چهارمین جشنواره کباب بناب شروع به کار کرد

به گزارش تور چین ارزان، سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، در چهارمین جشنواره ملی کباب بناب رویدادسازی و توسعه متوازن گردشگری استان را رویکرد کلان این اداره کل عنوان نمود.

چهارمین جشنواره کباب بناب شروع به کار کرد

به گزارش تور چین ارزان به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، فرشاد رستمی سرپرست معاونت گردشگری این اداره کل در این مراسم که شامگاه سه شنبه 6 شهریور برگزار گردید، با تأکید بر اینکه شهر بناب یکی از مقاصد پرجاذبه گردشگری استان به حساب می آید و از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ادامه داد: سابقه تاریخی و فرهنگ غنی شهرستان بناب، این شهر را به یکی از مهم ترین قطب های گردشگری استان تبدیل نموده است که همه ساله شاهد استقبال گردشگران برای بازدید از این شهر تاریخی و بهره مندی از ظرفیت های گردشگری بخصوص غذای لذیذ آن هستیم.

رستمی ادامه داد: در راستای رویداد سازی و معرفی پتانسیل های مختلف گردشگری شهرستان ها و به منظور ایجاد موج سفر به تمام نقاط استان، برگزاری رویدادها و تدوام و برندسازی آنها در کنار جاذبه های گردشگری رویکرد اصلی اداره کل در این حوزه را شامل می گردد.

او با اشاره به اهداف جشنواره کباب بناب نیز گفت: هدف از برگزاری جشنواره کباب بناب علاوه بر تقویت این ظرفیت ویژه، معرفی فرهنگ غنی و صنایع دستی شهرستان نیز است.

سرپرست معاونت گردشگری استان، تاکید نمود: با توجه به اینکه کباب بناب در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، بنابراین باید بیش از پیش در حفظ شیوه های پخت سنتی و اصالت کباب بناب و نیز برندسازی و معرفی آن در سطح ملی و بین المللی کوشش کنیم.

رستمی در انتها با اشاره به افتتاح نمایشگاه بناب قدیم پیرامون چهارمین دوره جشنواره ملی کباب بناب، اظهار کرد: این نمایشگاه فرصتی مناسب را در راستای معرفی بناب قدیم و معرفی فرهنگ این منطقه فراهم می سازد تا گردشگران علاوه بر آشنایی با بناب امروز، سفری بر ایام گذشته این شهر تاریخی نیز داشته باشند.

فعالیت 200 واحد کباب پزی در بناب

امین رفیعی فرماندار شهرستان بناب نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از سیمای شهرستان بناب گفت: در حال حاضر 200 واحد کباب پزی در بناب مشغول فعالیت هستند که برای 600 نفر به طور مستقیم و 4 هزار نفر غیرمستقیم شغل ایجاد نموده است.

رفیعی ادامه داد: توسعه این شغل نه تنها در سطح شهرستان بلکه در سطح کشور در خصوص ایجاد اشتغال نقش بسزایی دارد و کوششگران در این عرصه باید به عنوان سفیران گردشگری بناب در عرصه معرفی و شناخت این غذای سنتی گام بردارند.

او با اشاره به ثبت کباب بناب در فهرست آثار ملی کشور، آن را به عنوان هویت و شناسنامه این شهرستان دانست.

فرماندار شهرستان بناب با اشاره به اینکه کباب بناب در کشور از صندلی ویژه ای برخوردار است، اظهارکرد: اتحادیه کباب پزان و مسئولان برگزاری جشنواره ملی کباب بناب باید بر بالا بردن کیفیت کباب عرضه گردیده اهتمام ورزند.

او با تأکید بر ضرورت توجه مسئولان به صندلی بناب در برنامه های مربوط به تبریز 2018، اظهار کرد: از آنجایی که در تبریز 2018 حضور مسافران و مهمانان در محور جنوب استان برنامه ریزی گردیده است لذا بحث کباب بناب می تواند نقش عمده ای در جذب گردشگر و مسافران داشته باشد.

رفیعی در انتها، رویکرد شهرستان در برگزاری چهارمین جشنواره ملی کباب بناب را توجه به امکانات و ظرفیت بخش خصوصی دانست و گفت: پخت و عرضه کباب بناب در جشنواره چهارم 100 درصد با بخش خصوصی است و در کنار برگزاری این جشنواره فرصت مناسبی است تا سوغات و صنایع دستی تولیدی شهرستان نیز در قالب نمایشگاهی به هموطنان عرضه گردد.

ضیاالله اعزازی ملکی نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم هدف اصلی از برگزاری جشنواره کباب را استفاده حداکثری از ظرفیت های بومی و محلی شهرستان بناب بیان کرد و گفت: هدف از برگزاری این جشنواره و برنامه های ویژه پیرامون آن، نه تنها معرفی انحصاری کباب بناب، بلکه در کنار آن به معرفی صنایع دستی، آیین های بومی و فرهنگ غنی مردم این شهرستان است.

اعزازی در انتها از صنعتگران و هنرمندان شهرستان بناب در راستای حفظ و صیانت از فرهنگ و تقویت ظرفیت های گردشگری این شهرستان قدردانی کرد.

چهارمین جشنواره ملی کباب بناب، تا 9 شهریور ماه امسال در پارک ملت شهرستان بناب میزبان گردشگران خواهد بود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 20 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 166

به "چهارمین جشنواره کباب بناب شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین جشنواره کباب بناب شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید