چگونه در برابر کرونا خود را قرنطینه کنیم؟

به گزارش تور چین ارزان، توصیه مراجع پزشکی به چنین اشخاصی این است که سعی نمایند با اتخاذ تصمیمات عاقلانه تماس خود با دیگران را تا جای ممکن کاهش دهند - مثل کاری که هنگام سرماخوردگی می کنید.

چگونه در برابر کرونا خود را قرنطینه کنیم؟

شاید از کسانی که با مبتلایان به ویروس کرونا تماس نزدیک داشته اند خواسته گردد که دو هفته در خانه بمانند

هزاران نفر در سراسر دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده اند. دولت ها، شماری از افرادی را که ظن ابتلای آن ها به ویروس می رود برای چندین روز در قرنطینه نگهداری می نمایند تا از سلامت آن ها مطمئن شوند.

نظام خدمات درمانی بریتانیا هشدار داده است که شاید به زودی از افراد بیشتری خواسته گردد که خود را قرنطینه نمایند. اما در چنین شرایطی چه باید کرد؟

در حال حاضر در آمار های رسمی اشاره ای به تعداد کسانی که قرنطینه شده یا باید خود را قرنطینه نمایند نشده است، اما این رویکرد می تواند نقشی مشخص نماینده در کاهش شیوع این ویروس ایفا نماید.

اما قرنطینه شخصی چیست و چگونه می توان موفقیتش را تضمین کرد؟ چه کسانی باید خود را قرنطینه نمایند؟

در بریتانیا شما تنها در صورتی باید خود را قرنطینه کنید که از طرف مراجع پزشکی رسمی چنین درخواستی دریافت نموده باشید.

این مراجع در حال حاضر دارند دنبال کسانی می گردند که با افراد مبتلا به ویروس تماس نزدیک و ادامه دار داشته اند - حضور 15 دقیقه ای در فاصله کمتر از دو متر از یک فرد مبتلا می تواند احتمال انتقال ویروس را به شدت افزایش دهد.

اما اگر در 14 روز گذشته به چین، تایلند، ژاپن، کره جنوبی، هنگ کنگ، تایوان، سنگاپور، مالزی یا ماکائو سفر نموده باشید و علائمی، چون سرفه، تب یا تنگی نفس داشته باشید، نباید به دکتر یا بیمارستان بروید. حتی اگر علایم خفیف باشند هم باید در خانه بمانید و با مرکز مراجعه تلفنی سرویس سلامت ملی تماس بگیرید.

وقتی در قرنطینه شخصی هستید چه باید بکنید؟

توصیه مراجع پزشکی به چنین اشخاصی این است که سعی نمایند با اتخاذ تصمیمات عاقلانه تماس خود با دیگران را تا جای ممکن کاهش دهند - مثل کاری که هنگام سرماخوردگی می کنید.

یعنی شما باید 14 روز در خانه بمانید و به مدرسه، محل کار و دیگر اماکن عمومی نروید.

باید خود را در اتاقی جدا از دیگران قرنطینه کنید که جریان هوای مناسبی دارد و می توان پنجره اش را باز کرد.

برای خرید دارو و مواد غذایی از دیگران یاری بگیرید. دوستان و اقوام شما می توانند خرید های شما را انجام دهند و به دستتان برسانند.

به اورژانس نروید - برخی از بیمارستان ها اتاق هایی را نصب نموده اند تا مبتلایان احتمالی را از دیگران جدا نمایند

اگر با کسی زندگی می کنید که خود را قرنطینه نموده است چه؟

با اینکه شاید نتوانید کاملا خود را از اعضای خانواده یا هم خانه های خود جدا کنید، باید سعی کنید که تماس خود با آن ها را تا جای ممکن محدود کنید.

از افرادی که با مبتلایان احتمالی زندگی می نمایند خواسته شده است که دست های خود را به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشویند - مخصوصا بعد از تماس با بیمار یا چیز هایی بیمار به آن ها دست زده است.

شما نباید از همان وسایلی بهره ببرید که فرد قرنطینه ای از آن ها استفاده می نماید و در صورت امکان باید توالت و حمام خود را نیز جدا کنید.

در عین حال باید هر روز سطوح مختلف خانه را نیز با استفاده از دستکش یک بار مصرف تمیز کنید. زباله ای که با فرد بیمار در تماس بوده است باید در یک کیسه پلاستیکی قرار داده گردد و بعد از گره زدن در کیسه دیگری گذاشته گردد.

برای خرید به مغازه نروید - یا سفارش دهید یا از دوستانتان یاری بگیرید

آیا اگر سر کار نروید همچنان حقوق می گیرید؟

پرداخت حقوق مدت ایام بیماری بسته به جایی است که در آن زندگی می کنید.

اگر از شما خواسته شده در قرنطینه باشید، دستمزد شما باید همچنان پرداخت گردد.

در ایران، افراد بیمه شده که به خاطر بیماری برای مدتی نمی توانند کار نمایند، می توانند حقوق ایام بیماری را پس از ارائه گواهی پزشکی به تأمین اجتماعی دریافت نمایند.

افرادی که خود را قرنطینه نموده بودند چه می گویند؟

پرستاری که خود را در پی تماس با شخصی که احتمالا به این ویروس مبتلا بوده است قرنطیه نموده بود، می گوید که بعد از تماس با مرکز نظام درمانی، تا مدتی نمی دانست که باید چه کار کند.

او همچنین می گوید که جدا شدن از نزدیکانش کار سختی بوده است.

او گفته است وقتی به خانه رسیدم بقیه خانواده اسباب هایشان را جمع نموده بودند و رفته بودند. من بچه دارم و آن ها طبیعتا از اینکه باید از خانه می رفتند ناراحت بودند.

خروج از قرنطینه

او که نگران پخش شدن ویروس بود، تصمیم گرفت که تلفنی غذا سفارش دهد و از راننده تحویل دهنده بخواهد که آن را جلوی در بگذارد. البته مراجع پزشکی می گویند که دست به دست شدن غذا بین راننده و خریدار خطری ندارد.

دیگران می گویند که قسمت سخت قضیه، حس ملالت و ترس از احتمال تایید ابتلا به این ویروس بود. اما برخی ها هم ظرف تنها چند روز خبردار شده بودند که نتیجه آزمایش منفی بوده است و به همین خاطر دوران قرنطینه کوتاهتری داشتند.

منبع: فرادید
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1076

به "چگونه در برابر کرونا خود را قرنطینه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در برابر کرونا خود را قرنطینه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید