ادیت تصاویر در گوشی؛ در این کارها زیاده روی نکنید!

به گزارش تور چین ارزان، برای ادیت تصاویر در گوشی احتیاج است تا شما نسبت به چند موضوع و مولفه مهم درباره عکاسی آگاهی نسبی داشته باشید و از طرفی لازم نیست حتما با خرید گوشی پرچمدار به ویرایش تصاویر بپردازید. در این مطلب به شما یاد می دهیم که چطور ادیت تصاویر در گوشی را به برترین شیوه انجام دهید.

ادیت تصاویر در گوشی؛ در این کارها زیاده روی نکنید!

گوشی های هوشمند می توانند ابزارهای قدرتمندی برای ویرایش عکس باشند، اما بسیاری از مبتدیان همین اشتباه ها را مرتکب می شوند. بر اساس تجربه شخصی، برترین راهکار های خود را برای برطرف اشتباه های رایج ویرایش عکس در گوشی هوشمند و بهبود کیفیت تصویر شما به اشتراک می گذارم. این نکات برای تصاویر گرفته شده با تلفن موبایل شما و تصاویر DSLR که ممکن است وارد کنید از اعتبار بالایی برخوردار است.

1. استفاده بیش از حد فیلترهای رنگی

وقتی در زمینه ادیت تصاویر در گوشی تازه کار هستید، بسیار آسان است که فکر کنید فیلترهای رنگی تمام مسائل شما را حل می نمایند. با این حال، این رویه نمی تواند فراتر از واقعیت باشد. هنگامی که فیلتر رنگی بیش از مقدار اغراق شده را اضافه می کنید، نه تنها مخاطبین می دانند که شما تصویر خود را ویرایش نموده اید، بلکه نتیجه نهایی شما نیز درهم به نظر می رسد.

در عوض، من توصیه می کنم حداقل ویرایش ها را با فیلترهای رنگی اعمال کنید. بیشتر ابزارهای ویرایش به شما امکان می دهند شدت را تغییر دهید و می توانید همین کار را با فیلترهای اینستاگرام برای عکس های خود انجام دهید. تصاویر شما ممکن است در ابتدا بدتر به نظر برسند، اما وقتی یاد می گیرید که چگونه عکس های خود را بهتر ویرایش کنید، در بلند مدت نتیجه خواهد داد.

آزمایش با فیلترهای رنگی نیز کمی طول می کشد، بنابراین برترین راه برای غلبه بر آن دوره میانی ناخوشایند این است که پایدار بمانید.

2. استفاده بیش از حد از صافی پوست (Skin smoothing)

ابزارهای صاف نماینده پوست می توانند به از بین بردن لکه ها و سایر اثرات ناخواسته ای که ممکن است هنگام گرفتن عکس رخ دهد یاری نمایند. با این حال، هنگامی که به سمت افراط حرکت کنید، سوژه خود را بیشتر شبیه یک نقاشی می کنید تا یک عکس واقعی! هنگامی که می خواهید قسمت های دیگر تصویر خود را صاف کنید، همین مشکل ممکن است رخ دهد.

شما باید به این ابزارها صرفا به عنوان همان ابزار نگاه کنید. بهتر است بیش از حد به آنها اعتماد نکنید و فقط برای بهبودهای ظریف از آنها بهره ببرید. احتمالا شما در بیشتر موارد حتی احتیاجی به استفاده از صاف نماینده پوست ندارید. سعی کنید در تصاویر خود پوست افراد را تا حد امکان طبیعی جلوه دهید و صرفا از ابزار روتوش در نرم افزارهای ادیت تصاویر محتاطانه بهره ببرید.

3. تعریف بیش از حد

زیاده روی در تعریف یکی از بزرگ ترین اشتباه هایی است که بسیاری از افراد هنگام ویرایش عکس در گوشی های هوشمند خود مرتکب می شوند. متوجه شدم عکس های گوشی های هوشمند گاهی اوقات فاقد جزئیات بوده و می خواهید آن ها را دقیق تر کنید. این مورد به شخصه خوب به نظر می رسد، اما شما باید بفهمید که حد و مقدار این مولفه کجاست.

برای مقابله با این مشکل، پیشنهاد می کنم به آرامی تعریف یا وضوح را حرکت دهید. اگر تصویر شما خیلی جعلی به نظر می رسد، اسلایدر را کمی به عقب حرکت دهید. این موضوع به طور کلی بر عکس های افراد و اشیاء نزدیک تاثیر می گذارد، اما بدون در نظر گرفتن سبک عکاسی خود، ارزش آن را دارد که این موضوع را در نظر داشته باشید.

4. عدم فعال کردن تصحیح لنز

اپلیکیشن Adobe Lightroom یکی از برترین برنامه ها برای ویرایش عکس ها در گوشی هوشمند شماست و اگر قصد دارید عکس های خود را بهتر کنید، خرید اشتراک یا استفاده از نسخه پرمیوم را توصیه می کنم. یکی از کم ارزش ترین ویژگی های این ابزار، تصحیح لنز است. توصیه می کنم اگر در حال ویرایش عکس های گرفته شده با گوشی خود هستید، از این المان حتما بهره ببرید.

تصحیح لنز، تنظیمات اتوماتیک کادربندی تصویر شما را انجام می دهد. به عنوان مثال، اگر گوشه ها مخدوش شده باشند، با ضربه زدن روی این دکمه همه چیز دوباره کنترل می گردد. اگر نکات بیشتری می خواهید، راهنمای کاملی در خصوص نحوه و زمان استفاده از تصحیح لنز در لایت روم در فضای مجازی منتشر شده که با یک جست وجوی ساده قابل دریافت خواهد بود.

5. تنها استفاده از اسلایدرهای پایه ای و اصلی

در حالی که من توصیه می کنم هنگام ویرایش عکس های خود با اسلایدرهای اولیه آغاز کنید، تنها با رعایت این موارد، جادوهای زیادی را از دست می دهید. در مرحله ای از ماجراجویی های مربوط به ویرایش عکس تان، توصیه می کنم حداقل یاد بگیرید که چگونه از بعضی از ویژگی های ویرایش پیشرفته تر در برنامه ویرایش تصاویرِ ترجیحی خود بهره ببرید.

برای مثال، اگر از نرم افزار Apple Photos استفاده می کنید، می توانید نحوه استفاده از اسلایدر Black Point و Tint را برای تنظیمات دقیق تر یاد بگیرید. در لایت روم، پیشنهاد می کنم یاد بگیرید که چگونه از کاهش نویز استفاده نموده و تعادل رنگ سفید خود را تغییر دهید.

احتیاجی نیست همواره از این اسلایدرها بهره ببرید، اما با یادگیری اسلایدرهای بخش پیشرفته می توانید بسیار حرفه ای تر مشغول به ادیت تصاویر با گوشی شوید.

6. استفاده بیش از مقدار از Blur در پس زمینه سوژه

افکت بوکه (Bokeh) و پس زمینه های تار به طور حتم در بعضی موارد ارزش استفاده را دارند، اما همواره لازم نیست از این ویژگی ها بهره ببرید. این پارامترها ممکن است در پرتره ها معنی داشته باشند، اما حتی در این صورت، هنوز باید از آنها کم بهره ببرید. این افکت ها بعلاوه در خصوص تغییر دیافراگم تصاویری که در حالت پرتره در آیفون خود می گیرید نیز صدق می نماید.

اگر از محو کردن پس زمینه استفاده می کنید، مطمئن شوید که افراد همچنان می توانند آنچه را که در پس زمینه اتفاق می افتد ببینند. بیشتر اوقات، شما احتیاجی به انجام کاری بیشتر از این ندارید.

7. فقط استفاده از ویرایش اتوماتیک

من از اواخر سال 2019 عکس ها را ویرایش می کردم و در ابتدا فقط از ویژگی های تنظیم اتوماتیک در نرم افزار ویرایش خود استفاده می کردم. در حالی که این رویه تا حدودی به این علت بود که می خواستم یاد بگیرم که چگونه اسلایدرهای مختلف با یکدیگر کار می نمایند، بعلاوه به این علت بود که از امتحان هر چیز دیگری خیلی می ترسیدم.

وقتی برای اولین بار آغاز به ویرایش و روتوش دستی تصاویرم کردم، نتایج اولیه متناقض بود. اما در حالی که گاهی اوقات این ویرایش ها را بیش از حد انجام می دادم، اشتباهاتی که مرتکب شدم به من یاری کرد تا به یک ویرایشگر عکس خوب تبدیل شوم.

در حالی که به شما گفته ام از زیاده روی در فیلترها و غیره اجتناب کنید، من شما را تشویق می کنم که اسلایدرها را در برنامه ویرایش مورد نظر خود آزمایش کنید. انجام این کار به شما امکان می دهد سریعتر یاد بگیرید و نتایج بهتری بگیرید.

8. برش نکردن عکس ها

شب قبل از نوشتن این مقاله با یکی از دوستانم در خصوص ترکیب بندی صحبت کردم و این موضوع باعث شد به این فکر کنم که چگونه می توانم فورا کادربندی تصاویرم را بهبود بخشم. نتیجه گیری من پیشگامانه نیست، اما هنوز هم مفید است که بدانید: برش دادن عکس های شما سریع ترین راه برای مجذوب کننده تر کردن آنهاست. البته زمانی این حرف صادق است که گوشی هوشمند شما توانایی عکاسی با رزولوشن بالا را داشته باشد.

شما می توانید عکس های خود را به سرعت در رول دوربین گوشی هوشمند خود برش دهید، و احتمالا این قابلیت را نیز خواهید داشت که فریم های از پیش معین شده مختلف را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید در اینستاگرام پست بگذارید، باید 4:5 را انتخاب کنید.

قانون کلی من هنگام برش عکس این است که هر چیزی را که نمی خواهم حذف کنم. برای مثال، سطل های زباله و بعضی تابلوهای خیابان می توانند بروند مگر اینکه واقعا مفهوم یا کانسپتی به تصویر اضافه نمایند. بعضی از ویرایشگرها نیز با برداشتن قفل به شما اجازه می دهند آزادانه برش دهید.

9. روشنایی و نوردهی را همانطور که هست رها کنید

بسیاری از افراد هنگام عکس گرفتن با گوشی هوشمند خود، روشنایی یا نوردهی را تغییر نمی دهند. با این حال، من فکر می کنم این موارد باید اولین چیزهایی باشند که شما بهینه سازی می کنید.

شما به راحتی می توانید آنها را در برنامه پیش فرض ادیت تصویر گوشی هوشمند خود تغییر دهید و بعلاوه می توانید این تنظیمات را در برنامه های پیشرفته تر ویرایش عکس نیز انجام دهید. این فرایند علاوه بر این که تصاویر شما را بهتر می نماید، تغییر روشنایی و نوردهی تصاویر به شما یاری می نماید روند بهتری را در ادیت تصاویر دنبال کنید.

در حالی که برای تجربه برترین ویرایش تصویر باید با لپ تاپ یا کامپیوتر کار کنید، شما بعلاوه می توانید به راحتی ادیت تصاویر در گوشی خود را بدون احتیاج به انتقال آنها به رایانه شخصی خود ویرایش کنید. اما از هر برنامه ویرایشی که استفاده می کنید، سعی کنید از این دسته از مشکل های رایج برای بهینه سازی عکس های درجه یک اجتناب کنید.

منبع: Makeuseof

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 22 خرداد 1403 بروزرسانی: 22 خرداد 1403 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2597

به "ادیت تصاویر در گوشی؛ در این کارها زیاده روی نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادیت تصاویر در گوشی؛ در این کارها زیاده روی نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید