موزه روانپزشکی افتتاح می گردد، نمایش آثار خطی زنده یاد افشین یداللهی

به گزارش تور چین ارزان، موزه روانپزشکی در آینده نزدیک در بیمارستان روزبه افتتاح می گردد و آثار خطی افشین یداللهی را به نمایش می گذارد.

موزه روانپزشکی افتتاح می گردد، نمایش آثار خطی زنده یاد افشین یداللهی

محمد اربابی مدیر پروژه راه اندازی موزه روانپزشکی، در گفت وگو با خبرنگار ، جزئیات افتتاح موزه روانپزشکی در بیمارستان روزبه را چنین تشریح کرد: موزه ای که در بیمارستان روزبه افتتاح خواهد شد، موزه روانپزشکی است. همانطور که می دانید پزشکی یکی از علوم بسیار ریشه دار در کشور ماست. در اصل پزشکی ایران حد فاصل روابط میان دانش پزشکی یونان باستان و پزشکی دنیا روشنگری اروپا بوده است؛ لذا ما در زمینه پزشکی میراث بسیار ارزنده و قوی و پزشکان نامداری داریم که همه ما آن ها را می شناسیم. از میان این پزشکان می توان به ابوالحسن علی ابن سهل ربان طبری، زکریای رازی و ابوعلی سینا اشاره نمود.

او اضافه نمود: یکی از رشته های تخصصی علوم پزشکی با نام روانپزشکی شناخته می گردد. این رشته تخصصی به سلامت ذهن و درمان بیماری های رفتاری و روانی می پردازد و خوشبختانه ما در متون و آثار پزشکی خودمان، آثار ارزشمند و توصیه های بسیار خوبی در این زمینه داریم. این منبع بسیار غنی از دانش پزشکی از نظر تاریخ پزشکی است و بخشی از فرهنگ عامه ما را نیز شامل می گردد. با توجه به این سابقه تاریخی و دانش روانپزشکی نوین ما، موزه روانپزشکی در بیمارستان روزبه که اولین بیمارستان مدرن روانپزشکی کشور است، افتتاح خواهد شد. البته ما از قسمت های قدیمی بیمارستان برای موزه استفاده نکردیم و قسمتی از این بیمارستان که تبدیل به موزه شده است، قدمت چندانی ندارد.

مدیر پروژه راه اندازی موزه روانپزشکی اعلام کرد: در این موزه دوره های تاریخی علم روانپزشکی با استفاده از آثار ارزشمند پزشکان ایرانی مرور می شوند. در واقع از نسخ خطی پزشکان نامدار ایرانی پوستر هایی تهیه شده و ارائه می گردد.

اربابی ادامه داد: آثار خطی اساتید پیشکسوت روانپزشکی ایران همچون غلامحسین ساعدی، افشین یداللهی، داوود شاه محمدی و عبدالحسین میرسپاسی نیز در موزه روانپزشکی ارائه خواهند شد. فیلم هایی با موضوع روانپزشکی نیز در این موزه در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.

اربابی ادامه داد: هدف ما از افتتاح موزه روانپزشکی این است که تحول دانش روانپزشکی در ایران را نمایش بدهیم تا نه تنها متخصصان و دانش آموختگان رشته روانپزشکی بلکه دانش آموزان و افراد علاقه مند به علم روانپزشکی نیز بتوانند با تاریخچه تحول دانش روانپزشکی بیش از پیش آشنا شوند تا به سلامت روان در جامعه یاری گردد.

لازم به ذکر است موزه روانپزشکی در آینده نزدیک افتتاح می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 891

به "موزه روانپزشکی افتتاح می گردد، نمایش آثار خطی زنده یاد افشین یداللهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه روانپزشکی افتتاح می گردد، نمایش آثار خطی زنده یاد افشین یداللهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید