والیبال ایران بازی برده را به ایتالیا باخت

به گزارش تور چین ارزان، تیم ملی والیبال ایران در دهمین بازی خود از رقابت های جام جهانی 2019 ژاپن، مقابل ایتالیا به میدان رفت و با نتیجه 3 بر 2 بازنده شد.

والیبال ایران بازی برده را به ایتالیا باخت

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران صبح امروز (دوشنبه) 22 مهر ماه 1398، در دهمین بازی خود از رقابت های جام جهانی 2019 ژاپن، به مصاف تیم ملی ایتالیا رفت.

ایران طبق تصمیم ایگور کولاکوویچ، با ترکیب امیر غفور، سعید معروف (کاپیتان)، میلاد عبادی پور، علی اصغر مجرد، علی شفیعی، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا موذن (لیبرو) بازی را آغاز کرد.

*ست اول: 26 - 24 ایران

دو تیم بازی پایا پایی را از خود به نمایش گذاشتند تا اینکه ایتالیا با اشتباه بازیکنان ایران 2 - 4 پیش افتاد. ایتالیا با آبشار نلی اختلاف را به سه پوئن افزایش داده و 3 - 6 پیشی گرفت. دو تیم در حالی که نتیجه 4 - 8 به سود ایتالیا بود راهی وقت استراحت فنی اول شدند. با آغاز بازی درخشش معروف در خط سرویس باعث شد دریافت های ایتالیا با مشکل روبرو شده و ایران با کسب 4 امتیاز متوالی، بازی را هم در امتیاز 8 به تساوی بکشد. ایران توانست با سرویس های خوب شفیعی 12 - 10 پیش بیافتد و ایتالیا را وادار به تقاضای وقت استراحت کند. بازی پایا پای دو تیم ادامه داشت تا اینکه ایتالیا 15 - 16 وقت استراحت فنی دوم را نیز به دست آورد.

در حالی که با حرکات سرعتی در هر دو تیم بازی پایا پای پیش می رفت، آبشار غفور بیرون رفت تا ایتالیا 18 - 20 پیش افتاده و کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کند. با جای خالی فیاضی اختلاف به یک امتیاز کاهش یافت تا اینبار ایتالیا در امتیاز 21 - 22 وقت استراحت بگیرد. ایران توانست اختلاف دو امتیازی را جبران نموده و در امتیاز 24 بازی را به تساوی بکشد. با سرویس های خوب معروف دریافت های ایتالیا با مشکل روبرو شد تا روی توپ های برگشتی ایران دو امتیاز متوالی را کسب نموده و 26 - 24 پیروز ست نخست بازی گردد.

*ست دوم: 29 - 27 ایران

با سرویس های خوب عبادی پور و پس از یک رالی زیبا ایران توسط فیاضی 2 - صفر پیشی گرفت. دریافت های ایران در این ست به خوبی صورت می گرفت تا معروف با پاس های سرعتی مدافعان ایتالیا را جا گذاشته و ایران 5 - 3 پیش بیافتد. دو تیم در امتیاز 8 - 6 به سود ایران راهی وقت استراحت فنی اول شدند. با آغاز مجدد بازی، سیمونه از ایتالیا با دفاع آبشار شفیعی در امتیاز 9 نتیجه را به تساوی کشید. با درخشش امیر غفور در حمله و سرویس، ایران بار دیگر با دو امتیاز پیش افتاد اما ایتالیا با دو آبشار نلی بازی را به تساوی کشید. نهایت با خطای پنجه دو ضرب پاسور ایتالیا، ایران 16 - 15 وقت استراحت فنی دوم را به دست آورد.

با آغاز بازی ایتالیا روی درخشش دکوی در سرویس 18 - 19 پیش افتاد تا کولاکوویچ برای ایران وقت استراحت بگیرد. در حالی که با سرویس های قدرتی ایتالیا دریافت های ایران با مشکل روبرو شد،ه بود، اختلاف به سه امتیاز افزایش یافت تا کولاکوویچ در امتیاز 19 - 22 وقت استراحت بگیرد. با اشتباه روسو اختلاف به یک پوئن کاهش یافت تا ایتالیا در امتیاز 21 - 22 تقاضای وقت استراحت کند. در حالی که ایتالیا 23 - 24 پیش بود، سرمربی این تیم بار دیگر وقت استراحت گرفت. با درخشش مجرد در دفاع روی تور، ایران دومین امتیاز متوالی را به دست آورده و 25 - 24 پیش افتاد. بازی پایاپای دو تیم تا امتیازات بالای 25 ادامه یافت تا نهایتا ایران با جای خالی عبادی پور 29 - 27 پیروز ست دوم بازی معرفی گردد.

*ست سوم: 28-30 ایتالیا

در ست سوم شاهد بازی نزدیک و پایاپایی از دو تیم بودیم. تیم ملی ایران در شروه وقت سوم بازی نبض مسابقه را در دست داشت و 8 بر 6 وقت استراحت فنی نخست را به سود خود تمام کرد. روند رجحان ایران همچنان ادامه داشت و ایران را در امتیاز 10 به فاصله چهار امتیازی با حریف رساند. امتیاز 16 بر 11 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. بازی سازی های خوب و پاس های سرعتی اجازه نمی داد ایتالیا به بازی برگردد. اما در نهایت چند اشتباه فردی و ضعف در توپ گیری بازی را در امتیاز های بالای 25 به تساوری کشاند. ایتالیا که نمی خواست حتی بدون دریافت یک ست بازی را تمام کند با تمام توان جنگید. این ست در نهایت با نتیجه 30 بر 28 به سود ایتالیا تمام شد. ایتالیا حتی بدون ستاره هایی چون زایتسفو خوآنتورینا تیمی جنگنده بود که نمی خواست تسلیم گردد.

*ست چهارم: 17- 25 ایتالیا

ایتالیا بعد از پیروزی در ست سوم با روحیه ای مضاعف به میدان آمد و از همان ابتدا توانست پیش بیفتد. وقت استراحت فنی نخست با اختلاف 2 امتیاز به سود شاگردان بلنجینی تمام شد. ایتالیا آماج حملات خود را ادامه داد به یاری سرویس های هدفدار و اسپک های قدرتی به فاصله چهار امتیازی با ایران رسید. انتها کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت فنی کرد. انگار تازه ایتالیا روی دور افتاده بود و هر لحظه بهتر بازی می کرد. تغییرات کادرفنی ایران در میدان مسابقه هم تاثیرگذار نبود. بدبیاری تیم ایران با آسیب دیدگی اسفندیار تکمیل شد تا در خاتمه این ست ایتالیا 25 بر 17 برنده گردد و کار در مجموع مساوی دنبال گردد.

*ست پنجم: 15-13 ایتالیا

در ست پنجم مسابقه ملی پوشان ایران خسته تر از آن بودند که بتوانند روند بازی را تغییر دهند. با این حال اشتباه های متعدد بازیکنان ایتالیا و قدری ناهماهنگی بین بازیکنان این تیم موجب شد تا کالر برابر پیش رود. باز هم اما سرویس های خوب شاگردان بلنجینی نقطه رجحان این تیم برابر ایران بود. بازیکنان ایران در حالی که عملا برنامه ای برای حملات موثر در ست خاتمهی این دیدار نداشتند 15 بر 13 نتیجه را واگذار کردند. بدین ترتیب تیم ملی ایران بازی برده را برابر ایتالیا با نتیجه 3 بر 2 باخت.

تیم ملی ایتالیا در این مسابقات مقابل تیم های آرژانتین، تونس، مصر و استرالیا به پیروزی دست یافته و برابر تیم های ژاپن، آمریکا، لهستان، روسیه و کانادا مغلوب شده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 807

به "والیبال ایران بازی برده را به ایتالیا باخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والیبال ایران بازی برده را به ایتالیا باخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید