علیرضا بهرامی دبیر علمی جشنواره شعر دانشجویی شد

به گزارش تور چین ارزان، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از دبیرخانه جشنواره، در حکم انتصاب دبیر جشنواره شعر دانشجویی آمده است:

علیرضا بهرامی دبیر علمی جشنواره شعر دانشجویی شد

فرهیخته گرامی جناب آقای دکتر علیرضا بهرامی

جشنواره شعر دانشجویی فرصتی است برای شناسایی و پرورش استعدادهای جوان که با هر تفکر و سلیقه ای در این عرصه حضور یافته و با نگاه و زبان تازه، گامی موثر در جهت ایجاد رونق و گسترش ادب و شعر در جامعه بردارند.

از این­ رو، نظر به شایستگی و سوابق فرهنگی و ادبی جنابعالی، به موجب این حکم، به­ عنوان دبیر علمی دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی منصوب می شوید.

امید است با کمک پروردگار متعال و به همت والا و کوشش های بی دریغ شما، شاهد برگزاری هر چه باشکوه تر این جشنواره باشیم.

دکتر عیسی علیزاده - معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی

پیش­تر عبدالجبار کاکایی، اسماعیل امینی، سعید بیابانکی، محمدرضا ترکی، پونه نیکویی، کوروش انصاری، علیرضا بهرامی، عادل تقوی، فرزین پورمحبی، سمانه عنبری، آرش شفاعی و حسین تقوی به عنوان اعضای شورای سیاست گذاری دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی منصوب شده بودند.

نخستین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی با مشارکت دانشجویان و استادان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور، در سال تحصیلی 99-1398 برگزار گردید.

محفل های شعری نخستین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی نیز از روز ملی شعر و ادب سال گذشته در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی شروع شد و در دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه زنجان، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه گرگان و دانشگاه الزهرا(س) ادامه یافت. در این رویدادها، علاوه بر برگزاری نشست های تخصصی و شعرخوانی دانشجویان و استادان دانشگاه، مراسم تجلیل و اهدای نشان رودکی به محمدرضا شفیعی کدکنی، ساعد باقری، محمدعلی بهمنی، عبدالجبار کاکایی و ناصر فیض، هر کدام زیر یک شاخه شعری (ازجمله شعر آیینی، غزل، ترانه و طنز) برگزار گردید.

پس از شیوع ویروس کرونا که به لغو بعضی از محفل های جشنواره در دانشگاه های مختلف کشور انجامید، آیین پایانی نخستین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی، روز دهم تیرماه امسال، همزمان با روز نکوداشت صائب تبریزی، به صورت برخط برگزار و طی آن، از برگزیدگان تجلیل شد.

دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی نیز با وجود تداوم تعطیلی دانشگاه ها بر اثر همه گیری بیماری ناشی از شیوع ویروس کرونا، در سال 1399 و 1400 با مشارکت دانشجویان سراسر کشور و دانشگاه های مختلف برگزار خواهد شد.

قرار است که تمرکز دومین دوره این جشنواره بر برگزاری نشست ها و محفل های برخط و برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی متنوع به صورت برخط باشد؛ در کنار برگزاری بخش رقابتی جشنواره که کلیه مراحل ثبت نام، شرکت و داوری آن به صورت الکترونیک انجام خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1782

به "علیرضا بهرامی دبیر علمی جشنواره شعر دانشجویی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا بهرامی دبیر علمی جشنواره شعر دانشجویی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید