کاهش اشتها با مصرف یک ماده غذایی

به گزارش تور چین ارزان، مطالعات نشان می دهد مصرف غذا های حاوی فیبر مانند بلغور جو دوسر در وعده صبحانه می تواند باعث کاهش وزن، کاهش کلسترول خون و سطح گلوکز شود.

کاهش اشتها با مصرف یک ماده غذایی

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، مهمترین وعده غذایی روز، اغلب مورد غفلت قرار میگیرد. فقط در ایالات متحده، حدود 31 میلیون نفر هر روز صبحانه را حذف می کنند و می گویند که وقت کافی برای خوردن یک وعده غذایی مناسب را ندارند. با این حال، کارشناسان نسبت به صرف صبحانه هشدار می دهند.

مطالعه ای که اخیراً در ژورنال کالج قلب و عروق آمریکا منتشر شد، نشان داد که کنار گذاشتن صبحانه با تصلب شرایین ارتباط نزدیک دارد. کنار گذاشتن صبحانه همچنین با افزایش خطر حمله قلبی و انسداد شریان قلب همراه است. علاوه بر این، کنار گذاشتن صبحانه می تواند باعث گرسنگی شما در اواخر روز و در نتیجه منجر به پرخوری شود.

اگر این فرایند ادامه یابد، فرد در معرض خطر چاقی و عوارض ناشی از آن قرار می گیرد؛ برای مثال، افراد دارای اضافه وزن در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، سکته مغزی و فشار خون بالا هستند. در موارد شدید، چاقی می تواند منجر به دیابت نوع 2 شود. کارشناسان خوردن صبحانه سنگین را برای مهار گرسنگی در اواخر روز توصیه می کنند.

بر اساس مطالعه اخیر منتشر شده در سالنامه تغذیه و متابولیسم، اگر می خواهید صبحانه یک وعده کامل غذایی میل کنید، می توانید بلغور جو دوسر بخورید.

در این مطالعه، محققان مرکز تحقیقات چاقی تغذیه ای نیویورک بررسی کردند که چگونه انواع مختلف صبحانه بر اشتهای فرد در بقیه روز تأثیر می گذارد.

شرکت کنندگانی که بلغورجو دوسر خورده بودند، احساس سیری بیشتری نسبت به شرکت کننده هایی که برگه ذرت (برشتوک) مصرف کردند، داشتند.

محققان 36 شرکت کننده که از نظر وزن به دو گروه تقسیم شده بودند را بررسی کردند. در طول هفت روز، به شرکت کنندگان به عنوان صبحانه بلغور جو دوسر یا برگه ذرت داده شد.

هر دو ماده غذایی حاوی مقدار یکسانی کالری در حدود 351 کالری در هر وعده بودند. بعد از سه ساعت، هر شرکت کننده مجبور شد یک وعده ناهار مایع مصرف کند تا محققان بتوانند اشتهای آنان را بسنجند. بیشتر شرکت کنندگان قبل از اینکه احساس سیری کنند حداقل 10 اونس وعده مایع مصرف کردند.

در پایان آزمایش، محققان دریافتند که همه شرکت کنندگان پس از مصرف بلغور جو دوسر، فقط کمی از وعده ناهار مایع را می خورند.

آن ها همچنین کشف کردند که شرکت کنندگان دارای اضافه وزن پس از مصرف جو دوسر، به طور قابل توجهی وعده غذایی ناهار کمتری را نسبت به افراد با وزن طبیعی می خورند؛ در نتیجه دریافتند که بلغور جو دوسر بیش از برگه ذرت، احساس سیری ایجاد می کند. محققان دلیل این امر را فیبر می دانند.

فیبرها، بخشی از غذا های گیاهی هستند که بدن شما نمی تواند به راحتی هضم کند. در عوض، این فیبر ها قبل از اینکه توسط بدن دفع شوند، از سیستم گوارش شما سالم عبور می کنند.

به طور خاص، فیبر موجود در بلغور جو دوسر، فیبر محلول یا فیبر محلول در آب است. وقتی این اتفاق می افتد، ماده ای ژله مانند و حجیم ایجاد می کند که می تواند مدتی در معده باقی بماند و در نتیجه احساس سیری را ایجاد کند.

فیبر محلول به کاهش کلسترول خون و سطح گلوکز کمک می کند. علاوه بر این، فیبر به حفظ حرکت روده کمک می کند، که می تواند باعث کاهش وزن شود بنابراین اگر می خواهید اشتهای خود را مهار کنید، سعی کنید با خوردن آووکادو، موز، کلم بروکلی، سیب، هویج و عدس، فیبر بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

علاوه بر این برای صبحانه غذا های غنی از فیبر مانند بلغور جو دوسر، گیاه کینوا و غلات سبوس دار مصرف کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1673

به "کاهش اشتها با مصرف یک ماده غذایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش اشتها با مصرف یک ماده غذایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید