اجرا های جشنواره موسیقی نواحی در قالب فیلم منتشر می گردد

به گزارش تور چین ارزان، دبیر علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی از فراوری اجرا های جشنواره در استودیو و در قالب فیلم اطلاع داد.

اجرا های جشنواره موسیقی نواحی در قالب فیلم منتشر می گردد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، احمد صدری دبیر علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی از فراوری استودیویی اجرا های این دوره از جشنواره و انتشار آن در قالب فیلم سخن گفت.

صدری با بیان اینکه این آثار با بالاترین سطح کیفی فراوری می شوند گفت: به دلیل اینکه در اجرا های زنده امکان صدابرداری به شکل مطلوبی وجود ندارد، از سال گذشته اجرا های زنده قبل از جشنواره ضبط می شد که به تدریج در حال انتشار در سایت و شبکه های اجتماعی است.

وی در ادامه شرح داد: به دلیل سر و صدای موجود در کنسرت ها و مسائل دیگر، از سال گذشته تیم فیلمبرداری ویژه ای قرار دادیم و آثار بهترین های جشنواره را ثبت کردیم. از هفته گذشته نیز فرایند انتشار اجرا های سال گذشته در صفحه اینستاگرام جشنواره شروع شده و برای سیزدهمین دوره نیز این فرایند ادامه خواهد داشت.

دبیر سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در مورد جزییات تازه ترین جلسه با اعضای شورای علمی جشنواره گفت: با توجه به شرایط کشور به دلیل کرونا و همچنین عدم حضور بعضی از اعضای هیئت علمی در تهران، جلسه به صورت مجازی برگزار گردید. البته پیرو مصوبۀ جلسه گذشته قرار بود اعضای شورا افراد پیشنهادی برای حضور در بخش آنلاین سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران را معرفی نمایند که امروز در بخشی از جلسه این موضوع پیگیری شد.

صدری با اشاره به اینکه در بخش دیگری از جلسه راجع به موضوعات پژوهشی جشنواره صحبت شد، گفت: یکی از اتفاقات خوبی تهیه فهرستی است از کتاب هایی که در زمینه دوبیتی ها منتشر شده است؛ چه دوبیتی های شاعران کلاسیک و چه دوبیتی هایی که دوبیتی سرایان بومی در مناطق مختلف ایران سروده اند.

این پژوهشگر اضافه کرد: در بعضی از این کتاب ها دوبیتی خوانی ها به لحاظ موسیقایی بررسی شده اند که امیدواریم بتوانیم این کتاب ها را توسط هیئت علمی در سایت جشنواره موسیقی نواحی ایران و دیگر فضا های مجازی معرفی کنیم تا پاسداشتی برای عزیزانی باشد که در این حوزه کار نموده اند.

دبیر سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران گفت: در جشنواره موسیقی نواحی فقط به موسیقی توجه نمی کنیم، بلکه مباحث پیراموسیقایی را هم درنظر داریم. ادبیات یکی از حوزه هایی است که رابطه تنگاتنگی با موسیقی دارد، لذا این موضوع را مرکز توجه قرار داده ایم. این دوبیتی ها فقط مربوط به حوزه جغرافیای سیاسی ایران نمی گردد، بلکه از حوزه ایران فرهنگی و از کشور های همسایه نظیر تاجیکستان، ازبکستان، افغانستان و جمهوری آذربایجان هم آثاری را معرفی خواهیم کرد.

صدری اعلام کرد: خوشبختانه فضای مجازی این امکان را می دهد تا مدت جشنواره را گسترش بدهیم؛ لذا این رویداد در طول سال می افتد و تا آخر سال معرفی آثار خواهیم داشت.

سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به دبیری احمد صدری با موضوع دوبیتی خوانی در استان کرمان آبان ماه امسال برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1536

به "اجرا های جشنواره موسیقی نواحی در قالب فیلم منتشر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرا های جشنواره موسیقی نواحی در قالب فیلم منتشر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید