هیئت مدیره تازه پرسپولیس لو رفت ، تغییر مدیرعامل پرسپولیس؟

به گزارش تور چین ارزان، مجمع باشگاه پرسپولیس در شرایطی یکشنبه برگزار خواهد شد که انتظار می رود خروجی آن تغییرات در بخشی از مدیریت سرخ ها باشد.

هیئت مدیره تازه پرسپولیس لو رفت ، تغییر مدیرعامل پرسپولیس؟

به گزارش خبرنگاران، این یکی از جامع ترین گزارش ها درباره احتمالات تغییر در هیات مدیره پرسپولیس است که قرار است مجمع آن کمتر از 24 ساعت دیگر با حضور اعضای آن برگزار شود.

باشگاه پرسپولیس با قهرمانی طی دو جام اکنون به واسطه فشاری که سازمان خصوصی سازی آورده قرار است مجمع خود را در خصوص بحث تغییرات هیات مدیره برگزار کند. اتفاقی که شوک بزرگی به هواداران این تیم وارد کرده و البته وزارت ورزش نیز تا به اینجا در تلاش بوده از آن جلوگیری کند.

با این حال بعد از لغو مجمع قبلی و اعلام تنفس، اکنون قرار است مجمع تازه روز یکشنبه برگزار شود. پرسپولیس بعد از خصوصی سازی و برای دریافت مجوز حرفه ای به طور کامل زیر نظر وزارت ورزش رفته و طبیعی است که اکنون این وزارت مخالف شدید تغییر حول مجموعه ای باشد که بالاترین بیلان پیروزیت کیفی را از آن خود کرده است. از سمت مقابل اما خصوصی سازی به شدت در پی ایجاد تغییرات در بدنه این باشگاه است و نامزدهای خود را نیز معرفی کرده است.

درویش ماندنی شد...

اولین بحث در خصوص تغییرات در پرسپولیس مربوط به بخش مدیریت است؛ جایی که رضا درویش به عنوان مدیرعامل اسبق سایپا که در ابتدای فصل مدیریت سرخ ها را عهده دار شده به بهترین شکل توانسته از حیث نتیجه گیری و کسب جام و برطرف کردن مسائل باشگاه، ماموریت خود را در لیگ به سرانجام برساند. در خصوص درویش اما بحث بازنشستگی وی به میان آمده که خیلی زود این مساله رد شد. درویش که در استخدام اداره کل وزارت ورزش و جوانان است، اکنون 28امین سال دوران خدمت خود را پشت سر می گذارد و وارد مقطع بازنشستگی نشده است.

با این حال بحث اصلی در خصوص مدیریت ادامه دار درویش در پرسپولیس مربوط به هزینه هاست؛ جایی که او باید برای فصل آینده که یکی از سخت ترین دوران مالی باشگاه محسوب می شود بدهی و هزینه اعظمی را پوشش بدهد. از وام حدودا 2 میلیون دلاری تا بدهی جاری و آینده باشگاه. موضوعی که در پس پیروزیت مدیریت او قرار گرفته و شاید هم به واسطه همین موضوع، مدیران خصوصی سازی از موضع خود برای کنار رفتن وی کوتاه بیایند تا او شخصا مسوولیت این دیون را عهده دار شود.

وزارت مخالف جدایی دو عضو هیات مدیره

اینکه در صورت برگزاری مجمع پرسپولیس، هیات مدیره آن با تغییراتی همراه خواهد شد یک اتفاق قطعی است اما اینکه کدام یک از اعضا کنار بروند به محل چالش بین وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی تبدیل شده است. در حال حاضر محمد شهریاری، حسین خبیری، دلبری و پوراحمدی به عنوان گزینه هایی که حداقل دو نفر از آنها باید با صندلی مدیریت خداحافظی کنند، معرفی می شوند که این موضوع به اختلاف بین دو بخش تبدیل شده است.

همانطور که گفته شد به طور کلی وزارت ورزش و حمید سجادی در شرایط کنونی که این باشگاه پیروز شده قهرمانی لیگ و حذفی را کسب کرده و دریافت مجوز حرفه ای نیز به مراحل سرانجامی و قطعیت رسیده، لزومی به تغییرات در بخش مدیریتی آن نمی بیند. با این حال تا این لحظه روی دو نامی که خصوصی سازی برای تغییر از گوشه و کنار زمزمه اش را شکل داده نیز مخالفت خود را اعلام کرده است.

نام های عجیب برای تغییرات در پرسپولیس

اگر حضور و ادامه همکاری رضا درویش را به عنوان مدیرعامل پرسپولیس را قطعی شده بدانیم، گفته می شود شاهد اضافه شدن دو عضو هیات مدیره به جمع سرخ ها خواهیم بود. اتفاقی که باید منجر به سرانجام همکاری دو عضو کنونی باشد. در حال حاضر بحث بین دو زوج (حسین خبیری - محمد شهریاری) یا (محمد دلبری و مجید پوراحمدی) برای سرانجام همکاری در این تیم است. اما هر کدام از این دو عضو از پرسپولیس کنار برود، شایعه عجیبی برای جانشینی آن به گوش می رسد و گفته می شود محمد کاظمی و ابوذر مختاری به عنوان اعضای تازه قرار است به مجموعه پرسپولیس اضافه شده و به عنوان اعضای تازه هیات مدیره معرفی شوند.

مختاری در دوره مدیریت حبیب کاشانی در پرسپولیس حضور داشت و اکنون نیز مسوول املاک و مستغلات شهرداری تهران است. درباره محمد کاظمی نیز شاید هواداران پرسپولیس او را در زمان قبول هدایت این تیم بعد از سرانجام کار برانکو ایوانکوویچ از طریق گابریل کالدرون به خاطر داشته باشند. کاظمی به عنوان فرد نزدیک به سرمربی آرژانتینی کار را دورادور در پرسپولیس دنبال می کرد. دو عضوی که اکنون نام شان به عنوان گزینه احتمالی عضویت در هیات مدیره پرسپولیس شایعه شده، برخلاف چیزی که گفته می شد شاید چندان قادر به ایجاد تغییرات بنیادی و در مسیر اهدافی که سازمان خصوصی سازی مدعی آن بود نباشند و تغییر محسوسی را نسبت به نفرات کنونی را شکل نخواهند داد. مساله ای که در حال حاضر بحث وزارت ورزش نیز هست و آنها مدعی اند مجموعه کنونی توانسته اند به خوبی انتظارات را برآورده کرده و مسیر پیشرفت را دنبال کرده اند.

با این حال باید منتظر ماند و دید در جلسه مجمع باشگاه پرسپولیس در نهایت چه تصمیمی گرفته خواهد شد و آیا تغییرات در جدل میان وزارت و سازمان خصوصی سازی به کدام سمت خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1402 بروزرسانی: 23 خرداد 1402 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2542

به "هیئت مدیره تازه پرسپولیس لو رفت ، تغییر مدیرعامل پرسپولیس؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیئت مدیره تازه پرسپولیس لو رفت ، تغییر مدیرعامل پرسپولیس؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید