چمنیان: اگر شجاعی سرمربی تراکتور بماند، من هم می مانم، به باشگاه لیست ورودی دادیم، نه خروجی

به گزارش تور چین ارزان، مربی تیم فوتبال تراکتور گفت: مسعود شجاعی پس از قبول راهنمایی تراکتور از من درخواست کرد که کنار تیم باشم و تا زمانی که او سرمربی باشد، من هم در تراکتور می مانم.

چمنیان: اگر شجاعی سرمربی تراکتور بماند، من هم می مانم، به باشگاه لیست ورودی دادیم، نه خروجی

عباس چمنیان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره شرایط تیم تراکتور در انتها نیم فصل نخست لیگ برتر و صحبت های علیرضا رحیمی معاون ورزشی تراکتور در مورد اینکه در صورت ادامه حضور شجاعی به عنوان سرمربی یک مربی جدید به تراکتور اضافه خواهد شد، گفت: ما هنوز آقای رحیمی را ندیدیم و از دیدگاه او اطلاع ندارم. طی صحبتی که من با شجاعی داشتم قرار بود او تا انتها نیم فصل اول راهنمایی تیم را بر عهده داشته باشد و برای نیم فصل دوم باشگاه و شجاعی تصمیم گیری نمایند. شجاعی هم برای ادامه کار خود در باشگاه یک سری شروط دارد که باید آن ها عملی گردد. قلباً هم او دوست ندارد مربیگری کند اما از آنجایی که بعد از رفتن منصوریان مسئولیت بر عهده شجاعی افتاد، او هم دغدغه این تیم را دارد. شجاعی هنوز تصمیم نهایی را نگرفته است.

وی ادامه داد: بعد از رفتن منصوریان خود من هم نمی خواستم کنار تیم باشم اما در جلسه سه ساعته ای که شجاعی با من داشت، درخواست کرد تا دو بازی و تا انتخاب سرمربی کنار تیم باشیم. بعد هم این روال تا نیم فصل ادامه پیدا کرد. الآن هم من به شجاعی گفتم تابع تصمیم او هستیم، اگر شرایط مهیا باشد و شجاعی بالای سر تیم بماند، ما هم در تراکتور هستیم. اگر هم نه، طبیعی است باشگاه بخواهد تصمیمی بگیرد که در نیم فصل دوم و لیگ قهرمانان آسیا تراکتور پیروز گردد.

مربی تراکتور در ادامه در مورد اینکه گفته می گردد شجاعی به بازیکنان این تیم اعلام نموده است دیگر به عنوان سرمربی در تیم فعالیت نخواهد کرد، توضیح داد: من در تمرین روز گذشته نبودم و شب گذشته به تبریز رسیدم، ولی چیزی که می دانم بارها شجاعی در جلسه با بازیکنان گفته بود حضورش در سمت سرمربیگری دائمی نیست و فقط به خاطر احساس مسئولیت راهنمایی تیم را بر عهده گرفت. علیرغم تمام فراز و نشیب ها هم تیم تا به اینجا پیش آمده و طبیعتاً برای ادامه کار نیز باید دو طرف بنشینند و صحبت نمایند.

رحیمی در صحبت های خود از شما تشکر نموده و به نظر می رسید منظورش قطع همکاری باشگاه با شماست. چمنیان در واکنش به طرح این موضوع، گفت: هیچ صحبتی با من نشده است. من از سال 83 به بعد هیچ وقت دستیار نبودم و همیشه سرمربی بودم، اگر سال جاری هم بعد از رفتن منصوریان پذیرفتن به عنوان مربی در تیم کار کنم، به خاطر درخواست مسعود شجاعی بود. تا الان با رحیمی صحبت نکردم و نمی دانم دیدگاه او چیست اما از صحبت های او برداشت های مختلفی می گردد، داشت. همانطور که گفتم اگر شجاعی بماند و ما حضور داشته باشیم که کارمان را می کنیم، در غیر اینصورت هم مدیران باشگاه تراکتور این اختیار را دارند که برای آینده تیم بهترین تصمیم را بگیرند. به نظرم باید تمام این رفت و آمدها به پیروزیت تراکتور ختم گردد چون این تیم طرفداران زیادی دارد.

وی در واکنش به این پرسش که اسامی مطرح شده در مورد بازیکنان مدنظر تراکتور با نظر چه کسی مطرح شده است؟ گفت: من مطمئنم بخشی از این اسامی که مطرح می گردد دیدگاه کادرفنی و شجاعی نیست. هیچ لیست خروجی هم داده نشده است، چون قرار بود لیست بازیکنان ورودی و خروجی هماهنگ با هم باشد. همیشه در کادرفنی این ایده مطرح بود که لیست ورودی و خروجی با هم هماهنگ باشد. حالا بعضی از بازیکنان شاید خودشان درخواست جدایی داده باشند، اما میلاد فخرالدینی بازیکن توانمندی است و جزو بازیکنان موثر ما در نیم فصل اول بود. امروز هم این بازیکنان سر تمرین بودند.

مربی تراکتور در مورد اینکه آیا شجاعی لیست بازیکنان مدنظر خود را به باشگاه داده است یا خیر؟ بیان نمود: بله لیست بازیکنانی که مدنظر بودند را شجاعی به مسئولان باشگاه گفته است و می دانم این لیست خیلی شلوغ نیست. قرار بود با وسواس نفرات جدید انتخاب شوند تا تیم هم خیلی تغییر نکند، چون در اینصورت دوباره تیم احتیاج به هماهنگی دارد و زمانی برای این کار نیست. دیدگاه شجاعی هم این بود تعدادی بازیکن محدود گرفته گردد تا نقاط ضعف رفع گردد. من از مسائل دیگر اطلاع ندارم اما امیدوارم هر اتفاقی می افتد به نفع تراکتور باشد، چون از دست دادن بعضی از بازیکنان می تواند در نیم فصل دوم برای این تیم یک مشکل عظیم باشد. مخصوصاً اگر قرار باشد شجاعی ادامه دهد، باید برنامه مدنظر او توسط باشگاه پیگیری گردد. در صورتی هم که مربی جدید بیاید باید او در این باره نظر بدهد.

چمنیان در مورد ارزیابی اش از عملکرد تراکتور در نیم فصل اول شرح داد: به هر حال در پنج هفته ابتدایی و زمان حضور منصوریان، تیم به زمان احتیاج داشت تا به هماهنگی برسد. شاید اگر خود منصوریان هم می ماند می توانست فرایند خوبی داشته باشد. بعد از رفتن منصوریان هم ما با شجاعی فرایند او را دنبال کردیم و خیلی برنامه تیم را دگرگون نکردیم. شاید یکی، دو تغییر در شیوه بازی داشتیم و به جز این در ترکیب و باقی مسائل نظرات شجاعی و منصوریان یکی بود. چیزی که به چشم آمد این بود که ما در بازی های خانگی نتوانستیم نتایج خوبی کسب کنیم. این هم نشان گر خلع حضور تماشاگران بود. هرچند در بازی های خارج از خانه این نتایج جبران شد ولی به نظرم در نیم فصل دوم باید استراتژی خوبی برای بازی های خانگی در نظر گرفته گردد تا تیم پیروز گردد. در مجموع با توجه به فاصله نزدیکی که تیم ها دارند، معین شد همه تیم ها دچار نوسان بودند و به جز سپاهان که کمی به ثبات رسیده بود، مابقی تیم ها نوسان داشتند. همانطور که از استقلال هم با وجود اینکه چند هفته صدر جدول بود، انتقاداتی وجود داشت. پس عدم رضایت از کیفیت تیم ها و نوسان تیم ها مشکل عمومی بین همه تیم ها است که باید برای آن چاره ای اندیشیده گردد. به هر حال قطعاً ما در نیم فصل دوم شاهد رقابت های بهتری خواهیم بود، چون تیم ها هماهنگ تر شدند و می توانند نقاط ضعف خود را تقویت نمایند. من خیلی امیدوارم تراکتور هم در نیم فصل دوم عملکرد بهتر و با ثبات تری داشته باشد و بتواند انتظارات طرفداران را برآورده کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1809

به "چمنیان: اگر شجاعی سرمربی تراکتور بماند، من هم می مانم، به باشگاه لیست ورودی دادیم، نه خروجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چمنیان: اگر شجاعی سرمربی تراکتور بماند، من هم می مانم، به باشگاه لیست ورودی دادیم، نه خروجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید