نیویورک تایمز: واکنش سریعتر دولت ترامپ، 36 هزار آمریکایی را از مرگ نجات می داد

به گزارش تور چین ارزان، تحقیقات جدید دانشگاه کلمبیا نشان داده اگر مقررات محدودکننده در آمریکا یک هفته زودتر اجرا می شد، قربانیان ویروس کرونا در این کشور 36 هزار نفر کمتر بودند.

نیویورک تایمز: واکنش سریعتر دولت ترامپ، 36 هزار آمریکایی را از مرگ نجات می داد

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز روز پنجشنبه با استناد به برآوردهای جدید دانشگاه کلمبیا گزارش داد اگر دولت این کشور یک هفته زودتر در ماه مارس مقررات محدودکننده برای جلوگیری از شیوع کرونا را اعمال نموده بود، ایالات متحده 36 هزار نفر کمتر قربانی می داد.

به نوشته چاینا دیلی، مدل سازان این بیماری همچنین تخمین زدند اگر در آمریکا دو هفته زودتر از زمانی که اغلب مردم خانه نشین شدند، یعنی در اول مارس مقررات محدودکننده اجرا می شد، 83 درصد از تلفات ناشی از ابتلا به این بیماری هرگز رخ نمی داد.

محققان دریافتند که حتی تغییرات ناچیز در زمانبندی اعمال مقررات می توانست مانع شدیدترین موج همه گیری گردد که تا آوریل در شهر نیویورک، نیو اورلئان و سایر شهرهای عظیم آمریکا گسترش یافته بود.

جفری شِیمن، متخصص همه گیری در دانشگاه کلمبیا و رئیس گروه تحقیقات در این خصوص گفت: تفاوت عظیمی است. آن لحظه کوچک در زمان، درک به موقع آن در مرحله شیوع، در کاهش شمار فوتی ها فوق العاده حیاتی است.

بنابر این گزارش، آمریکا تا به امروز بیش از یک میلیون و 550 هزار مورد ابتلا به کووید-19 را بیش از هر کشور دیگری در دنیا به ثبت رسانده است. کروناویروس همچنین در آمریکا بالای 93 هزار قربانی گرفته است.

دولت آمریکا به عملکرد نامناسب و کند بودن در واکنش به بحران کرونا بخصوص در مراحل آغازین آن متهم است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1304

به "نیویورک تایمز: واکنش سریعتر دولت ترامپ، 36 هزار آمریکایی را از مرگ نجات می داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: واکنش سریعتر دولت ترامپ، 36 هزار آمریکایی را از مرگ نجات می داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید