اظهارات وزرای خارجه انگلیس و آمریکا درباره ائتلاف دریایی در آب های غرب آسیا

به گزارش تور چین ارزان، وزرای امور خارجه آمریکا و انگلیس روز چهارشنبه در یک نشست خبری مشترک صحبت هایی را در مورد ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا در آب های غرب آسیا مطرح کردند.

اظهارات وزرای خارجه انگلیس و آمریکا درباره ائتلاف دریایی در آب های غرب آسیا

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل تور چین ارزان، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در یک نشست خبری مشترک با همتای انگلیسی خود دومینیک راب، از پیوستن انگلیس به ائتلاف دریایی تحت رهبری واشنگتن در آب های غرب آسیا تشکر کرد.

مایک پامپئو در نشست خبری مشترک پس از دیدار با دومینک راب در واشنگتن، به تور چین ارزان گفت: من در اینجا می خواهم از طرف رئیس جمهور ترامپ و دولت آمریکا از انگلیس بابت تصمیمش برای یاری کردن به تأمین امنیت تنگه هرمز و حمایت از آزادی تردد کشتی ها یاری کنم. انگلیس تجربه چندین قرن دریانوردی دارد و اهمیت تأمین امنیت کشتی رانی در سطح بین المللی را درک می نماید.

وزیر امور خارجه انگلیس نیز در این نشست خبری مشترک، تأمین امنیت کشتی ها در تنگه هرمز را یک مسئله جهانی خواند اما در عین حال مدعی شد که کشورش همچنان به توافق هسته ای با ایران (برجام) پایبند است و نمی خواهد به تنش ها با ایران در منطقه خلیج فارس دامن بزند.

روز دوشنبه بن والاس وزیر دفاع انگلیس بیان کرد کشورش آماده است تا به ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا در آب های غرب آسیا ملحق گردد.

ساعتی پس از اعلام تصمیم انگلیس برای پیوستن به ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا، دومینیک راب وزیر دفاع این کشور در بیانیه ای بیان کرد: رویکرد ما نسبت به ایران تغییر ننموده است. ما همچنان به همکاری با ایران و شرکای بین المللی امان برای عادی سازی وضعیت و نیز حفظ توافق هسته ای متعهد هستیم. هدف ما این است که گسترده ترین حمایت بین المللی را در منطقه برای پاسداری از آزادی دریانوردی همانطور که مطابق قانون بین الملل مورد تاکید قرار گرفته است بوجود آوریم.

آمریکا ادعا می نماید کشورهای زیادی را برای ائتلاف دریایی در آب های غرب آسیا در کنار خود دارد، اما بعضی متحدان مهم آمریکا در اروپا و آسیا از جمله آلمان و ژاپن صراحتاً درخواست آمریکا برای پیوستن به این ائتلاف را رد نموده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 450

به "اظهارات وزرای خارجه انگلیس و آمریکا درباره ائتلاف دریایی در آب های غرب آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات وزرای خارجه انگلیس و آمریکا درباره ائتلاف دریایی در آب های غرب آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید