افتتاحیه سومین جشنواره تئاتر کوتاه کیش برگزار گردید

به گزارش تور چین ارزان، تهران (پانا) - مراسم افتتاحیه سومین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه کیش برگزار گردید.

افتتاحیه سومین جشنواره تئاتر کوتاه کیش برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی، مراسم افتتاحیه سومین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه کیش با حضور دکتر خسرو نشان، بدریه بحرینی، نادرفلاح، آرش دادگر، سعید اسدی، سامان خلیلیان و بعضی از مسئولان و هنرمندان دیگر، در کافه 96 واقع در جزیره کیش برگزار گردید

در ابتدای مراسم عبدالرضا شیبانی قائم مقام جشنواره پس از خوش آمدگویی به مسئولین، گروههای نمایشی و هیئت داوران از زنده نام محمدضا الوند آخرین هنرمند از دست رفته عرصه هنرهای نمایشی به دلیل ابتلا به کرونا یاد کرد، سپس به جای خالی گروههای کافه ای در شرایط کرونایی اشاره نمود. شیبانی همچنین به رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید نمود تا با تمهیدات طراحی شده در دبیرخانه، نمایش های بخش ساحلی بتوانند در ساحل اجرا نمایند. سپس از هیات بازبین جشنواره و داوران بخش طرح و ایده های اجرایی مکتوب نیز قدردانی کرد.

در ادامه و پس از پخش تیزرهای دو دوره قبلی جشنواره دکتر خسرو نشان به اهمیت و صندلی این جشنواره پرداخت و گفت:

من از نزدیک دو سال است که شاهد کوشش های عباس نجاری و ستاد اجرایی جشنواره هستم و می دانم با چه سختی هایی توانستند جشنواره را برگزار نمایند. جشنواره تئاتر کوتاه کیش این پتانسیل را دارد که در ابعادی وسیع تر برگزار گردد و در صدد توسعه جشنواره هستیم چه از نظر تعداد گروه های شرکت نماینده و چه از نظر تعداد روزهای برگزاری.

خوشبختانه شورای سیاست گزاری جشنواره ایده های خوبی دارند و سه سال متوالی هم این رویداد را برگزار نموده اند،امیدواریم در سال1400 شاهد عملی شدن این ایده ها و برگزاری جشنواره ای بی نظیر باشیم.

بدریه بحرینی مدیریت هنری منطقه آزاد کیش نیز، جشنواره تیاتر کیش را اتفاقی فرخنده توصیف کرد و گفت:ضروری است یک خسته نباشید جانانه بگویم به دبیر جشنواره و گروه برگزاری که سه سال است به صورت مستمر این رویداد هنری را پیگیری می نمایند و باعث شدند که این رویداد هنری صندلی خودش را در سطح کشور پیدا کند.

وی در همین زمینه اضافه نمود:جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش می تواند یکی از پیروز ترین جشنواره های کشور در بخش های ساحلی و کافه ای باشد و این باعث افتخار است برای جزیره کیش که چنین جشنواره ای به شکل حرفه ای در آن برگزار میگردد و هرسال گروه های بیشتری از آن استقبال می نمایند.

عباس نجاری دبیر جشنواره تئاتر کوتاه کیش،نیز به عنوان آخرین سخنران ضمن تشکر از هیئت داوران و گروه های نمایشی شرکت نماینده در جشنواره؛ از معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد تشکر کرد که هر سال یاریگر و حامی این جشنواره هستند.

وی در همین زمینه اضافه نمود:این جشنواره به صورت مستقل اما با حمایت همه جانبه سازمان منطقه آزاد کیش هرساله برگزار می گردد و سال جاری سومین دوره را برگزار می کنیم.

وی در همین زمینه اضافه نمود:سال جاری باحمایت سازمان منطقه آزاد بهترین شرایط اسکان و پذیرایی را برای شرکت نمایندگان فراهم کردیم.

گروه برگزاری جشنواره و نیروهای همکار با جشنواره همگی در حیطه تخصصی خودشان جزو حرفه ای ترین افراد هر حوزه هستند.

اما به خاطر شرایط کرونا نتوانستیم خیلی از همکاران دوره های قبلی را دعوت کنیم و باید ابراز ناراحتی خودم را از عدم دعوت گروه های نمایش کافه ای به خاطر محدودیت های کرونا و برگزاری اش به صورت نمایش فیلم را، اعلام کنم.

وی در ادامه متذکر شد:اگر در جشنواره کمبودی وجود دارد این کرونا بود که اجازه پیشروی بیشتر به ما نداد و امیدواریم که سال1400 با حضور پرشور شرکت نمایندگان جشنواره را برگزار کنیم.ما سعی کردیم که جشنواره در این شرایط نقطه امیدی برای تئاتر باشد و این هنر را در بدترین روزهایش زنده نگه دارد.سال جاری کوشش کردیم جشنواره به سمت مجازی نرود و چون شیوه اجرای ما در این جشنواره محیطی و در ساحل خلیج فارس است؛ برگزاری آنلاین آن به نمایش ها آسیب می زد.

عباس نجاری در انتها حضار را دعوت کرد تا ویدئوی پروفورمنس آرتِ من درباره عشق حرف می زنم با طراحی و اجرای عبدالرضا شیبانی را تماشا نمایند.

در این مراسم نیز به همه حضار هدایایی تقدیم شد.

سومین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه کیش به دبیری عباس نجاری و با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش از تاریخ 13 تا 15 اسفندماه 99 در جزیره کیش برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1804

به "افتتاحیه سومین جشنواره تئاتر کوتاه کیش برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاحیه سومین جشنواره تئاتر کوتاه کیش برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید