نکاتی خاص برای ازدواج پیروز و با دوام

به گزارش تور چین ارزان، ازدواج و یا انتخاب همسر یکی از مهیج ترین اتفاقات زندگی است. اما همین اتفاق مهیج اگر با عقل و منطق رقم نخورد، پیروز نخواهد بود و در نهایت منجر به طلاق می گردد.

نکاتی خاص برای ازدواج پیروز و با دوام

آیا می خواهید راز خوشبختی و ازدواج پیروز را بدانید؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک ، انتخاب همسر یکی از مهم ترین مسائل زندگی هر فردی است که در زندگی آینده فرد تاثیرگذار است . برای داشتن یک ازدواج پیروز باید در زمان انتخاب همسر توجه ویژه ای داشته باشید و با عقل و منطق همسر آینده خود را انتخاب کنید چرا که اگر انتخاب همسر با عقل و منطق رقم نخورد، یکی از تلخ ترین رویدادهای ممکن یعنی طلاق را به دنبال خواهد آورد. اگر در شرف ازدواج هستید ، با این بخش همراه شوید تا با بعضی از مهم ترین فاکتورهای یک ازدواج پیروز آشنا شد.

مهم ترین فاکتورهای یک ازدواج پیروز

به دست آوردن شناخت کافی

برای داشتن یک ازدواج پیروز باید به خوبی خودتان را بشناسید و بدانید که هدفتان از ازدواج و تشکیل زندگی مشترک چیست؟ همچنین باید شناخت کافی از طرف مقابلتان به دست آورید و از فرصتی که برای آشنایی با طرف مقابلتان دارید به نحو احسن بهره ببرید و این فرصت را به کارهای بی فایده و زدن حرفهای بی اهمیت نپردازید . پس باید در این دوران طلایی خودتان و طرف مقابل خود را به خوبی بشناسید.

تشابه علاقه ها و طرز تفکر در ازدواج پیروز

برای داشتن یک زندگی پیروز ، زن و شوهر باید هر دو طرز فکر یکسانی داشته باشند تا زندگیشان آرام و بدون تنش باشد . اگر زن جاه طلب و مرد به شرایط عادی بسنده کند امکان درگیری و تنش افزایش می یابد.

منبع درآمد و شغل مناسب

برای یک ازدواج پیروز و زندگی خوب کار و شغل، اهمیت زیادی دارد چرا که داشتن شغل و درآمد لازمه خوشبختی خانواده است و شما تنها با عشق و محبت نمی توانید زندگی مشترکتان را ادامه دهید.

شغل داشتن برای یک مرد به معنی داشتن هویت اجتماعی، استقلال، مردانگی، غیرت و توانایی اداره زندگی است بنابراین با فردی که شغلی ندارد و دستش در جیب پدرش است ازدواج نکنید.

تشابه مذهبی در ازدواج پیروز

برای داشتن یک زندگی پیروز زوجین باید دارای مذهب یکسان و اعتقادات مذهبی یکسانی باشند و میزان اهمیت دادن زوجها به مذهب باید تاحد زیادی نزدیک باشد تا از اختلافات آینده زندگی مشترک کاسته گردد.

به ظاهر او نیز توجه کنید

درست است که در ازدواج پیروز باید به اخلاق فرد توجه نمود اما بهتر است فرد انتخابی شما از نظر ظاهری نیز مورد پسندتان باشد چرا که در ازدواج علاوه بر برقراری ارتباط روانی و عاطفی ، ارتباط جسمانی نیز اهمیت دارد. پس ظاهر را کاملاً نادیده نگیرید. همچنین به نوع پوشش او نیز توجه کنید چرا که نوع پوشش سبب می گردد شناختی نسبی از فرد مورد نظر به دست آورید.

برقراری ارتباط

برای اینکه بتوانید یک زندگی مشترک پیروز را تشکیل دهید ، با فرد مورد نظرتان ارتباط برقرار کنید و هنگام برقراری ارتباط سعی کنید مانند همواره باشید و خود واقعیتان را نشان دهید . همچنین از او نیز بخواهید خود واقعی اش باشد و به آنچه نیست تظاهر نکند . اگر مانعی در برقراری ارتباط بینتان وجود دارد، همین حالا متوجه آن بشوید.

سن مناسب

رعایت سن مناسب عاملی برای پیروزیت در ازدواج است. نداشتن تفاوت سنی زیاد ، سبب می گردد درک زن و مرد از هم بیشتر شده و آنها بهتر بتوانند با یکدیگر کنار آیند . سن مناسب ازدواج برای دختران 18 تا 24 سال و برای پسران 24 تا 28 سال است و اختلاف سن بهتر است 2 تا 6 سال باشد.

تحصیلات

زن و مرد در هنگام ازدواج باید سطح تحصیلات تقریبا یکسانی داشته باشند . البته تحصیلات بالا نشان دهنده شعور بالای فرد نیست بلکه معمولا تحصیلات سبب رشد و تعالی فکری افراد می گردد و در ایجاد تفاهم بین زن و مرد عامل مهمی است پس در پیروزیت ازدواج نقش دارد.

صادق و راستگو بودن طرف مقابل

برای تشکیل یک زندگی پیروز ، فردی را که انتخاب می کنید باید صادق و راستگو باشد و لاپوشانی و فریبکاری نکند . اگر فردی که به خواستگاری شما آمد با صداقت گذشته خود را به شما گفت و درباره ازدواج قبلی خود صحبت نمود و شما را با دلایلی که موجب به هم خوردن روابط گذشته او شده است، آشنا نمود ، این فرد قابل اعتماد است.

مسؤولیت پذیری

از او بپرسید ما شدن چه معنایی برای او در زندگی مشترک دارد؟ آیا دیدگاهش به ما منطقی است و آن را قبول دارد ؟ دیدگاه او به مرزهای فردی زن و شوهر بعد از ازدواج چیست ؟ و در کل آیا او فردی مسئولیت پذیر است . برای شناخت اینم ویژگی او از فرصت طلایی که برای آشنایی دارید استفاده نمایید.

تشابه طرز فکر راجع به مسائل زناشویی

یکی از مهمترین علل خوشبختی برای زن و شوهر وجود تشابه در زمینه های مسائل زناشویی به ویژه روابط جنسی است . اگر یکی از زوجین متمایل و دیگری گریزان از روابط جنسی باشد ، در یکی از آنها احساس محرومیت، ناکامی و ناامنی ایجاد می گردد و همین زمینه ساز اختلافات در زندگی مشترک است.

اهمیت خانواده طرف مقابل

اگر می خواهید در آینده زندگی مشترک خوبی داشته باشید ، به خانواده طرف مقابل خود اهمیت دهید زیرا بر خلاف تصور بیشتر جوانان خانواده اهمیت فراوانی دارد . همسر انتخابی شما تحت نظر این خانواده تربیت شده بنابراین هنگام ازدواج به خانواده طرف مقابل توجه کنید و اهمیت دهید زیرا شما با یک نفر ازدواج نمی کنید بلکه با برون داد طرز فکر و سبک رفتاری یک خانواده ازدواج می کنید.

آنالیز کنید که آیا خانواده طرف مقابلتان به معیارهایی مانند شرافت، آبرومندی، باورها، انسانیت، سبک روابط و درک زندگی توجه می نمایند . همچنین خانواده شما و خانواده فرد مقابلتان باید با یکدیگر از نظر مالی، سیاسی، اجتماعی و مذهبی تناسب داشته باشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1554

به "نکاتی خاص برای ازدواج پیروز و با دوام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی خاص برای ازدواج پیروز و با دوام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید