چطور باید از مسائل پزشکی در پرواز جلوگیری کرد؟

به گزارش تور چین ارزان، حتی اگر پزشک مجوز سفر هوایی را صادر کند، بهتر است اقدامات بیشتری برای جلوگیری از مسائل پزشکی پیش بینی نشده در پرواز انجام دهید.

چطور باید از مسائل پزشکی در پرواز جلوگیری کرد؟

سفر کردن با هواپیما به انسان ها اجازه می دهد از نقاط دور و دوستان و آشنایانی که فاصله زیادی با آن ها دارند تماشا نمایند، اما پیشرفت های علم پزشکی نیز باعث شده است که بسیاری از بیماری ها درمان شوند و طول عمر افراد بیشتر گردد و از زندگی بیشتر لذت ببرند.

در این میان فوریت های پزشکی ممکن است در هواپیما هم برای افراد اتفاق بیفتد. آیا تا به امروز به این فکر نموده اید که چطور باید از مسائل پزشکی اورژانسی در پرواز جلوگیری کرد؟

از موارد اورژانسی پرهیز کنید: ابتدا اجازه بگیرید

در بیشتر موارد خطوط هوایی از مسافرانی که دارای بیماری و شرایط خاص هستند، گواهی پزشکی دریافت می نمایند. این گواهی برای افرادی با شرایط زیر الزامی است:

 • بیماری جدی داشته اند یا مورد جراحی قرار گرفته اند؛
 • شرایط پزشکی بی ثباتی دارند؛
 • برای نفس کشیدن، احتیاج به اکسیژن اضافی دارند؛
 • در طول پرواز، احتیاج به تجهیزات پزشکی دارند؛
 • برای درمان پزشکی مسافرت می نمایند؛
 • حاملگی دشواری دارند.

اگر پزشک شما گواهی پزشکی ندهد به احتمال زیاد در برترین حالت باید روش های سفر غیر هوایی را امتحان کنید.

چگونه در پرواز ممکن است فوریت های پزشکی اتفاق بیفتد؟

فوریت های پزشکی ممکن است هر جا و هرزمان اتفاق بیفتد، اما بودن در هواپیما ممکن است مشکل را دوچندان کند. برای نمونه، مسائل تنفسی در پرواز مسئله ای جدی است. سطح اکسیژن استاندارد در هواپیما ترکیب شده و برای افراد سالم مناسب است، اما اگر شما دچار بیمار قلبی، بیماری ریه یا کم خونی هستید، ممکن است این سطح اکسیژن برای تنفس آسان شما کافی نباشد.

خطر بالقوه دیگر لخته شدن خون در پاها است. اگر شما برای یک بازه زمانی طولانی در هواپیما بنشینید و پاهایتان حرکت نکند و جریان خون به خوبی اتفاق نیفتد، این می تواند احتمال لخته شدن خون در پاها را افزایش دهد. برای افرادی که سابقه لخته شدن خون دارند، این یک مسئله جدی است.

آماده سازی هوشمند برای مسافرت ایمن

اگر شرایطی دارید که امکان دارد در هنگام پرواز در حالت اورژانسی قرار بگیرید، موارد زیر را رعایت کنید:

 • داروها: اطمینان حاصل کنید که تمام داروهای لازم را با خود به همراه دارید. داروها را در کیفی که به پرواز می برید، قرار دهید.
 • تجهیزات: اطمینان حاصل کنید که وسایل پزشکی مورد احتیاج را قبل از رفتن به فرودگاه با خود به همراه ببرید.
 • نسخه پزشک: اگر با خود تجهیزات پزشکی مانند سرنگ حمل می کنید، از پزشک خود بخواهید نام آن وسیله مخصوص را برای شما بنویسد و به همراه ببرید. ممکن است هریک از آن ها در پرواز برای مصرف داروهایتان احتیاج گردد.
 • درخواست اکسیژن: با شرکت هواپیمایی خود قبل از رفتن تماس بگیرید تا مخزن اکسیژن را در دسترس شما قرار دهند.
 • جوراب های فشرده: پیشنهاد می گردد جوراب های فشرده مخصوص بپوشید، زیرا باعث کاهش احتمال لخته شدن خون در پاها می گردد.
 • حرکت در پرواز: تا جایی که می توانید در کابین فعالیت کنید تا ریسک لخته شدن خون کمتر گردد.

اگر در هواپیما بیمار شوید، چه باید بکنید؟

اگر در هنگام پرواز متوجه علائم اضطراری شدید، حتما کادر پرواز را آگاه کنید؛ آن ها آموزش دیده اند و برخی از مراقبت های پزشکی عمومی را برای مسافران انجام می دهند و در صورتی که مشکل جدی به وجود آید، از مسافران می خواهند اگر کسی پزشک است، به یاری شما آید.

نوع تجهیزات پزشکی موجود در هواپیما بسته به نوع هواپیمایی که در حال پرواز است یا اینکه پرواز چقدر طولانی است و حتی براساس ایرلاین فرق دارد. برخی از هواپیماها، به ویژه آن هایی که به مقصد دور بین المللی سفر می نمایند، در حال حاضر دارای دفیبریلاتورها، برای یاری به افرادی هستند که در معرض حمله قلبی قرار دارند. هواپیما ممکن است دارای تجهیزات ارتباطی باشد که اجازه می دهد همراهان با متخصصان پزشکی در زمین صحبت نمایند. با این حال به هیچ یک از هواپیماها تکیه نکنید؛ برخی از آن ها دارای حداقل امکانات هستند، بنابراین وسایل مورد احتیاج را به همراه ببرید.

نکته نهایی

بیمار بودن یا شرایط پزشکی خاص، به تنهایی باعث نمی گردد شما از سفر هوایی اجتناب کنید. خطوط هواپیمایی موظف هستند از مسافران خود محافظت نمایند. این مراقبت آن ها شامل افرادی که بیماری دارند نیز می گردد؛ بنابراین، با رعایت نکات گفته شده و هماهنگی با پزشک مورد نظر می توان سفرهای طولانی مدت را هم انجام دهید.

برای خرید بلیط هواپیما همواره می توانید به وسیله موتور جستجوی پرواز خبرنگاران، بلیط مقرون به صرفه هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده های معتبر بخرید.

منبع: کجارو / everydayhealth.com
انتشار: 22 فروردین 1401 بروزرسانی: 22 فروردین 1401 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2294

به "چطور باید از مسائل پزشکی در پرواز جلوگیری کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور باید از مسائل پزشکی در پرواز جلوگیری کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید