آنالیز آخرین شرایط شیوع کرونا در قرارگاه پدافند زیستی کشور

به گزارش تور چین ارزان، نشست شورای هماهنگی قرارگاه پدافند زیستی کشور با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و جمعی از معاونین، مسئولان قرارگاه های این سازمان و جمعی از کارشناسان در سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار گردید.

آنالیز آخرین شرایط شیوع کرونا در قرارگاه پدافند زیستی کشور

به گزارش گروه سیاسی تور چین ارزان، نشست شورای هماهنگی قرارگاه پدافند زیستی کشور با حضور سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و جمعی از معاونین، مسئولان قرارگاه های این سازمان و جمعی از کارشناسان در سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار گردید.

در این جلسه آخرین شرایط شیوع بیماری و اقدامات قرارگاه های استانی در خصوص مقابله با کرونا مورد آنالیز و ارزیابی نهاده شد.

همچنین هماهنگی ها جهت ارتقای همکاری با ستاد ملی مقابله با کرونا از جمله مهمترین دستورکار های این نشست بود.

در ضمن در راستای تقویت قرارگاه پدافند زیستی از سوی سردار جلالی، وظایف و ماموریت های جدیدی برای پیگیری به سایر معاونت ها و قرارگاه ها سازمان محول شد. در این جلسه همه معاونت ها و قرارگاه ها ملزم به ارائه گزارش روزانه از اقدامات خود براساس وظایف و ماموریت های جدید شدند.

همچنین مقرر شد قرارگاه پدافند زیستی، روزانه آمار و آخرین شرایط استان ها را آنالیز و نتایج را گزارش دهد. مانیتور کردن فرآیند درمانی، شیوع و همه گیری و آنالیز و کنترل نقاط قوت و ضعف این فرایند نیز از دیگر وظایف این قرارگاه است.

تقویت کارگروه های تخصصی ویروس شناسی و ژنتیک و فرایند درمانی و اثرات و رفتار متفاوت ویروس در کشور برای آنالیز احتمال عامدانه بودن این اقدامات نیز از دیگر مصوبات این نشست بود.

لازم به ذکر است تا به امروز سه جلسه تخصصی با حضور ویروس شناسان و متخصصین ژنتیک برای آنالیز تخصصی احتمال اقدام عامدانه بودن شیوع ویروس کرونا به ریاست سردار جلالی تشکیل شده است.

همچنین تشکیل کارگروه مشترک سایبری و زیستی برای آنالیز و یافتن راهکار های پیش رو برای استفاده حداکثری از قابلیت های فناوری اطلاعات و فضای سایبری در بخش پدافند زیستی نیز در دستور کار نهاده شد.

آنالیز و تحلیل راهبردی برروی نقاط قوت و ضعف ها در مواجهه با کرونا، آنالیز ساختار فرماندهی، روابط بین دستگاه های اجرایی و ... به منظور کشف آسیب ها نیز از دیگر مصوبات جلسه قرارگاه پدافند زیستی کشور بود.

تشکیل کارگروه تخصصی مستندسازی رزمایش دفاع بیولوژیک و تهیه الگوی جامع دفاع بیولوژیک مبتنی بر رزمایش و تمرین دفاع زیستی نیز از دیگر مواردی بود که در این نشست مصوب شد.

لازم به ذکر است شورای هماهنگی قرارگاه پدافند زیستی کشور به صورت مستمر در ایام تعطیلات عید تشکیل جلسه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1155

به "آنالیز آخرین شرایط شیوع کرونا در قرارگاه پدافند زیستی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز آخرین شرایط شیوع کرونا در قرارگاه پدافند زیستی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید