مهمانی و خوش گذرانی است.

علاوه بر این ها شرکت مبالغی با نام یاری هزینه های حرفه ای برای حفظ زیبایی مو، ناخن ها، سفید کردن دندان ها و این قبیل کارها به مهمانداران می پردازد.

4. زندگی در هواپیما

این مورد واضح است، اما شاید از همه بهتر باشد. افراد به خصوصی به این سبک زندگی علاقه مند هستند، اما برای همان افراد خود سفر به میزان همه این مزایا ارزش دارد. مهمانداران یا بهتر است بگوییم شهفرایندان جهانی، نیمی از هر ماه را در آسمان سپری می نمایند و فرصت های زیادی دارند تا از هر چهار گوشه جهان تماشا نمایند. آن ها حتی بعد از پرواز و با وجود خستگی زیاد از این فرصت استفاده می نمایند. اما اگر برای گشت و گذار در شهری که فرود آمده اند رمقی نداشته باشند می توانند به هتلی که شرکت برایشان رزرو نموده بفرایند و استراحت نمایند. این فهرست سفرهای یک گره خدمه پرواز امارات در یک ماه است: چین، آلمان، ایتالیا، پاکستان، سوئیس، استرالیا و اردن؛ خارق العاده است، همه این ها فقط در یک ماه. تصور کنید در یک سال از چند شهر می توان تماشا کرد! این در واقع فهرست پرواز ماه جولای یک گروه مهمانداری شرکت هواپیمایی امارات و راشل وارن است. او مصاحبه، تمرین و اقامتش به دبی را همراه پروازهای ماهانه اش با جزئیات کامل در صفحه وبلاگ خود، خاطرات دبی، قرار داده است.

5. دوست پیدا کردن در سراسر جهان

شرکت هواپیمایی امارات کارکنان خود را از 130 کشور مختلف انتخاب می نماید و کوشش زیادی می نماید تا در دبی محیطی فراهم کند که این افراد بتوانند با هم روابط نزدیکی ایجاد نمایند. از آنجایی که بیشتر مهمانداران، کشور و خانواده خود را ترک نموده اند، این کار برای آن ها خیلی با ارزش است. افراد نوالورود وارد این جامعه می شوند، با یکدیگر آشنا می شوند و دوستانی به دست می آورند که در مواقع احتیاج می توانند روی یاری آن ها حساب نمایند.

علاوه بر این افراد فرصت آشنایی با فرهنگ های دیگر را به دست می آورند. آن ها درباره موضوعاتی همانند غذا، لباس، زبان با هم صحبت می نمایند و حتی ممکن است روزی یک دوست قدیمی را دیدار نمایند. دوست پیدا کردن خیلی مهم است اما در کنار آن چیزهای زیادی هست که می توان از این تجمع فرهنگ های گوناگون آموخت.

6. محیط کاری مجلل

اگر چه خدمه برای لذت بردن در هواپیما حضور ندارند، از امتیاز کار کردن در یک محیط مجلل برخوردارند. حتی اتاق استراحت مهمانداران که مسافرین هرگز آن را ندیده اند هم بسیار زیبا و مجلل است. اتاقک های نسبتا کم نوری با تخت های نرم و فضایی آرام در هواپیما برای مهمانداران در نظر گرفته شده که در پروازهای طولانی بتوانند در آن کمی بخوابند. خط هوایی امارات در ماه مارس سال جاری، طولانی ترین پرواز جهان به مدت 17 ساعت و 15 دقیقه و مسافت 14,116 کیلومتر را از دبی به مقصد اوکلند انجام داد. این اتاقک ها محیط آرامی دارند و تخت های نرم و راحتی در آن ها تعبیه شده است.

7. سرویس رفت و برگشت به محل کار و خانه

مهمانداران پس از این که با ظاهری آراسته و مرتب آماده می شوند، جلوی درب منزلشان سوار سرویس شده و راهی محل کار می شوند. با این وجود دیگر احتیاج نیست که نگران ترافیک، دور بودن محل کار و از همه مهم تر دیر رسیدن باشند. جهت جلوگیری از ایجاد ترافیک از یک خورو برای حمل چند نفر از افراد استفاده می گردد، اما باز هم این که با آن ها مثل یک آدم ثروتمند و مشهور رفتار می گردد لذت بخش خواهد بود.

8. کنترل جمعیت

به نظر عجیب می آید؟ البته ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد اما در صورتی که تمایل داشته باشند شغل خود را حفظ نمایند حقیقت دارد. در سه سال اول استخدام اگر هر یک از مهمانداران باردار بشوند اخراج خواهند شد. دلیل وجود این قانون این است که هزینه استخدام و تربیت هر مهماندار تقریبا 27,000 دلار است و برای یک خانم باردار کارهای محدودی وجود دارد. بعلاوه شرکت نمی تواند به یک خانم پا به ماه که هر لحظه ممکن است زمان زایمانش فرا برسد اجازه پرواز بدهد. بعد از گذشت سه سال از استخدام به هر یک از مهمانداران در صورت بچه دار شدن، مرخصی با حقوق تعلق می گیرد.

9. برنامه تمرینی سخت

مهمانداران شرکت هواپیمایی امارات همواره در آمادگی کامل هستند، حتی در روز اول کاریشان. با این همه مطمئنا باز هم کمی نگرانی خواهند داشت، اما همه آن ها به خوبی آماده شده اند. طی یک هفته تمرین سخت و فشرده در دانشگاه هواپیمایی دبی، همه مسائل مهم درباره شرکت، از قبیل هواپیماها، نکات امنیتی و موارد آراستگی ظاهری به آن ها آموخته می گردد. این یک برنامه عمیق است که همه این موارد را در نظر می گیرد: یاری های اولیه، تمرینات تناسب اندام، آتش نشانی، به جهان آوردن نوزاد، خدمات رسانی به مشتری، تخلیه اضطراری از طریق سرسره و آشنایی با فرهنگ های مختلف. همه این تمرین ها در ساختمانی شبیه به یک هواپیما انجام می گردد.

10. برنامه کاری قابل تغییر

مهمانداران می توانند برنامه پروازشان را با سلیقه خود به نقاطی که دوست دارند از آنجا تماشا نمایند تغییر بدهند. طبق اظهاراتی که مهمانداران در مصاحبه های خود داشتند، شرکت تا زمانی که کارها به درستی انجام گردد انتخاب پروازها را به عهده خود مهمانداران می گذارد. بنابراین مهمانداران این فرصت را به دست می آورند تا از همه کشورهای حهان تماشا نمایند. با این فرایند مهمانداران می توانند از تمام 195 کشوری که در فهرست پروازهای شرکت وجود دارد در مدت نسبتا کوتاهی تماشا نمایند. البته هواپیماهای لوکس این شرکت به کشورهایی مثل کامبوج و مغولستان پرواز نمی نمایند.

11. مزایای ویژه

در نهایت، یک مسئله مهم در هر شغلی همان مزایا است. در این شغل علاوه بر دریافت بیمه و آپارتمان مبله مزایای دیگری هم وجود دارد. پیش از همه یک حقوق ثابت ماهانه بدون کسورات مالیاتی به آن ها تعلق می گیرد. 30 روز مرخصی با حقوق سالیانه به همراه یک بلیط سفر به خانه از دیگر مزایای این شرکت است. بن تخفیف برای هزاران باشگاه و رستوران در سراسر جهان. با این همه اگرچه حقوق ثابت ماهانه ای که دریافت می نمایند از دیگر شرکت های هواپیمایی کمتر است، خطوط هوایی امارات مزایای بسیاری به مهمانداران خود، خصوصا افرادی که ذاتا ماجراجو هستند ارائه می دهد.

منبع: کجارو / theaviationnews.net
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2229

به "تور دبی: مهمانداران هواپیمایی امارات: 11 مزایای باور نکردنی" امتیاز دهید

3 کاربر به "تور دبی: مهمانداران هواپیمایی امارات: 11 مزایای باور نکردنی" امتیاز داده اند | 3.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دبی: مهمانداران هواپیمایی امارات: 11 مزایای باور نکردنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید