چینی های انعام قبول نمیکنند!

سفر با تور چین پر از تجربیات شیرین است، مردمی با فرهنگی که کاملا با همه دنیا متفاوت است در یک ساختار سختگیرانه در حال زندگی در کنار یکدیگر هستند، در ادامه از ویژگی های یک تور ین عالی برایتان میگوییم و خرده ای از فرهنگ مردم چین را بازگو خواهیم کرد.

چینی های انعام قبول نمیکنند!

از روزگاران قدیم برای برخی از کشورها بنا به پیشینه تاریخی یا ویژگی‌های دیگر، لقبی انتخاب می‌کردند. لقب چین، کشوری که شما برای گشت‌وگذار در آن تور چین را برگزیده‌اید، کشور آسمانی است. جالب است بدانید که چین واژه‌ای فارسی است و چاینا (China) گویش انگلیسی آن است که از قرن سیزدهم میلادی توسط مارکوپولو در اروپا رایج شده است.

اولین مورد ضروری که هر مسافر تور چین برای برنامه‌ریزی باید بداند این است که مدت زمان پرواز در تور چین (از تهران به پکن) هفت ساعت طول می‌کشد. ساعت پکن حدود سه‌ساعت‌ونیم و ساعت شانگهای حدود چهارساعت جلوتر از تهران است. دیگر اینکه، آب لوله‌کشی در چین قابل شرب نیست و حتی برای مسواک‌زدن هم بهتر است از آب‌معدنی استفاده کنید. ولتاژ برق همان 220 خودمان است و پریزها دوشاخه و فلت هستند. اگر در تور چین خدای ناکرده دچار آسیب یا بیماری شدید، برای دسترسی به خدمات پزشکی، فقط کافی است با شماره 110 تماس بگیرید. ارائه خدمات پلیس، اورژانس و آتش‌نشانی نیز بر عهده این مرکز است.

هتل‌ها معمولا 10 تا 15 درصد مالیات به صورت‌حساب اضافه می‌کنند و بیشتر رستوران‌ها هم حق سرویس می‌گیرند. در بیشتر اماکن و خیابان‌های چین دستشویی‌های عمومی در دسترس‌اند و در بعضی از آن‌ها باید بین 20 تا 50 یوان پرداخت کنید.

نکته قابل توجه دیگری که در تور چین با اهالی کشور آسمان به‌کار می‌آید، این است که بدانید چینی‌ها انعام قبول نمی‌کنند. البته گروهی از چینی‌ها که زیاد با گردشگران و توریست‌ها در ارتباطند، راحتتر انعام می‌پذیرند ولی خب وقتی این کار را دوست ندارند، پیشنهاد ما برای جایگزینی انعام این است: لبخند بزنید! زمان مناسب برای تور چین، پاییز است. تابستان فصل شلوغ این کشور است و قطعا در فصل پاییز که ازقضا در پکن به پاییز طلایی هم شهرت دارد، از فرصت و اکسیژن و هوا و حوصله بیشتری برخوردار خواهید بود.

تور چین، ضامن سفری راحت و مطمئن

خدمات تور چین بنا به اینکه قصد دارید از کدام شهرها دیدن کنید، در توضیحات تور مورد نظرتان حتماً قید شده است. پیش از خرید تور چین، بهتر است بدانید که از کدام شهرها دیدن می‌کنید و در هر شهر چند روز اقامت دارید. مثلاً تور هفت روز و شب پکن هم تحت عنوان تور چین تبلیغ می‌شود و شما در آن موفق به دیدن دیوار چین و دیدنی‌های بسیار دیگری خواهید شد؛ ولی خوب است بدانید کشور چین تنها یک پایتخت ندارد! پکن، شانگهای، گوانگجو و شهرهای دیگر هرکدام پایتخت یک چیز هستند و حتی یک تور جدا می‌طلبند. پس بهتر است در انتخاب تور چین بدانید که دلتان می‌خواهد در مدت زمان سفرتان از کدام شهرها و در چه مدت زمانی دیدن کنید.

اخبار و مقالات مرتبط با "چینی های انعام قبول نمیکنند!"

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گروه هنر و تجربه، برنامه نگاهی بر سینمای چین از چهارشنبه 24 الی 26 مرداد در 6 شهر تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، کرمان و بابل به طور همزمان برگزار خواهد شد. آیین افتتاحیه این برنامه روز چهارشنبه 24 مرداد ساعت 17 با حضور مقامات سفارت چین، سفرای...

به گزارش خبرنگاران به نقل از یونهاپ، مقامات نظامی کره جنوبی ادعا کردند که یک فروند هواپیمای نظامی چین امروز چهارشنبه بدون هماهنگی وارد منطقه شناسایی دفاع هوایی کره جنوبی گردیده است.

تصور بیشتر ما از صیادی و ماهیگری همان تورها و قایق های صیادان محلی در آب های شمالی و جنوبی کشور است اما این روزها تصاویری از صیادی های صنعتی در دریاهای جنوب کشور دیده می گردد که می تواند هشداری برای محیط زیست و 1200 گونه مختلف دریایی جنوب کشور باشد.

بازی های آسیایی فرصتی گردیده برای صحبت دوباره درباره عضویت ایران در کمیته بین المللی المپیک، اگرچه به نظر می رسد این کار خیلی دشوار باشد.

به "چینی های انعام قبول نمیکنند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با چینی های انعام قبول نمیکنند!

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید