موزه ملی چین در شهر پکن

موزه ها صندوقچه  تاریخ یک ملت هستند و گذر عمر تمدنها را در هر منطقه در خود نگاه میدارند، در موزه ملی چین واقع در شهر پکن، آثاری حتی تا میلیونها سال قبل را نیز می‌توانید ببینید.

موزه ملی چین در شهر پکن

موزه ملی چین که مرکز نمایش تاریخ و هنر مردم چین است ‏‏‏واقع شده در ضلع شرقی میدان تیان آن من پکن میباشد.

تاریخ افتتاح این موزه مربوط به سال 1959 است و در سال 2003 بازسازی شد. موزه ملی چین ‏‏‏با 65 هزار متر مربع زیربنا 2 بخش مجزا دارد که یکی شامل در قسمت شمالی موزه انقلاب مردم چین و دیگری در بخش جنوبی موزه تاریخ چین است. بعد از این که در سال 2003 ‏تعمیرات لازم آن را انجام دادند مساحت موزه افزایش پیدا کرد و حدودا به 192 متر مربع رسید. در این موزه میتوان شاهد آثار تاریخی کشور چین که بازمانده زمان ‏Yuanmou Man‏ و متعلق به یک و نیم میلیون سال پیش است تا دوران ‏Qing Dynasty‏ که آخرین امپراطوری بود باشیم. این آثار 620 تکه است که در قسمت های مختلف نگهداری می‌شوند. از معروفترین اشیا تاریخی موزه ملی چین یک گلدان 3 هزار ساله از جنس برنز است.

منبع: safarafarin.com
اخبار و مقالات مرتبط با "موزه ملی چین در شهر پکن"

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گروه هنر و تجربه، برنامه نگاهی بر سینمای چین از چهارشنبه 24 الی 26 مرداد در 6 شهر تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، کرمان و بابل به طور همزمان برگزار خواهد شد. آیین افتتاحیه این برنامه روز چهارشنبه 24 مرداد ساعت 17 با حضور مقامات سفارت چین، سفرای...

در گزارش پنتاگون آمده است، ارتش چین عملیات بمب‌افکن‌های خود را در سال‌های اخیر افزایش داده و احتمالا در حال ‌آموزش نیروهایش برای انجام حملات علیه آمریکا و متحدانش است.

به گزارش خبرنگارمهر به نقل از رویترز، بازار سهام آسیا روز پنج‌شنبه اوج گرفتن سهام چین کمک کرد تنش‌های اخیر تجاری تا حدی خنثی شوند.با گمانه‌زنی‌هایی در مورد احتمال حمایت دولت چین از شرکت‌های تکنولوژی داخلی، شاخص شرکت‌های بزرگ شانگهای 2.7 درصد جهش کرد. این آخرین اقدام از سری اقدامات...

چین و قزاقستان، مسابقات وزنه برداری بازی های آسیایی 2018 اندونزی را از دست دادند.

به "موزه ملی چین در شهر پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با موزه ملی چین در شهر پکن

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید