الهه منصوریان: طلای بازی های آسیایی را می خواهم

به گزارش تور چین ارزان، ملی پوش ساندای زنان ایران گفت: هدفم کسب مدال طلای بازی های آسیایی است تا کارنامه مدال هایم را تکمیل کنم.

الهه منصوریان: طلای بازی های آسیایی را می خواهم

الهه منصوریان در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط تیم ملی ووشو زنان که خود را برای بازی های آسیایی 2022 هانگژو آماده می کند، توضیح داد: همانطورکه می دانید، نبود مسابقات در دو سال گذشته ورزشکاران را به شدت از نظر روحی اذیت کرد. خود من در چین تمرینات و مسابقات را پشت سر گذاشتم اما عمر ورزشکار هم محدود است. برای این دو سال برنامه ریزی هایی داشتیم تا برخی مدال ها را به دست آوریم، اما برنامه ها بهم ریخت.

او ادامه داد: در این دو سال شرایط برای ووشو سخت تر از رشته های دیگر بود، چرا که رشته ما المپیکی نیست. به نظرم الان وظیفه فدراسیون برای بازگرداندن روحیه ورزشکاران خود سنگین تر است. فدراسیون باید با برنامه ریزی رقابت های تدارکاتی خوب شرایط را بهتر کند. ما هر سال کمبود مسابقات تدارکاتی داریم و این مسئله اذیت کننده است. اگر هم قرار است اردو یا مسابقه تدارکاتی داشته باشیم، باید با چینی ها مبارزه کنیم چرا که تنها حریف اصلی ما در بازی های آسیایی چینی ها هستند. من فعلا برنامه تدارکاتی برای تیم ملی ندیده ام، البته زمان هم زیاد است.

سانداکار تیم ملی زنان ایران درباره خبرهای ورودش به بازِ های MMA نیز توضیح داد: دیر یا زود وارد این مسابقات خواهم شد و این هدف مهمی در زندگی من است. اما برای این کار ابتدا باید جای خالی مدال طلای بازی های آسیایی را در کارنامه خودم پر کنم. وظیفه من کسب موفقیت برای تیم ملی است اما هر ورزشکاری از یک جایی به بعد باید به زندگی و آینده شخصی خودش بپردازد. من الان نیز در مسابقات حرفه ای کشور چین شرکت می کنم و اگر بازی های آسیایی نبود از همین الان به سراغ MMA می رفتم.

دارنده نقره بازی های آسیایی درباره شرایط فدراسیون ووشو با ریاست امیر صدیقی نیز گفت: خدا را شکر در حال حاضر شرایط تیم ملی و اردوهای برگزاری برای حضور در بازی های آسیایی عالی است و هیچ کم کاستی وجود ندارد.

او ادامه داد: البته باید اشاره کنم که او نیز به خوبی توانست شریط را کنترل کنند و فدراسیون شرایط خوبی دارد. البته تاکید می کنم که تیم ملی نیازمند مسابقات تدارکاتی است و باید فکری به حال این موضوع شود.

منصوریان در پایان، راجع به شرایط تیم های ملی ووشو زنان با هدایت سرمربیان ایرانی نیز توضیح داد: این برای اولین بار است که ما بدون مربی خارجی راهی بازی های آسیایی خواهیم شد اما بدون شک توانمندی مربیان داخلی قابل ستایش است. شاید در ادوار گذشته مربیان چینی ما هنگام تقابل ووشوکاران ایرانی و چینی ته دلشان دوست داشتند کننده کشورشان برنده شود اما ایرانی ها قطعا دوست دارند ما پیروز شویم. البته تاکید می کنم که ما از مربیان چینی هیچ مورد بد یا مشکوکی در سالیان گذشته ندیدیم. ضمن اینکه اکنون تجربه ما نیز افزایش یافته و کمک کننده خواهد بود.

انتهای یام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 تیر 1401 بروزرسانی: 7 تیر 1401 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2363

به "الهه منصوریان: طلای بازی های آسیایی را می خواهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الهه منصوریان: طلای بازی های آسیایی را می خواهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید