(ویدئو) جزئیات مرگ آسیه پناهی زن کرمانشاهی؛ ورود دستگاه قضا به ماجرای تخریب خانه آسیه پناهی و مرگ مشکوک او

به گزارش تور چین ارزان، فوت آسیه پناهی در یکی از محلات حاشیه ای کرمانشاه در پی تخریب آلونک کوچکش، این روزها در فضای مجازی و رسانه ها سر و صدایی به پا نموده است. موضوعی که تا نظریه پزشکی قانونی اعلام نشود نمی توان اظهار نظر دقیقی درباره آن داشت.

(ویدئو) جزئیات مرگ آسیه پناهی زن کرمانشاهی؛ ورود دستگاه قضا به ماجرای تخریب خانه آسیه پناهی و مرگ مشکوک او

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش ایسنا، چند روز پیش بود که خبری پیرامون مرگ زنی در کرمانشاه که نیروهای اجراییات شهرداری محل سکونت او و دخترش را تخریب نموده بودند در فضای مجازی منتشر شد. فیلمی نیز از این واقعه بیرون آمد که نشان می داد نیروهای شهرداری در تخریب آلونک محقر این پیرزن که به گفته مسئولین شهرداری به صورت غیرقانونی ساخته شده، برخورد نامناسبی داشته اند.

اگر چه هنوز علت دقیق مرگ این پیرزن آلونک نشین از سوی پزشکی قانونی اعلام نشده، اما انتشار این خبر در سطح جامعه واکنش های مسئولین مرتبط را در پی داشت و در اولین گام دادسرای کرمانشاه به ماجرا ورود کرد.

خانم 61 ساله ای به نام آسیه پناهی در درمانگاه چشمه سفید در شهر کرمانشاه فوت نموده است. آسیه پناهی زنی که بعد از مقاومت و درگیری در برابر تخریب خانه اش جان باخت .

ورود دستگاه قضایی به ماجرا فوت آسیه پناهی

مهدی قنادی مسئول روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه روز پنجم خرداد از ورود دادسرا به این موضوع اطلاع داد و گفت: منتظر اعلام نظر نهایی پزشکی قانونی استان درخصوص علت مرگ فرد متوفی در این ماجرا هستیم.

وی تاکید نمود: طی روزهای آینده نظر دقیق پزشکی قانونی در این رابطه اعلام خواهد شد و چنانچه محرز گردد فرد یا افرادی در مرگ متوفی مقصر هستند، بدون اغماض با آنها برخورد قانونی خواهیم داشت.

غلامرضا امیری رییس شورای شهر کرمانشاه نیز ششم خرداد در نامه ای به سعید طلوعی شهردار کرمانشاه از او خواست گزارشی جامع و کاملی از ماجرا به شورا ارائه دهد که ظاهرا تا به امروز چنین گزارشی ارائه نشده و یا حداقل رسانه ای نشده است.

شهرام کرمی دادستان کرمانشاه نیز در گفت و گو با شبکه خبر با بیان اینکه این پرونده به صورت ویژه آنالیز خواهد شد، گفت: این پرونده به بازپرس ویژه قتل ارجاع شده و از ایشان خواسته ایم با توجه به تجاربی که دارند موضوع را با جدیت و ظرافت کامل و با در نظر دریافت تمام جوانب آنالیز نمایند.

وی اضافه کرد: نکته مهم در این موضوع علت فوت از نظر پزشکی قانونی است و تا زمانی که علت تامه فوت معین نگردد نمی توان اظهار نظر صریح و روشنی در این خصوص کرد.

کرمی با بیان اینکه پیگیری این موضوع وظیفه شرعی و قانونی ماست، گفت: این پرونده را تا وصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد.

پیگیری خبرنگار ایسنا برای گفت و گو با مسئولین پزشکی قانونی در مورد علت مرگ متوفی تا زمان ارسال این خبر بی نتیجه ماند.

فیلمی که از لحظه تخریب منزل خانم آسیه پناهی در کرمانشاه منتشر شده است

تشکیل کمیته تحقیق و آنالیز حادثه تخریب منزل آسیه پناهی و فوت او در شهرداری

یحیی عیدی قائم مقام شهردار کرمانشاه نیز در مورد این ماجرا گفت: در راستای دفاع از احقاق حقوق شهروندی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در کاربری هایی که متعلق به همه شهروندان کرمانشاهی است، به درخواست اداره حقوقی شهرداری منطقه 3 از اداره کل پیشگیری و برطرف تخلفات شهری مبنی بر جلوگیری و تخریب ساخت و ساز غیر مجاز در شهرک فدک، نیروهای عملیاتی اداره اجرائیات پس از اخذ مجوزات قانونی به شهر فدک اعزام شدند.

وی با تاکید بر اینکه اداره کل پیشگیری و برطرف تخلفات شهری پس از اخذ مجوزهای قانونی با همراهی ضابطین قضایی در جهت جلوگیری از ساخت و ساز و در صورت لزوم اجرای حکم تخریب که در کاربری عمومی(فضایی سبزشهری) حریم رودخانه و از طرفی دیگر محل دکل برق فشار قوی و غیر استاندارد از نظر ساخت، به محل اعزام شدند گفت: در حین عملیات آنالیز با واکنش فرد متوفی و ساکنین روبرو می شوند که با ایستادن جلوی دستگاه لودر اداره اجرائیات مانع از تخریب ساخت و ساز غیرمجاز می گردد.

عیدی بیان داشت: پس از انجام عملیات محل مورد نظر و در حین آنالیز به جهت ساماندهی و اسکان موقت ساکنین، فرد متوفی در حال انتقال به محل مناسب دچار ایست قلبی می گردد که کوشش پرسنل خانم اداره اجرائیات و تیم پزشکی برای احیای وی بی نتیجه بوده و متاسفانه فرد مورد نظر فوت می گردد.

قائم مقام شهردار کرمانشاه گفت: طبق اعلام نظر سازمان پزشکی قانونی و تایید دادستان کرمانشاه هیچگونه آثار ضرب و شتم روی پیکر متوفی مشاهده نشده و پرسنل شهرداری کرمانشاه خود را در این موضوع مبری می دانند.

وی با اشاره به وظیفه ذاتی شهرداری ها در کشور طبق تبصره ماده 100 قانون شهرداری ها که موظف به ساماندهی معابر، جلو گیری از ساخت و ساز های غیر مجاز و مدیریت فضای عمومی شهری هستند، از شهروندان خواست به قوانین ساخت و ساز در شهر توجه داشته باشند و هر گونه ساخت و ساز ساختمان های خود را پس از اخذ مجوز های قانونی از شهرداری به انجام رسانند.

قائم مقام شهردار کرمانشاه گفت: نظر به اینکه فرد متوفی از شهروندان کرمانشاهی بوده است، مجموع مدیریت شهری و شهردار کرمانشاه متأثر از واقعه شدند و ضمن ابراز همدردی با خانواده متوفی، با تصمیم شهردار کرمانشاه در راستای ارزیابی حادثه، کمیته تحقیق و آنالیز تشکیل شده است که زوایای کامل این حادثه معین و آنالیز گردد.

پیگیری ماجرای فوت آسیه پناهی توسط استانداری

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه هم با بیان اینکه در استانداری نیز پیگیر موضوع هستیم، گفت: به صورت جدی پیگیر برخورد بامتخلفان در حادثه مرگ یک زن کپرنشین پس از درگیری با ماموران اجراییات شهرداری کرمانشاه هستیم.

محمدابراهیم الهی تبار به خبرنگار ایرنا گفت: اقدام اجراییات شهرداری به منظور تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز کاری قانونی است، اما در این حادثه خاص باید جزییات حادثه مورد آنالیز قرار گیرد.

معاون استاندار کرمانشاه تاکید نمود: به طور قطع در صورت شناسایی متخلفان در این حادثه با آنان به جدیت برخورد خواهد شد و هیچ کوتاهی در این زمینه انجام نمی گردد.

امیر همایون دولتشاهی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه نیز در گفت و گو با ایسنا، با تشریح چگونگی رخداد این ماجرا اظهار کرد: معمولا در ماموریت های نیروهای اجراییات شهرداری جهت تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز و پیشگیری از زمین خواری، درگیری هایی رخ می دهد و این بار نیز که نیروها مشغول تخریب این محل بوند، خانمی حدود 55 ساله که ساکن این محل بوده اعتراض می نماید و برای جلوگیری از تخریب این واحد وارد عمل می گردد.

وی اضافه کرد: نیروهای شهرداری به زعم اینکه این خانم بی سرپناه بوده و خانه دیگری ندارد، او را به اردوگاه چشمه سفید جهت تحویل به نیروهای بهزیستی منتقل می نمایند.

این مسئول اضافه کرد: متاسفانه با توجه به ناراحتی قلبی که این خانم از قبل داشته، او در بین راه دچار ایست قلبی می گردد و هرگونه فوت بر اثر ضربه و... توسط نیروهای اجراییات قویا تکذیب می گردد. پزشکی قانونی هم در حال آنالیز این موضوع است.

دولتشاهی اعلام نمود: همچنین در بعضی خبرهای منتشر شده آمده که فرد متوفی، معتاد بوده که این موضوع هم تکذیب می گردد.

دولتشاهی اعلام نمود: برای آنالیز دقیق تر این موضوع کمیته ای از سوی شهردار کرمانشاه تشکیل شده تا در کنار مراجع قضایی موضوع را به شکل دقیق تری پیگیری کند.

وی توضیح داد: متاسفانه این موارد به دلیل ساخت و سازهای غیرمجاز و سوء استفاده یک عده زمین خوار اتفاق می افتد و شهرداری در این زمینه مصمم است و اجازه نمی دهد افرادی سودجو از امثال این شهروند متوفی سوء استفاده نموده و زمین خواری نمایند.

دولتشاهی در خاتمه تاکید نمود: مجموعه شهرداری بابت این موضوع بسیار متاسف و متاثر است و مراتب همدردی خود را با خانواده متوفی اعلام می نماید.

حال باید منتظر ماند تا نتیجه آنالیز های پزشکی قانونی علت مرگ متوفی را معین کند، اما در این بین چند نکته نباید مغفول بماند. نخست آنکه برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز و زمین خواری خواست همه شهروندان است، اما این برخورد باید شامل حال همه زمین خواران گردد، نه اینکه عده ای خاص از دایره این برخورد معاف شوند. دوم نوع برخورد پرسنل شهرداری و دیگر دستگاه های مربوطه در چنین ماموریت هایی است و مطمئنا وجود روانشناس و مشاور در کنار دیگر عوامل می تواند به کاهش هزینه های چنین ماموریت هایی یاری کند و دیگر آنکه اطلاع رسانی سریع، درست و دقیق از سوی مسئولین مربوطه می تواند هم به شفاف سازی موضوع یاری کند و هم جلوی بسیاری از شایعات و سوء استفاده ها را بگیرد، زیرا دیگر امروز عصر کتمان کردن چنین موضوعاتی نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1273

به "(ویدئو) جزئیات مرگ آسیه پناهی زن کرمانشاهی؛ ورود دستگاه قضا به ماجرای تخریب خانه آسیه پناهی و مرگ مشکوک او" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) جزئیات مرگ آسیه پناهی زن کرمانشاهی؛ ورود دستگاه قضا به ماجرای تخریب خانه آسیه پناهی و مرگ مشکوک او"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید