ایران 3 - آرژانتین یک؛ بازگشت شاگردان کولاکوویچ، پرش نفسگیر از دیوار آلبی سلسته

به گزارش تور چین ارزان، ست سوم ملاقات تیم های ملی والیبال ایران و آرژانتین به سود شاگردان کولاکوویچ پایان پیدا کرد.

ایران 3 - آرژانتین یک؛ بازگشت شاگردان کولاکوویچ، پرش نفسگیر از دیوار آلبی سلسته

به گزارش فارس، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در رقابت های لیگ ملت های 2019 از ساعت 10:40 در سالن موسا شینو پلازا که در نزدیکی توکیو واقع شده است به مصاف آرژانتین رفت.

ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از سعید معروف، سید محمد موسوی، علی شفیعی، امیر غفور، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد. جیانگ لیو از چین و اوگنی ماکشانوف از روسیه ملاقات ایران و آرژانتین را سوت زدند.

* ست نخست؛ 25 بر 19 به سود ایران

تیم ایران بازی را بهتر از حریف شروع کرد و توانست با نتیجه 8 بر 5 از آرژانتین پیش بیفتد تا تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند. دفاع و توپ گیری های به موقع از عوامل فزونی ایران بود. اختلاف 6 امتیازی موجب شد تا مندز درخواست وقت استراحت فنی کند تا شاید فاصله تیم ها بیشتر نگردد. امتیاز 16 بر 9 به سود ایران تیم ها را روانه وقت استراحت فنی دوم کرد. زمانی که شاگردان مندز در کوشش برا کم کردن فاصله بودند و امتیاز 19 بر 15 به سود ایران بود کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 19 به سود ایران پایان پیدا کرد.

* ست دوم؛ 25 بر 20 به سود آرژانتین

فزونی در ست دوم هم با ایران بود، اما در مقابل آرژانتینی ها هم بسیار کوشش می کردند تا اختلاف امتیاز زیاد نگردد. امتیاز هشتم برای شاگردان مندز بعد از یک رالی جذابب به دست آمد تا تیم ها در امتیاز 8 بر 7 به سود آرژانتین به وقت استراحت فنی اول بروند. نبرد دو تیم در ست دوم بسیار نزدیک بود و در امتیاز 16 بر 15 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. آرژانتین در امتیاز 22 بر 20 از ایران پیش افتاد تا کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کند، اما این وقفه هم تاثیر چندانی نداشت، چون موفقیت با شاگردان مندز بود. این ست با نتیجه 25 بر 20 به سود آرژانتین پایان پیدا کرد.

* ست سوم؛ 25 بر 22 به سود ایران

شروع ست سوم هم هر دو تیم با قدرت وارد میدان شدند. امتیازات یک به یک بین تیم ها تقسیم می شد تا اینکه در امتیاز 8 بر 7 به سود آرژانتین تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. شاگردان مندز رفته رفته اختلاف را بیشتر کردند تا اینکه در امتیاز 12 بر 9 به سود آرژانتین، کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کرد تا نکاتی را به شاگردانش گوشزد کند. نتیجه 14 بر 13 به سود آرژانتین و کم شدن فاصله موجب شد تا مندز احساس خطر نموده و درخواست وقت استراحت کند. ملی پوشان ایران در امتیاز 16 بر 15 توانستند از حریف پیشی بگیرند تا تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. این ست با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران پایان پیدا کرد.

* ست چهارم؛ 34 بر 32 به سود ایران

با شروع ست چهارم هم تغییری در ترکیب تیم ایران ایجاد نشد. امتیازات در این ست هم بسیار نزدیک بود تا اینکه در امتیاز 8 بر 7 به سود آرژانتین تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. امتیاز 12 بر 8 ب سود آرژنتین موجب شد تا کولاکوویچ احساس خطر نموده و درخواست وقت استراحت فنی کند تا وقفه ای در جریان بازی ایجاد گردد. وقت استراحت فنی دوم زمانی اعلام شد که نتیجه بازی 16 بر 12 به سود آرژانتین بود. در امتیاز 23 بر 22 به سود آرژانتین ایگور کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد و در نهایت این ست با نتیجه 34 بر 32 به سود ایران تمام شد.

تیم ایران از چهار مسابقه گذشته خود سه پیروزی مقابل ایتالیا، چین و آلمان و یک شکست مقابل برزیل در کارنامه دارد. آرژانتین با راهنمایی مارسلو مندز هم این مسابقات را با 2 برد مقابل پرتغال و بلغارستان شروع کرد، اما در دو ملاقات قبلی خود مقابل کانادا و ژاپن مغلوب شد.

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در هفته دوم رقابت های لیگ ملت های 2019 فردا (یک شنبه) از ساعت 14:10 به مصاف ژاپن خواهد رفت.

منبع: انتخاب
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 830

به "ایران 3 - آرژانتین یک؛ بازگشت شاگردان کولاکوویچ، پرش نفسگیر از دیوار آلبی سلسته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران 3 - آرژانتین یک؛ بازگشت شاگردان کولاکوویچ، پرش نفسگیر از دیوار آلبی سلسته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید