اندونزی با هدف خرید آسان نفت مجدداً عضو اوپک می گردد

به گزارش تور چین ارزان، وزیر انرژی اندونزی گفت که این کشور امیدوار است بازگشتش به اوپک در ماه دسامبر این واردکننده عمده بنزین آسیا را به فراوری کنندگان اصلی نفت دنیا نزدیک تر کند و اتکای آن به گروه کوچکی از تجار را کاهش دهد.

اندونزی با هدف خرید آسان نفت مجدداً عضو اوپک می گردد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، وزیر انرژی اندونزی روز دوشنبه گفت، این کشور امیدوار است بازگشتش به اوپک در ماه دسامبر، این وارد نماینده عمده بنزین آسیا را به فراوری نمایندگان اصلی نفت دنیا نزدیک تر کند و اتکای آن به گروه کوچکی از تجار را کاهش دهد.

انتظار می رود سازمان کشورهای صادر نماینده نفت (اوپک) در نشست بعدی خود در 4 دسامبر با درخواست اندونزی برای فعال شدن مجدد عضویتش موافقت کند و این کشور به عنوان تنها کشور عضو اوپک که میزان واردات نفتش از میزان صادراتش بیشتر است شناخته گردد.

اندونزی قبل از ترک اوپک در شروع سال 2009، یعنی مدت کوتاهی پس از رشد بی سابقه قیمت ها، برای مدت حدود 50 سال تنها عضو آسیایی این سازمان بود، اما با افزایش تقاضای داخلی و کاهش فراوری این کشور، اندونزی در مجموع به وارد نماینده نفت تبدیل شد.

سودیرمان سید، وزیر انرژی اندونزی گفت: معتقدم تصمیم تعلیق عضویت اندونزی در اوپک به بعضی ها اجازه داد تا از کوتاه شدن دست اندونزی از فراوری نمایندگان مهم نفت، سوء استفاده نمایند و بنابراین ما به صورت 100درصدی به گروه کوچکی وابسته شدیم که عرضه انرژی به کشور را در انحصار خود گرفته بود، ما می خواستیم این انحصار را بشکنیم.

اگر ما در وسط فعالیت های محوری (اعضای اوپک) و بحثهای محوری قرار داشته باشیم، موقعیت ما بهتر خواهد شد.

اندونزی تا همین اواخر تقریباً تمام نفت خام و فرآورده های نفتی وارداتی خود را از شرکت بازرگانی پترال که یک واحد وابسته به شرکت نفت و گاز دولتی پرتامیناست تأمین می کرد.

این کشور امیدوار است با فعال کردن مجدد عضویتش در اوپک بتواند روابط خود با فراوری نمایندگان مهم نفت را تقویت کند و موافقتنامه طولانی مدت خرید نفت و سرمایه گذاری در زیرساخت های انرژی اش را با این کشورها منعقد نماید.

اندونزی هم اکنون در حال مذاکره برای انعقاد قراردادهای طولانی مدت خرید نفت از ایران، عمان و عربستان است.

149

منبع: تسنیم
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 578

به "اندونزی با هدف خرید آسان نفت مجدداً عضو اوپک می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندونزی با هدف خرید آسان نفت مجدداً عضو اوپک می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید