اسپیس ایکس 52 ماهواره استارلینک دیگر به مدار زمین فرستاد

به گزارش تور چین ارزان، شرکت فضایی اسپیس ایکس 52 ماهواره استارلینک را به همراه 2 ماهواره دیگر در مدار زمین قرار داد.

اسپیس ایکس 52 ماهواره استارلینک دیگر به مدار زمین فرستاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، در این پرتاب موشک فضایی فالکون 9 شرکت فضایی اسپیس ایکس به غیر از 52 ماهواره استارلینک حامل 2 ماهواره شرکت های فضایی Tyvak و Capella بود.

این موشک ساعت 18 و 56 دقیقه بعد از ظهر شنبه به وقت محلی از پایگاه فضایی کندی پرتاب شد.

مرحله اول این موشک پیش از این در هفت پرتاب مورد استفاده نهاده شده است و شرکت فضایی اسپیس ایکس میخواهد آن را بار دیگر به زمین بازگرداند.

شبکه استارلینک به دنبال فراهم کردن دسترسی به اینترنت به وسیله تعداد زیادی ماهواره کوچک با وزن کمتر از 500 کیلوگرم است.

طبق برآورد شرکت فضایی اسپیس ایکس پرتاب در مجموع 11 هزار ماهواره استارلینک حدود 10 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. اولین مجموعه این ماهواره ها که شامل 60 ماهواره استارلینک بود در سال 2019 در مدار زمین نهاده شد.

اسپیس ایکس از جمله چند شرکتی است که به دنبال پوشش اینترنت جدید، سریع و با پهنای باند جهانی است که می تواند توسط کشتی های مستقر در دریا، ساکنان روستاهای دورافتاده و به احتمال زیاد در کامیون ها و وسایل نقلیه عظیم تجاری مورد استفاده قرار گیرد.

سیوا بهاراداوج مهندس عملیات اسپیس ایکس گفت: تا به امروز، بیش از نیم میلیون نفر برای دستیابی به سرویس اینترنت استارلینک سفارش داده اند. اسپیس ایکس در حال آزمایش این سرویس با مشتریانی در آمریکای شمالی و انگلیس است؛ هزینه سخت افزاری این سرویس 499 دلار و هزینه ماهانه آن 99 دلار است.

در نهایت این شرکت میخواهد 12 هزار ماهواره اما با نرخ جایگزینی بالا پرتاب کند؛ چرا که طول عمر هر ماهواره تنها چند سال است. سرویس اینترنت استارلینک در مناطق شمالی آمریکا، کانادا و انگلیس موجود است، اما این خدمات رسانی در حال حرکت به سمت جنوب است.

وب سایت استارلینک به تازگی بیان کرد که این سرویس برای مثال در تعداد محدودی از مشترکین جدید در فلوریدا مرکزی در دسترس است. این سرویس در حال حاضر سرعت بارگیری در حدود 100 مگابیت در ثانیه را فراهم می نماید.

کمیسیون ارتباطات فدرال، 25 مگابیت در ثانیه یا بالاتر را به عنوان سرویس اینترنت پرسرعت تعریف می نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1932

به "اسپیس ایکس 52 ماهواره استارلینک دیگر به مدار زمین فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپیس ایکس 52 ماهواره استارلینک دیگر به مدار زمین فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید